Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hasznos e a bölcsöde?

Hasznos e a bölcsöde?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak mások?


Hasznos e a bölcsöde, vagy elég ha oviban kezd?



2020. febr. 29. 17:24
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
3%

Én nem próbálok semmit megmagyarázni magamnak.

Azt nem értem, hogy mért cimkézel ismeretlen embereket? Van egy család, valamilyen élethelyzet, és úgy döntenek, hogy pl heti 2 napra menjen bölcsibe a gyerek. Keresnek hozzá egy magánbölcsit, kifizetik.

És? Nem értem, tényleg, hogy gondolhatod, hogy "gáz", milyen feljogosítottság-érzésed van. Ha 2 paprikát termel, gáz, ga 3 paprikát, nem gáz? És ha 2 paprikát termel és anyuka krónikus beteg? Vagy 2 paprikát termel és van 3 csirke? Te döntöd el?


Nagymama úgy jön ide, hogy akinek segítenek a nagyszülők, annak segítsége van. Sokaknak igen sok, pl ott is alhat a baba a nagymamánál meg ilyesmi.

2020. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
100%

A vállalkozás, rákos rokon ápolása, munka, nem olyan megitélés alá tarzozik, mintha valaki bevallottan nem bir a saját gyerekevel ezért adja be.

De gondolom ezt a lelked mélyén magad is tudod.

És nem, nem itélkezés hanem tény.

2020. márc. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
32%

Nem, nem tudom a lelkem mélyén. És nem is vagyok érintett bölcsöde témában jelenleg.

De nem arról van szó, hogy "nem bír vele", hanem, hogy vannak élénkebb temperamentumú gyerekek, akik igénylik a kortárs társaságot és az állandó foglalkoztatást.

Nem értem, mért ne dönthetne úgy egy család, hogy a saját pénzükből pl heti 2 napra egy fizetős bölcsödébe járjon a kisgyerek, és pl az édesanya ezalatt végzi el a házi-kerti munkákat. Pl ás, ültet, ablakot tisztít, ruhát varr, bármi is.

Ezeket én is szoktam, és bizony könnyebb lenne és gyorsabb, ha közben vki vigyázna pár órát a babára.

Vagy pl van egy barátnőm, akinek születése óta iszonyú rossz alvó a gyereke, félóránként-óránként kel. Csontsovány ez az anyuka, árnyéka önmagának, volt hogy összeesett otthon. Szerinted milyen erkölcsbe ütközne, ha 2 év után mondjuk alhatna egyben 3 órát heti 2x a saját pénzükből fizetett bölcsi árán?

Ha vki a nagymamának "passzolja le", az mért nem gáz? Vagy a baby sitter is "gáz"?

2020. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
18%

Vagy mi van ha kistestvért szeretnének, de nem jön össze a szülők fáradtsága miatt? Mi pl ebben érintettek vagyunk, s nem csoda hogy nem jön össze mert hónapok óta nem tudunk a lehetséges ovu hetére időzíteni egy aktust.

De a szülők kimerültsége alapból is oka lehet annak, hogy nem jön össze a baba.

Vagy nekem pl fogynom kellene, de gyerek és háztartás mellett nem tudok, reggeltől estig rohanok gyakorlatilag.


Ráadásul nem minden apuka 8-4ig dolgozik, vannak hetekre elutazó, váltott műszakoló, random dolgozó, magas óraszámban dolgozó apukák stb.


Mi most ettől függetlenül nem adjuk bölcsibe, de számomra teljesen józan döntésnek tűnne az is.


Ha a nagyobb házimunkáját vki oda tudja időzíteni a gyerek távollétére, akkor többet tud vele foglalkozni és nem csak egész nap rohanni látja a gyerek, vagy nem kell eldönteni, hogy a gyerekkel játszik vagy a ház rohad.


Szerintem rendesen nevelni egy tipegőt (tehát foglalkozni, napi 3-4 órát kivinni stb), rendesen tisztán tartani egy kertes házat (tehát ne legyen koszos ablak, kupi a pincében, időre zajoljanak a tisztasági festések stb), karban tartani magunkat akkor is ha nem a legszupibb a genetikànk plusz fenntartani egy élő kapcsolatot a párunkkal még akkor is sok, ha a gyerek könnyű természet.


Nem értem, mért ne hozhatna valaki egy mindenkinek klassz döntést egy mindenkinek rossz helyett?

