Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki beoltatta a gyermekét...

Van aki beoltatta a gyermekét bárányhimlő ellen? És hány évesen?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

1 éves kortól lehet. Mi eddig úgy voltunk, hogy nem, de elolvastam ezt a cikket (megbízhatónak tartom, fiatal, képben van az új fejlesztésekkel), amint lehet, megkapja, és én is, mert én sem voltam.

[link]

2017. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Igen, most telen. 6 eves. Jon a kisteso es terhes nore / ujszulottre fokozottan veszelyes.
2017. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Igen. 2 év körül volt mindkettő, amikor megkapták az oltásokat.
2017. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen,múlt héten kapta meg a fiam aki márciusban lesz két éves
2017. jan. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És volt valami utána?
2017. jan. 29. 18:59
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem,nem volt semmi,de ez minden gyereknél másképpen alakul
2017. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Mind a 3 gyermekemet beoltattuk. Mindegyikük az oviba kerülés előtti -nyáron, egyikük 3 évesen, a másik kettő 2,5 évesen kapta az első oltást.


Nem volt semmi gond utánuk. A fiam környezetében azóta 2 járvány is volt, egyszer sem kapta el.

2017. jan. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
29%

Jaj ez a Novák Humor nem tudom kinek a kije, hogy tavaly szakvizsgázott kb gyermekgyógyászatból, de már tele van vele a média, mint valami szaktekintély. Jó ha 3 éve Dr.

Saját elmondása szerint még nem is rendel sehol, mert ő még tapasztalatot akar gyűjteni előtte. 2-3 évig volt rezidens valamelyik kórházban és máris megmondja a tutit, mintha 30 éves tapasztalata lenne, de azért rendelése, praxisa még nincs.


Anyósom bölcsődében nevelőnő. Az összes bárányhimlő ellen oltott gyerek himlős lesz, csak nem lesz olyan beteg. Igaz megússzák pár pöttyel, amit lehet senki sem vesz észre, de közben végigfertőzik a fél bölcsit. Ráadásul az oltás csak pár évig véd, így élete végégi újra kell oltatni a gyereket, mert mint tudjuk felnőtt korban sokkal gázabb elkapni. Ezt nem szabad elfelejteni.


Én nem terveztem oltatni bárányhimlő ellen.

2017. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Eddig mindkettő megkapta, mellékhatás nem volt. Nekünk a kórházi gyerekorvos javasolta mivel sok a mellékhatása a mostani vírusnak (ez már nem az a faj ami 20-30 éve volt) és ugye egy csoportban minél később kapja el annál drasztikusabb lehet. De ahogy az előző is írta ez nem megvéd csak enyhíti a tüneteket és ezáltal csökkenti a szövődmények kialakulását. Kb 5 évig hatásos.
2017. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!