Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem elfogadott szülés után 3 éven belül visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Ennek van valami történelmi, vallási, politikai, pszichológiai stb. oka? Tényleg ennyire rossz egy gyereknek ha mondjuk 1 éves korában megy bölcsibe? Úgy tudom hogy más országokban nem maradnak otthon 3 évig az anyák szóval érdekes számomra ez az egész.

2020. aug. 28. 19:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
70%

14


1,5 éves koromtól vannak rendesen emlékeim



De nem a gyereknek, nekem fontos, hogy halljam.


Másrészt sajnos nins infrastruktúra valóban.

Nálunk anyukám vigyáz a gyerekre, hiába dolgozom, mert így sem vették fel a bölcsibe őket.. a magán meg nem indult..../ a nagyobbik ovis már/

2020. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
92%
Ismerősi körömben inkább a két év dívik.
2020. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
41%

Csak kényelmesebb otthon dögleni..

Sok szülő aki otthon maradt azért hogy foglalkozzon a gyerekkel meg "hallja az első szavait" azt se tudják már 3 év múlva hogy mi volt az első szó amit kinyögött a gyerek. A foglalkozás meg kimerül annyiban hogy beültetik a tv elé. (Tisztelet a kivételnek)

Akik ilyenek azok szokták a legjobban verni a mellüket hogy ők milyen jó anyák hogy nem más "neveli" a gyereküket. Pedig lehet hogy jobb helyük lenne egy bölcsiben mint otthon a tv előtt.

2020. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az átlag 2 év.


Nálunk pl 1 éves kor alatt fel sem veszik a gyereket. Magánban sincs hely (BP melett), szóval ha akarná az ember se tudná beadni.


Külföldön tényleg sehol nem divat ez, nálunk mindenki sokkolódott mikor szóba jött (közép vezető vagyok és külföldi munkatarsaim is vannak, ahol 3 - 6 hónapot szoktak otthon maradni)


Én végül 2 évet maradok, a férjem nem keres jól, max gyedet kapok, de gyes-nel már hozzá kéne nyúlni a tartalékhoz

2020. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
51%

25össel egyetértek


Ennél az a jobb, amikor jön még 2 kisbaba 3 éven belül, Anya idegbeteg, de azért marad otthon évekig és ő a király mert nagy család, meg minden

2020. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
84%

Nekem vissza kell mennem dolgozni amikor 1 éves lesz a fiam. Nem szívesen, de megyek, mert még a max gyed is kevés, előtte elég jól kerestem. A férjem már többet keres, mint én, de így is megérezzük a fizetésem hiányát. Inkább teszünk félre többet, minthogy otthon üljek, és idegeskedjek azon, hogy lassan kifogy a családi kassza, ha nem csak a legalapvetőbb dolgokra költünk.


Egyébként a bölcsi miatt nem aggódom, nagyon kedvesnek tűntek, amikor érdeklődtem a dolgokról, szerintem jól meglesz ott a fiam napi 5-6 órára. Az egyébként fáj, igen, hogy nem tudok mellette lenni, de majd a nap többi részében megpróbálom kompenzálni.


Anyukám egyébként 3 évet volt otthon velem és a húgommal, irigylem is, hogy megtehette, de apám vállalkozó, gondolom nem hiányzott annyira anyám tanári bére. Sajnos mi mivel alkalmazottak vagyunk a férjemmel, szükség van mindkettőnk fizetésére.

2020. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
32%

Amikor a kisfiam 2 éves lett, èn is visszamentem dolgozni. A környezetemben sok nő úgy nézett rám, mint egy földönkívülire, hogy nem maradtam itthon mèg egy èvet. Szeretek dolgozni ès szeretem, hogy máshol is elismerik amit csinálok, nem csak otthon. Illetve ami nagyon fontos nekem, hogy legyen saját keresetem, ne mástól függjek, ne kelljen hò végèn azon örlődni, hogy a férjem fizetése meddig tart ki.

Èn is úgy látom, hogy sok nő inkább szül mèg egy-kèt gyereket, csak ne kelljen visszamenni, aztán meg idegbetegek egész nap, de a három èveket azèrt gyerekenkènt otthon töltik...

Sok fèrj meg rákényszerül, hogy masodállást vállaljon, ès így alig van otthon. Aztán persze ez sem jò az otthon levő anyukáknak, mert mi az, hogy nincsenek otthon eleget?!

2020. aug. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
36%
Mert így nőtték fel az emberek, nekik ez a normális.
2020. aug. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
15%
Ismerősi körben az a divat, hogy apuka kb a gyerek egy éves korától panaszkodik, hogy kevés a pénz így csak a gyeddel, lassan elfogynak a tartalékok, jó lenne, ha az asszony visszamenne dolgozni. Asszonyka is panaszkodik, hogy új állást kell keresnie,mert a régibe ezért azért nem mehet vissza (kifogás). Aztán valahogy mégse talál munkát, nyilvánvalóan nem is akar, és egyszercsak terhes lesz a másodikkal. Apuka meg eszi a kefét, hogy továbbra is neki kell eltartani a családot, mert az asszony lusta.
2020. aug. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
77%
Az fel sem merül, hogy vannak olyan gyerekek, akik nem alkalmasak 1-2 éves koruk között bölcsire, ezért az anyjuk nem kínozza őket ezzel?
2020. aug. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!