Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem elfogadott szülés után 3 éven belül visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Ennek van valami történelmi, vallási, politikai, pszichológiai stb. oka? Tényleg ennyire rossz egy gyereknek ha mondjuk 1 éves korában megy bölcsibe? Úgy tudom hogy más országokban nem maradnak otthon 3 évig az anyák szóval érdekes számomra ez az egész.

2020. aug. 28. 19:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
77%

#35 "munkályuk" 😀😀😀😂😂

És az ilyen ember szól le másokat, ész megáll.


Nektek valami komoly frusztrációtok van amúgy, őszinte részvétem. Aki annyira elégedett magával, meg a munkáJával😉 az nem másokon köszörüli a nyelvét, meg nem habzik így a szája. Le se tojja ki mikor megy vissza dolgozni.

Szerintem pont ti akarnátok nagyon 3 évig otthon lenni csak valamiért nem lehet.

Aztán most itt mocskoltok vad idegen embereket. Na én meg erre nem lennék büszke.

2020. aug. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
58%

Hiába van itt pár embernek felsővezetői fizezése, a suttyó az suttyó marad na. Így beszélni vad idegenekkel, mert azok a gyerekük elő 3 évében otthon merészelnek lenni velük...

Nektek se billeg valami. Mi az, ti is otthon ülnétek, de apuka egy tróger, és kell a fizutok a "családi kasszába"?

2020. aug. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
31%

Azèrt nem kellene így általánosítani. Nem mindenkinek kielégítő évekig a “hurci-tejcsi-szopcsi” ès ehhez hasonlò szòkincshasznàlat.

Akármennyire is nehéz elhinni, nem mindenki vágyik arra, hogy 3 évig otthon legyen ès az utolsó évben eltartsák.

Megtehettem volna, hogy otthon maradok, de 2 èv után elèrkezettnek láttam az időt a munkába való visszatèrèsre.

2020. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
67%

Kapj már agyadhoz. Ti vagytok akik általánosítotok. Ti vagytok akik egyből minimálbéres senkinek állítjátok be azt aki 3 évet van otthon a gyerekkel. A személyeskedést is ti kezdtétek.

Szopcsi, tejcsi hogy jön ide???

Jaaa hogy aki nem félévesen adja intézménybe a gyereket az mind csak így tud beszélni, és ez szókincse. Az IQ-k tombolnak ismét...


Megtehetted volna, nem tetted de valamiért mégis frusztrál, ha itt támadsz másokat, akik hozzád egy rossz szót nem szóltak. Na???

Talán előbb tegyél rendet a saját kis buksidban, hogy miféle komplexus, frusztráció késztet arra, hogy idegenekkel így beszélj, aztán szólalj meg újra.

Addig csak magadat égeted te igen kimüvelt. Tudod, mikor a minimálbéresbe több kultúra szorult feltehetőleg mint beléd meg az itt tobzódó kis barátaidban.

2020. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
25%

Tudod, nem èn vagyok frusztrált ès akadtam ki egy idegenre.

Nekem aztán igazán mindegy ki meddig marad otthon. Egy kérdésre válaszoltam, amit valaki feltett.

De azt hiszem inkább nem is mondok semmit, mert valakik itt vérig sértve érzik magukat😉

Dühöngès helyett ajánlom fellapozni a Magyar helyesírási szótár című könyvet😁

2020. aug. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
66%

Amúgy nem kell ahoz vezetőnek lenni hogy 3 év előtt visszamenj dolgozni.

A fodrászom és kozmetikusom szülés után kb szünetet se tartott. Meg is kapták a magukét hogy milyen szar anyák hogy még ki se jött belőlük a gyerek és már dolgoznak. Meg lepasszolják. Abba persze senki nem gondol bele hogy egy akkora vendégkört ami nekik van több év volt felépíteni. (35+ voltak amikor szültek). 2-3 év után mi lett volna ha a vendégek átszoknak másokhoz? Mindkettőnek jól keres a férje és megtehették volna hogy ők is hogy otthon üljenek. De ha valaki szereti a munkáját és ennyi időt és energiát ölt bele akkor szerintem a többség 3 évnél hamarabb fog vissza menni dolgozni mint az, aki csak alibi munkákat végez. Annak nincs tétje. Könnyű másikat találni.

2020. aug. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
79%

Nem, nem érzem magam vérig sértve, én még csak most fogok szülni, nem vagyok érintett az "otthon ülésben". Egyszerűen csak dühít az emberi taplóság. Hogy aki fontosabbnak érzi a gyereke elő 2-3 évét mint egy munkát azt egyből be kell skatulyázni. De látom tök fölöslegesen tépem a szám, aki ilyen érzelmi nyomorék, és csak másokkal való személyeskedés teszi boldoggá, annak kár bármit magyarázni.

Ez legyen a legnagyobb örömötök az életben. Igazából, ez is az, erre fel a stílus, meg nagy bizonygatás.

Mindig az pattog akinek a háza ég.

2020. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
38%
A legtöbb nőnek egyszerűen nincs lehetősége (nem csak Bp-ből és otthonról is végezhető munkából áll a világ), sokan még a gyerek 3 éves kora után sem tudnak visszatérni. Ez marha frusztráló, és vannak, akik "köpködéssel" vezetik le. Én simán csak piszok irigy vagyok, decemberben lesz 6 éve, hogy itthon penészedek munkanélküli gyerekhozó-vivő semmirekellő hulladékként, esélyem sincs már ennyi idő után másra, csak közmunkán a romákkal járdát söprögetni. 🙁
2020. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
90%

Az én körmösöm pl még mindig otthon van a lassan 1 éves lányával, holott imádta amit csinált, és mindig be volt táblázva, nagyon ügyes.

Na ilyenkor mi van?

Talán ezért nem kellene általánosítani, és feltétlen összefüggést keresni a két dolog között. Kinek mi a fontosabb adott időszakban.

De olyan jó ez az oldal, itt mindenki mindent olyan jól tud mások helyett is.

2020. aug. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
34%

#48 nem a gyerekükkel otthon ülők köpködnek, ahogy látom.

Te meg egy szánalmas szerencsétlen vagy csak, akinek jó a gyerek, mert így van mire fogni hogy egy kupac kaki az élete. Többször láttam már hogy itt panaszkodsz, sajnáltatod magad a gyerekre fogva.

Hát ha neked ez jó....

Érdekes mennyi nő van aki nem a romákkal sepreget, csak mert szült. És nen mindenki fővárosi ám.

De mint mondtam, ez neked így tökéletesen megfelel, vannak akik imádnak rinyálni.

Csak csóri gyereket sajnálom, remek lelkivilága lesz felnőtt korára ilyen anya mellett.

2020. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!