Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Rossz dolog a bölcsőde?Gyerek...

Rossz dolog a bölcsőde?Gyerek lelkére nézve és az Anya-gyerek kapcsolatra? Ti beadtátok és mennyi idősen?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Gyerek- csalad- es intezmenyi dolgozofuggo. A nagyobbik gyerekemnel meg ugy gondoltam, maradjon velem otthon, ameddig csak lehet. 1,5-2 eves kora kozott egyertelmuen kiderult, hogy az o esetebenrosszul gondoltam. Majdnem 2 evesen kezdte, 2-ig volt bent, imadta kezdettol, es en islattam, hogy jo helyen van. 10 gyerek jutott 3 dolgozora, akik mind valaszkesz szellemben dolgoztak. Gyerekhez igazitott beszoktatasi ido volt (az enyem 2,5 het alatt szokott be, de az atlag 4 het, es kerik, hogy akar 6 hetre is szamitsunk). A kicsit is figyeltem, nala is 1,5 evesen jott el az a pont, ahol ereztem, hogy mehet. Ugyanebbe a csoportba ment, es nagyon szereti. Nala olyan4-5 het volt a beszokas.
2022. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Az én gyerekem még 3 hónapos, de 1 éves korába megy bölcsibe mert nem otthon élünk és dolgoznom kell. Én másfél éves koromban mentem bölcsibe, imádtam járni és mindig is kiemelkedően jó volt a viszonyom anyukámmal, amikor kicsi voltam is nagyon erős volt a kötődés közöttünk. Én azt látom a környezetemben, hogy azok a gyerekek akik járnak bölcsibe sokkal talpraesetebbek a kortársaiknál. Nyilván bölcsi és nevelő függő de én nem félek tőke egyáltalán.
2022. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Erre nincs jó válasz, család és egyénfüggő. Ha úgy gondolod, hogy anyagilag nem tudtok meglenni, és vissza kell menni dolgozni, de emiatt rosszul érzed magad, azt a gyerek is érezni fogja.

Ha neked lelki szükségleted, hogy visszamenj dolgozni, mert már szenvedsz otthon, és jobban fogod magad érezni ettől, a gyerek is érezni fogja, és ő is vidámabb lesz.

2022. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Én 3 évesen adtam be. Nem bántam meg.
2022. jan. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3évesen már jobb?
2022. jan. 19. 14:35
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Anyagi okból ment bölcsibe a fiam, a kisebbik is menni fog. Mindketten 2 évesen.

A nagyobbik már lassan iskolás, én nem látom hogy bármilyen hátránya született volna a bölcsőde miatt. Ehhez persze kellett az, hogy a bölcsis nevelők aranyosak legyenek. Nagyon szeretett ott lenni, itt játszani. Rengeteget motoroztak az udvaron.

Ezek alapján én azt gondolom, hogy ha szociális a gyerek és jó a bölcsőde, akkor semmit nem fog befolyásolni a bölcsi. A fiam ugyanúgy kötődik, ugyanúgy játszik, semmiben nem változott a személyisége. Minden családi programot hétvégére szerveztünk és minőségi időt töltöttünk egymással.

2022. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
2 evesen ment. Annyira imadta, hogy szombat reggelenként többször sírt, hogy ma nem megyünk bölcsibe. Nem volt beteges se, előtte is voltunk már itt-ott, volt beteg párszor, semmi durva. Utólag nézve nagyon jó döntés volt, bár akkor paráztam, nehezen hagytam ott... de tündéri volt mindenki.
2022. jan. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves elso: mibol lehetett latni/erezni, hogy a gyermekeid felkeszultek a bolcsire? Ezt kifejtened ?
2022. jan. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elsovel teljesen egyet ertek.
2022. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Kisfiam bölcsis volt 2 év 10 hónapos korától 3,5-ig, viszonylag szerette is, jók voltak a nevelői, de még így is azt mondom, hogy szükséges rossz. Nagyon keveset fejlődött abban az időszakban, köszönhetően annak, hogy sokkal szegényebb volt a foglalkozás ahhoz képest, amit itthon nyújtottunk neki.

Nem voltak megfelelő játékok, pl: csak fogantyús fa kirakó volt, normál puzzle nem. A legtöbb játék max. 1,5 éveseknek szólt, hiába volt minden gyerek 2 felett. Nem festettek, nem barkácsoltak, alig voltak a levegőn is. Villát se kaptak ebédhez.

Az óvoda egész más, ott nevelő, fejlesztő munka folyik, míg a bölcsiben csak gondozás.

A nagyobb gyerekem csak ovis volt, jobb volt úgy. Sajnos a kicsi márciusi, így év közben nem kezdhetett, muszáj volt a bölcsi.

2022. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!