Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki beoltatta a gyermekét...

Van aki beoltatta a gyermekét bárányhimlő ellen? És hány évesen?

Figyelt kérdés
2017. jan. 29. 17:52
1 2 3
 11/22 Snorri ***** válasza:
69%

Ma már kb minden orvos ajánlja, van olyan ország, ahol kötelező. A szövődmények az igazán gázok, amiből sajna sok van, kb minden szervét érintheti. Az övsömört is ki lehet vele védeni, nekem majdnem ráment a szemem. Ha mindkét oltást megkapja, akkor 20 évig tuti véd, ha megkapja akkor is enyhe. Utána kap 20 évente emlékeztetőt.

Én orvosnak hiszek, a bölcsis gondozónőnek minden tiszteletem, de a logika már ott megbukik, hogy a betegség már akkor fertőz, mielőtt megjelennek a tünetek, tehát nem a gonosz oltottak miatt kapja el más. Ha nem lenne oltva akkor is fertőzne már előtte.

2017. jan. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Snorri ***** válasza:
A lényeg:-) mikor lehetett beoltattam. Két oltást kapott. Van aki egyet adat be, hogy elkapja, csak enyhébben. Aki nem kapta meg ismerősök közül, sokan nagyon megszenvedtek.
2017. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Beoltattam. Másfél évesen. Semmi mellékhatás nem volt.
2017. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Az összes bárányhimlő ellen oltott gyerek himlős lesz, csak nem lesz olyan beteg"

nem lesz OLYAN beteg. érted? nem lesz annyira beteg, mint aki nincs oltva. nekem ennyit megér. plusz inkább hiszek a fiatal orvosnak, aki az újabb és újabb kutatások eredményeit tanulhatta meg, mint annak a 70 évesnek, aki a 40 évvel ezelőtti tudással jött ki az egyetemről, s ragaszkodik is ahhoz.

2017. jan. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
barátnőm 2 evesének adatta most be...én mondjuk nem ertem a hercehurcat, unokatesok most estek át rajta, 2.5 és 4 evesek, 3 nap alatt lecsengett, néhany potty volt es kesz. de par napja en is tettem fel ezzel kapcsolatban kerdest es a tobbseg azt valaszolta semmi durva nem volt, laz egy nalig a kiutesek meg eltuntek par nap alatt es csak nehany volt...en emiatt tuti nem oltatom a lanyaim.
2017. jan. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
utolsó persze, lehet szerencséd, de ha elkapja és ne adja isten, durvábban jön ki rajta, nem fog megnyugtatni, hogy teszem azt statisztikailag 1:50-hez esélyed volt (csak hasracsaptam az arányszámmal), és tuti azon fogsz kattogni, ha beoltatod, nem jártok úgy. Na, én ezért oltatok majd amint lehet (még kicsi).
2017. jan. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%
utolso ilyen elgondolassal nagyon sok mimden ellen kellene oltatni, nem reg barataim gyereke elkapta az agyhartya gyulladast, a bt ami ellen bazi draga az oltas...pedig arra se volt sok eselye:( baranyjimlo rota agyhartya...boven 300 000 ft felett lenne mindket gyerekemnek. ha azt nezem egy autos baleset eselye nagyobb, eltorpul a baranyhimlo kockazata
2017. jan. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit pattogsz, nem azt mondtam, hogy ne oltassa be, de pl aki azért oltat mert akkor nem viszi haza a gyerek a kicsinek a vírust, a pl k--vára téved.


Nem véd 20 évig, ez baromság. 5 évig jó ha véd és oké, addig nem lesz olyan beteg. De azt is írtam, hogy ne feledje akkor senki rendszeresen újra oltatni a gyereket, mert mint tudjuk, később 1000-szer veszélyesebb.


Senki nem mondta azt sem, hogy a gonosz oltottak miatt fertőz a bárányhimlő, de pl. nem ártana a fertőző betegeket ettől függetlenül elkülöníteni a többitől, ami tünetek híján igen nehéz.


Dr. Novák Hunor meg saját leírása alapján nem is akart orvos se lenni. Hanem tanár akart lenni. De valamiért mégis orvos lett, gondolom azért mert az anyja is az és volt némi családi nyomás, tán hátszél, nem tudom. De én így nem igazán tudom hitelesnek és elhivatottnak tekinteni. Mivel tanár akart lenni, szívesebben szerepel, írogat és tart előadást gondolom, mint praktizálna. (Aki nem tudja tanítja mondás.) Ez az én személyes véleményem.


Ez lett volna a lényege annak amit írtam. De ha jól esik, lássál bele amit akarsz. Tiszteletem!

2017. jan. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ja a 11-esnek írtam...nem az utolsóknak
2017. jan. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Snorri ***** válasza:

15! Belinkelnéd a kérdésed, érdekelne melyik volt az. Ugye nem az, amelyik az ára után érdeklődik? Mert abban csak arra jött válasz, meg én írtam arról, hogy a szt lászlóba hány gyerek kerül bárányhimlő miatt.

18! Nagy butaságokat beszélsz. Nem írom le mégegyszer, mert te úgysem olvasod s el, vagy nem hatol át a tudáshalmazon, amit eddig összeszedtél. Ha valakit érdekel a bárányhimlő, szövődményei, oltás, stb, az kérdezzen meg egy számára hiteles szakorvost, vagy hiteles szakirodalmat olvasson. Semmiképp ne a bölcsis gondozónéni véleménye alapján döntsön, se az alapján, hogy kinek kije mit kapott el itt a gyakorin. Minden jót!

2017. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!