Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beveszik bölcsibe így?

Beveszik bölcsibe így?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 2 éves kisfiam és szeretnék elmenni dolgozni gyes mellett. Viszont egy albérletben lakunk, addig míg nem lesz kész a házunk. Az albérlet egy másik városban, de ide a tulaj nem engedi, hogy bejelentkezzünk.. Ezért az állandó lakcímünk innen kb 40 km-re van, ahol csak óvoda van. Ebben a városban persze van bölcsi. Viszont így a lakcím miatt nem fogják bevenni? Vagy lehetséges?

2021. jan. 18. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van bérleti szerződés? Nekünk azt kellett bemutatni a bölcsiben.
2021. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hű valami rémlik, hogy a védőnő kiadhat igazolást, hogy életvitelszerűen az albérletben laktok. De nem vagyok benne biztos, szerintem hívd fel, ha valaki, neki tudnia kellene ezt. :/
2021. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk pl kisváros, kötelező a bejelentett állandó lakcím a településen + kb 1.5 éves várólista van. Ha most 2 éves a gyereked, már nem is biztos, hogy bejut bölcsibe, ha államira gondolsz. Nem rémiszgetés, de általános az 1-1.5 éves várólista.
2021. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő adott igazolást arról,hogy hol lakunk életvitelszerűen. Így az albérletünkhöz legközelebb eső bölcsibe be tudtam íratni.
2021. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

3as: ez rémísztgetés. Fölösleges.

Minden bölcsőde más. Nálunk pl nem kell minimálbéres, nagycsaládosnak lenned hogy hamarabb bejuss, de máshol igen.

Mi tavasszal jelentkeztünk, ősszel kezdte is a bölcsit a fiam, pedig aztán jól keresünk és egyke is..

2021. jan. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Egyetértek az 5-ös Válaszolóval. Mi is tavasszal jelentkeztünk tavaly, és ősszel kezdte a bölcsit. És ez nem egy vidéki falu, Bp tőszomszédsága a budai régióban. Nincs is kihasználva az összes hely, 11 fő lenne a max csoportlétszám, de csak 7-8 gyerek van a csoportokban.
2021. jan. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi Békéscsabán vagyunk albiban, és nincs hivatalos bérleti szerződésünk.. :/ majd megkérdezem a védőnőt. Igaz fogalmam sincs mikor költözünk be a házunkba.
2021. jan. 18. 14:12
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát akkor felétek nagyon jó, de mi Bp. melletti 14 ezres kisvárosban lakunk, és itt 1.5 év a várólista, 45 fős a bölcsőde.

Mellettünk településen a barátnőméknek majdnem 2 évet kell várni, tavaly januárban jelentkeztek, idén szeptemberben kezdhet a gyerek.

Tesómnak közép-magyarországi 25 ezres kisváros, abszolút nem fért be a gyerek a bölcsibe, magánba kellett vinnie átmenetileg.

900 fős falu bölcsije: barátnőmnek a gyerek úgy került be 8 hónap várakozás után, hogy protekcióval, amúgy még várniuk kellett volna.

Én nem mondtam hogy minden egyes település minden egyes bölcsődéjében csak ez van, de sajnos ez a jellemző pedig..


#6 Jó mert az bocsi de full gazdag vidék, ott a nők nem mennek annyira dolgozni :D mert elvannak a 25 ezres gyesért otthon, de sok helyen nem ez a jellemző, hanem az, hogy "tapossák" egymást a bölcsiért, mert kell a pénz..


Én 2019 januárjában jeleztem, hogy menne a gyerek, idén március 1 tud kezdeni. És akárkivel beszélek, nem hallok mást, csak ugyanezeket. Szóval sajnos akkor is ez az általánosabb.

2021. jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom ezen a környéken hogyan működik ez, de muszáj lenne elmennem dolgozni. Ha mégsem veszik be, akkor sajnos más megoldást kell keressek. De ismerősöm itt nincs, aki tudna rá addig vigyázni, míg dolgozom.
2021. jan. 18. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én Jászberényben élek, nálunk is ez volt, 13 hónaposan jelenteztünk a bölcsődébe államiba, de azt mondták 3 éves koráig nem valószínű hogy tudja kezdeni, majd csak oviba mehet, a magán pedig nagyon drága lett volna, így nem tudtam elmenni dolgozni csak ovis korától, a környékbeli települések bölcsődéje se jöhetett szóba mert hiába faluk, ott is tele vannak, főleg hogy egy faluhoz tartozik 5-6 település, simán összejön 30-40 szülő 5 településről, aki dolgozni akar. Ilyet még én sem hallottam, hogy egy bölcsődébe ennyire ne legyen gyerek. Állami? Mert maximum a méregdrága fizetősbe tudom elképzelni, bár még ott se lett volna azonnal helyünk mikor rákérdeztem, még ott is várni kellett volna több hónapot. Szerintem a 3-as vagy hanyas sem rémisztgetésből írta hanem hogy inkább intézze minél előbb mert ez nem úgy megy hogy jelentkezik és 2 hét múlva kezdhet.
2021. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!