Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ez normális majdnem 8 hónapos...

Ez normális majdnem 8 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Épp vendégségben voltunk, és téma lett a gyerekek összehasonlitasa (nem éppen hálás téma). Nos, amik kérdésként merültek fel bennem:

A tükörhöz való viszony. Átlagosan nezegeti magát. Volt, h izgatott lett ttőle, de többnyire csak odakúszik és fogdossa, megkóstolja "magát". Ha én is latszom a tukorben, az azonnal mosolyra hangolja, sőt izgatott. Na de a vendéglátónk azt mondta, a babák ezt pedig hihetetlenül élvezik. Néztem youtube-on ilyen videókat, és hasonló a fiam.

Kukucs játék: nem nagy kedvence. Sokszor kacagott rajta, több ilyen alkalom is volt. Alapvetően viszont inkább csak érdeklődő és mosolygós e jatek kapcsán. A szemkontaktust mindig felveszi, hangot hallat hozzá. Volt,h magának is játszotta: ráhúzott valamit az arcára, és nevette, de inkább mosolyogta és hangot adott, ha levette. Na de a vendégségben a nőci azt mndta, hogy furcsa a fiam, mert ezt mindig kacagják a babák. Felhívtam édesanyám, és ő is ezt mondta. Hogy ezt mindig kacagják a babák.


Na erre a kettőre rákerestem a neten, és hát a net sem a leghálásabb ilyen téren: megtaláltam az autizmus jeleinél ezt.


Emellett a fiam csapkod, ha mérges. Ez nem a csuklós repülés, mint az autistaknál, de csapkod.


Szóval ezek normálisak? Mit gondoltok? Egyébként teljesen szabqlyos ütemben fejlodik a mozgása, sokat "beszél", aktív, játszik, igényli a tarsasagunkat, foglalkozni kell vele.


2017. jan. 14. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod. A youtubra is csak azokat a babákat teszik fel, amelyik valamiben produkálja magát és cuki. Biztos, hogy nem új számodra, de minden baba más ütemben fejlődik, csak az anyák szeretik összehasonlítani a gyereküket, a nagyik meg túlaggódni.


Már nem emlékszem, hogy a fiam 8 hósan egész pontosan mennyire élvezte a kukucskát, de azt biztos, hogy nem annyira, mint most, 16 hósan. 8 hósan max. egyszer kacagott, inkább mosolygott rajta, és csak most kezdte örömét lelni benne és kacag (persze, csak ha kedve van) és ő is elkezdte eltakarni a szemét és nekem kukucsol.


A tükör dettó. Szerette, de nem dobta el tőle az agyát, ahogy ezek szerint elvárható. Most viszont ha kezemben van együtt grimaszolunk, csücsörít stb. Imádja.

2017. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért van az, hogy mostanában minden szokásra vagy tulajdonságra, a baba korától függetlenül, rámondják, hogy autizmusra utaló jel. A legtöbb baba nem autista, és a legtöbb baba csinál olyat, amit a többi nem, vagy nem csinál olyat, amit a többi igen. Teljesen normális, más a személyiségük.

Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy minden gyerek imádja a csokit, de az enyém nem, akkor biztos gyomorbeteg.

Próbáld meg nem túlgondolni az ilyen összehasonlítást.

2017. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtatast. Azt hiszem, a "gyakorikérdések" sokszor ad adekvátabb választ. Nem gondoltam volna en, hogy a kicsim autista... Csak ha beírod a google-be, hogy nem érdekli a tükör, akkor még véletlenül sem a 2-es által említett csokis példa ugrik fel, hanem csak autizmus autizmus autizmus. Ezért is kérdeztem rá, hogy más kicsije hasonló volt-e 8hósan.

Már leszoktam a netes keresgélésről, amikor egy hónapos volt, mert hihetetlen, milyen diagnózisokba fut bele az ember. Márpedig az orvos jobban tudja, a net arra viszont nagyon jó, hogy aggódjon az ember (persze van sok elonye is, ez nem kérdéses). De megint elővettem, és láthatóan nem kellett volna. Szóval köszönöm szepen. :)

2017. jan. 14. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!