Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasonló tünetekkel járó...

Hasonló tünetekkel járó betegség előfordult valakinél? (torokfájás, hasi görcsök, végtagfájdalom, alvászavar)

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányomnál kedd óta vannak ezek a tünetek. Többször is beszéltem az orvosával, egyelőre nem indokolt megnézni, de láz is előfordulhat. Eddig nem volt.

Hétfő este torokfájással indult, az mára elmúlt, most nyilallás jelleggel a combját és a hasát fájlalja. Az orvos szerint van ilyen vírus, de amíg nem lázas, addig sokat ő se tudna tenni. Tüneteket tudjuk enyhíteni és várjunk, hogy elmúlnak vagy súlyosbodnak (esetleg be is lázasodik)


Éjszaka (korábban) 11-12 órát nyugodtan átaludt a saját ágyában, már pár hónapos kora óta. Most fél-egy óránként keservesen felsír. Éjjel kihoztam magam mellé, akkor is felsírt, de konstatálta, hogy ott vagyok és visszaaludt. De sokat hánykolódott és ébredt.


Míg máskor 17-18 fokos szobában is csatakosra izzadja magát, most 21 fokban, az eddiginél több rétegben is arra panaszkodott, hogy fázik. Láza nincs, nem volt, még hőemelkedése sem. Az orvos kérésére gyakran mértem.


Az össznapi kb 13 órányi alvás helyett most 8-9 órát alszik, ettől láthatóan nyűgös, fáradt, túlpörgött.


Akinek a gyereke átesett hasonlón, hogyan zajlott le, meddig tartott?


2017. jan. 12. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Adj neki nurofent. Valószínű beslő láza van. Én is ilyen vagyok. Reszketek, de hőem sincs. A végtagfájdalom influenza is lehet, de csal feltevés. Akkor nem pörögne, hanem feküdne. Hasi fájdalom aggasztana, vidd el egy hasi uh-ra.
2017. jan. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A hasgörcsöket az orvos már azt megelőzően mondta lehetőségként, hogy említeni tudtam volna. Mondta, hogy hasmenés is kísérheti, de nem feltétlenül.


Jó eséllyel az apjától kapta el, ő általános rossz közérzetről, torokfájásról, fejfájásról számolt be. De ugye más egy felnőtt szervezet és más egy kisgyereké. No meg a férjem egész palettányi tünetenyhítő gyógyszert be tud venni, amik nagy részét kisgyereknél még nem lehet alkalmazni (pl Aspirin a férjemen segített, gyerekeknek pedig tilos adni).


A belső láz kifejezést még nem hallottam. Volt már nem egyszer lázas, de akkor "normál" tünetekkel, korábbi vírusfertőzéseknél. Az is felmerült bennem, hogy mivel a betegsége miatt kevesebbet tud mozogni és hosszabb időre sem merem kivinni (max fél óra), esetleg "leült" a keringése, vérnyomása és azért fázik. Meg itthon kevésbé fárad el, mint a bölcsődében.


A torokfájásos időszakban kapott Nurofent és paracetamolt is váltogatva. Sokat nem segített, ugyanúgy fájt neki és ugyanúgy szakaszosan aludt. Mióta konstans fájdalomra nem panaszkodik, nem adtam neki. Most már másfél órája alszik (ötkor kelt), reménykedem benne, hogy végre kicsit kipiheni magát és jó jel, hogy nem ébred sírva szűk egy órányi alvás után.


A "diagnózist" nehezíti, hogy néha kitalált fájdalmakat is említ. Reggel fájt a zoknija és a plüssmacskája... A valódi fájdalomnál felsír és odakap, ahol fáj. De amikor a macska is fáj, a zoknija, meg a könyöke... akkor nehéz eldönteni, hogy szerepjáték, vagy kivetítés.

2017. jan. 12. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!