Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Orrszívás babáknál, valaki...

Orrszívás babáknál, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Elég taknyos a babám, és köhög is rendesen. (7 hónapos). Voltunk orvosnál, mondta, hogy szívjam az orrát, és kap cseppeket ( ezek szerintem semmit sem érnek..) a köhögésre.

Vettem orrsprayt ( doktornő javaslatára, nasivin sanft) de ez nem olyan mint amit én használok, hogy rendesen fújja ki, hanem kb alig jön valami, az is cseppekben.. Első babám, sosem láttam még orr sprayt babáknak közelről.. ennek ilyennek kell lennie? kb nem tudom az orrába fújni mert szinte nem is jön, ha mégis jön nem az orrába...

Másik kérdésem az orrszívás.. Porszívós orrszívónk van, milyen erősséggel szívjam neki? Állítható a porszívó szívó ereje. Mikor kiszivom neki egy pár percig okés, de aztán megint szörcsög.. most akkor nem szivta ki rendesen vagy ilyen hamar újra termelődne?( kb 10 -15 perc alatt)

Bocsi, ha sok kérdésem van, és hülyeségek, az orvos erre nem mond semmit, ezért érdekel, ha valaki tudja.

Kérlek segítsetek.



2017. jan. 21. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Eloszor tengervizes orrspray-vel fujd be neki, mi Sterimar babyt használunk, az leoldja a valadekot. Aztan szivd ki orrsziporszival. A fokozatot próbáld ki az arcodon, hogy milyen erosen szívja. De nyugi nem sziv az olyan erősen, a cső leszabalyozza. Igy van kialakítva...

Majd ha tiszta, akkor kell az orrcsepp!

Es igen, nagyon hamar ujratermelodik a trutyi, akkor megint szívás.

Naponta 6x is lehet sterimarozni, orrcsepp viszont max 3x, ugyanis nagyon szárítja az orrnyalkahartyat!

6 hónapos kora utan az orrdugulas elleni parnalapot is kiprobalhatjatok. Nagyon jo, ejszaka is tud levegőt venni, nem dugul be az orra.

2017. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Elsőnek igaza van, még annyit tennék hozzá, hogy a kicsiknek való nasivin cseppes, csak akkor jön ha lefele tartod és 1-1 csepp (fújás) mehet mindkét orrlyukba.
2017. jan. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon jókat írtak előttem, én csak kiegészíteném:

én ilyenkor mindig vele aludtam, és kicsit megemeltem, kipányváztam a kislányomat, hogy ne teljesen vízszintesen feküdjön, hisz akkor másodpercek alatt megint nem kapott levegőt, és csak sírt egész éjjel...sőt, volt, hogy felváltva a férjemmel rajtunk aludt, úgy, hogy mi a fotelban ültünk..


ja, és párásíts a szobában..hidegpárásító nagyon jó, lelohasztja a nyálkahártya duzzanatot valamennyire..


jobbulást

2017. jan. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Utolsó, megkérdezhetem milyen hidegpárásítót használtok? Csak nátha idején? Nagyobbik csemetém 1,5 nap náthától (orrot szívni alig tudok neki, pedig orrsprazünk, inhalálunk), hörgőgyulladásos lesz=tüdőbe csorog le a 'trutyi'', ahelyett hogy kifele folyna. Gondoltam, hogy beszerzek hidegpárásítót, hátha megindítja a váladékot, bár a pulmonológus szerint felesleges, mert ugyanaz a hatása mint az inhalálásnak. (2-es voltam.)
2017. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Én annyit tennék még hozzá, hogy amikor szívod az orrát, mindenképpen fogd be a másik orrlyukát. Nyugodtan szívhatod maximummal, úgysem szív olyan erősen, mert az orrszívó lefolytja. Előtte valóban praktikus a tengervizes spray. Ha befújtad akkor várj 1 percet, hogy feloldja a cuccot.


A Nasivin csepphez fektesd le a babát, és úgy nyomj egyet egyet mindkét orrlukába, a tengervizes spray és orrszívás után! Ez orrcsepp, nem spray, csak spraynek néz ki, normális, hogy csak csepeg. (De így praktikusabb, mert tuti egy csepp megy az orrába egy nyomásra.)

2017. jan. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!