Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a gyereknek nincs mas...

Ha a gyereknek nincs mas tunete, csak az orra folyik ( szines valadek! ) engeditek ovodaba- iskolaba?

Figyelt kérdés
2016. nov. 4. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A színes milyen színt takar? Mert a sárga vagy zöld orrváladék bakteriális fertőzésre utal, amivel illik orvoshoz vinni.
2016. nov. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Ha csak szimplán folyik az orra, akkor sem viszem. Ha színes, akkor meg pláne nem, sőt akkor szokott kapni rá gyógyszert is (antibiotikumot), nem csak tünetenyhítőket.

Mivel az allergián kívül minden más orrfolyást fertőzés okoz, így miért is vinném fertőző betegséggel a gyereket oviba? Elég, ha a többi okos szülő megteszi, ami miatt a nagycsoportos gyerekem is minden hónapban itthon van betegség miatt.:(

2016. nov. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Pont emiatt van az en gyerekem is folyton betegen itthon.

Akkor van meg rajtam kivul is olyan aki ugy gondolja egy orrfolyas is fertoz.

2016. nov. 4. 16:13
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Nekünk nagyon aranyos a dokinénink, ha bármikor ilyen kérdésem van, hogy ő mit javasol, vigyem, ne vigyem, akkor azzal is felhívhatom.

A zöldes-sárgás orrváladék szerintem már betegséget jelez, és lehet most még tünetmentes, de lesz ez még így sem. Az én gyerekeim szerencsére csak ritkán lázasak, úgyhogy azt én nem tekintem mérvadónak, hogy van-e láza.

2016. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Igen
2016. nov. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Az én gyerekem -ahogy én is -hideg allergiás. Mindkettőnk orra folyik szeptembertől áprilisig. Nem színes váladék, így simán megy. Ha színes, akkor orvos, mivel az bakteriális fertőzés
2016. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem.
2016. nov. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sajnos én is emgedem ,mert akkor egész évben nem lehetne vinni!!

Nálunk az első 3 nap tiszta az orrváladék utána sárga lesz!Erre én adok orrsprayt most Septonazalt használtunk nagyon bejött 3 nap alatt újra kitisztult az orrvàladéka!!

2016. nov. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50 éve voltam kisiskolás. Akkoriban ritka volt az olyan, ha 3 diák hiányzott a 35-ből. Holmi nátha, influenza nem tartott otthon senkit, pedig az idő tájt még nem dolgozott minden anyuka. Kb 38 fokos láz volt a vízválasztó. Az is igaz viszont, hogy mi zsíros kenyeret vittünk tízóraira. Rendesen munkára volt fogva az epénk, és az epe az egyik legnagyobb támogatója az immunrendszernek.
2016. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Orrfolyasra antibiotikum az igen tomjuk tele feleslegesen gyogyszerekkel gyerekeinket nehogy kiepuljon onallo immunrendszere taps :)
2016. nov. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!