Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha választhatnál melyikbe...

Ha választhatnál melyikbe adnád a gyereked, magán bölcsödébe vagy állami bölcsödébe?

Figyelt kérdés
2021. jan. 2. 19:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%
Lányomnak csak magán bölcsiben jutott hely, mert a községben ahol lakunk, még nincs kész a bölcsi (elvileg idén szeptemberben lesz kész), a városban meg az ottani lakcímmel rendelkezők voltak előnyben. De nagyon jó hely, nagyon szereti, kis létszámú csoportok vannak, játékosan tanulnak németül és még késő délutáni és hétvégi felügyeletet is lehet kérni, ha valaki úgy dolgozik. Persze ára van. Étkezéssel, 1 nap 6800 Ft. Havi 12 napot minimum be kell fizetni.
2021. jan. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%

Állami csak étkezés van 10-12 ezer/ hó


Magán mi felénk 50-80 ezer között van ezek között vannak olyanok ami fix ár, ha megy, ha nem, fizetni kell, illetve olyan is ahol napi díj alapján számolnak.

2021. jan. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Amelyik közel van és megfelelőnek látom.
2021. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Vàlaszthattam. Àllamiba adtam mert ott sokkal jobban ellenőrzik őket, kemenyebbek a kovetelmemyek.

Mig a magamt altalaban csaladi vallalkozasban csinaljak, anya-lanya, bnok, ilyesmi. Igy azt csimalnak amit akarnak a zart ajtok mogott. Persze tudom, hogy csak rendes lelkiismeretes gyermekszereto szakemberek csinalnak bolcsodet de senki nem nez rajuk olyan szinten mint az allamira, hanyam vannak egy csoportban,.mit csinalnak napkozben. Ha mar itt tartunk egy ket plusz fizetos programot leszamitva a maganbolcsiben is csak gyermekmegorzes folyik

2021. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

En kisgyermeknevelo vagyok. Dolgoztam mar allami es magan bolcsodeben. Nyilvan ezt csak az tudja elmondani aki tenyleg benne van, illetve minden bolcsode mas es mas.. lehet csak en fogtam ki a rosszat ebbol a magan bolcsodebol, de ott a gyerekek semmilyen szinten nem tanultam meg onnalosodni. A nevelok nem is probaltak meg elosegiteni. Az allami bolcsode egy mar regota kialakult rend alapjan mukodik, ellenben a magan bolcsodekkel ahol a fenntarto maga donthet arrol hogy hogyan hozza a szabalyokat. Az allami bolcsodeben a szulok nagyobb visszajelzést kapnak a gyermek fejlodeserol, mert a neveloknek kötelezo a fejlodessel kapcsolatos dokumentaciokat vezetni. Szinten ellenben a magan bolcsikkel.

En jobban szeretem az allami bolcsit es szerintem sokkal jobb is a gyerekeknek. De ettol függetlenül biztos hogy vannak olyan magan bolcsik amik nagyon jok, ez csak az en tapasztalatom mint szakmabeli szemely.

2022. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Illetve amit meg kifelejtettem: allami bolcsiben valoban csak az alkalmazhato akinek megvan a kisgyermekneveloi vegzettsege(legyen az diploma vagy okj) a magan bolcsikben ez ennyire nem szabalyszeru, tehat nem feltetlen szakmabeli szemelyek gondozzak, nevelik a gyermekeket. Persze van aki megkoveteli a szakmabeliseget. De az allami bolcsikben gyakran jonnek ellenorizni hogy a nevelők valoban jol teszik e dolgukat. Ez a magan bolcsire kevesbe jellemzo. Ugyanez illik a korosztalybeli jatekokra, tevekenysegekre, mesekonyvekre. Erre is nagyon figyelnek az allami bolcsikben.
2022. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!