2020. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki úgy dönt, ahogy akar, de egyelőre nincs gondolatrendőrség, úgyhogy nekem meg jogom van magamban véleményt formálni róla, és ha kérdezi, elmondani. Mivel itt fel lett téve egy kérdés arról, hogy mi a véleményünk, talán nem bűn elmondani. Nem olvastam sehol, hogy kizárólag támogató kommentek jöhetnek, ha a Kerdezőnek lett volna ilyen kikötése, akkor nem írom le, mit gondolok.
2020. márc. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy érintett, de olyan idegbetegül írod a regényeidet, hogy csak na.

Ez még mindig egy olyan oldal, ahol mindenki leírhatja a véleményét egy adott kérdésre.

Nekem pedig az a véleményem, hogy nem örgögtől való a bölcsi, beíratnám ha dolgoznom kellene, (mindegy hogy otthon vagy munkahelyen), ha halálos beteget kellene ápolnom, ha bármi olyan elfoglaltságom lenne ami fél napokat elvisz, pl iskolába, továbbképzésre járnék és nem lenne ki vigyázzon a gyerekre.

De nem, nem adnám bölcsibe azért, mert nem birok vele, és az ő jelennléte miatt tobzódok otthon "büdösen, kócosan, korgó gyomorral, a semmivel nem haladástól halál frusztráltan kínlódva". És igen ez egy idézet volt, az előbbo válaszból nem én írtam.

2020. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
31%

De nem az volt a kérdés, hogy szerinted ki gáz, hanem, hogy hasznos-e a bölcsi.

Nincs gondolatrendőrség, csak Téged minòsít, ahogy megítélsz másokat.


És nem vagyok érintett, mert nem jár bölcsibe a gyerekem, bár dolgozom is, szóval lehet, hogy még nálad is beleférne a nemgáz kategóriába, de nem ez a lényeg.

A regényemet azért írtam, hátha van benned annyi empátia, hogy az elutasítás helyett mások szempontjait is megértsd, mert az mindig jobb, mint kategorikusan megbélyegezni ismeretleneket.


Nekem amit csinálsz, egy önjelölt mártír szerepet mutat, azok szoktak irigyek lenni arra, akik tesznek azért, hogy az èletük èlhetőbb legyen, akik frusztrálódnak a saját élhetetlen életük miatt, csak azt hiszik, valamiért ez a jó vagy az erkölcsös vagy sz ideális. Sajnos a nőket gyakran így nevelik, hogy az érdem, ha nagyon nehéz és szar.

2020. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
44%

"Bevallottan nem bír vele", ez jó. Kívánok sok szeretettel egy olyan gyereket minden hasonlóan gondolkodónak, mint az enyém. A negyvenpár kilós csontvázra fogyás összejött nekem is, ennek minden egészségügyi velejárójával. Hogy a többi dolgot ne is említsem.

"Bírni" úgy lehetne vele, ha addig ütném, amíg mozog. Sehogy máshogy. Nem, nem azért, mert én inkompetens, eszköztelen és tehetetlen vagyok. Ha a konyhában elfordulok egy pillanatra engedni neki vagy horribile dictu, magamnak egy pohár vizet a csapon, azzal már meg is szívtam, mert garantált, hogy valami baromságot/kárt csinál. És nem lehet mindent elpakolni, a csempe közül a fugát nincs hová tenni, a bútorokat sem opció lapra szerelni, hogy ne ő rongálja meg, szedje szét őket valamilyen módon.

Nem adtam bölcsibe, oviba is csak későn sikerült beszoktatni, úgyhogy 3 évig és 8 hónapig tűrtem. És nagyon bánom, mert tönkrementem bele.

A bölcsi igenis hasznos, ilyen esetekben IS!

2020. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
17%
Nekünk hasznos. :) Nem dolgozom, nem a gyerek miatt, hanem úgy egyáltalán, de hiába jártunk rengeteget babaklubba, játszóházba, játszótérre, azt láttam a lányomon, hogy több gyerektársaságra volna szüksége. Ő heti háromszor jár, ali lehet hazahúzni, mikor megyek érte és rengeteget fejlődött. :) Sok olyan dolog tanítottak neki a bölcsis nevelők, amikre én nem lettem volna képes, mert nem is hallottam még róla.
2020. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
0%

11-12 miért van lepontozva?


Még itt is kitúrják amiatt, mert segítségre volt szüksége a kislányomnak..

Akkor miért lepődtem meg azon, hogy csak jegyzői ráhatással sikerült felvetetnem bölcsibe......

Nem is értem.


(dolgoztam, + orvosi papírunk is volt)

2020. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!