Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Rossz dolog a bölcsőde?Gyerek...

Rossz dolog a bölcsőde?Gyerek lelkére nézve és az Anya-gyerek kapcsolatra? Ti beadtátok és mennyi idősen?

Figyelt kérdés
2022. jan. 19. 13:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem rossz a bölcsi, legalábbis a miénk egyáltalán nem rossz, nagyon cukik a gondozók, a gyerekek is szeretik őket meg a beszoktatáson láttam, hogy hogy bánnak a kicsikkel, szóval teljes bizodalmam van bennük. 13 hónaposan indult a lányom, nagyon rugalmasak voltak a beszoktatással, lassan haladtunk, talán túl lassan is :D 1 hét alatt simán beszokott, de ezt úgy értsd, hogy 1 hét után hagytam ott először teljesen, de már előtte is füle botját se mozdította, amikor kimentem a szobából akár 5 percről akár 2-3 óráról volt szó. Azóta se nagyon volt sírdogálás reggelente. Szívesen megy, és mosolyogva jön ki mindig, én úgy látom, hogy szereti. Most másfél éves, nem tűnik úgy, hogy a kapcsolatunkon, a kötődésen bármit változtatna a bölcsi. Az egyetemen amúgy nekem azt tanították, hogy nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem minősége a lényeges, így ha bölcsiben/bébiszitterrel van a gyerek a nap nagy részében, attól még az anya (+apa) lesznek számára az elsődleges kötődési személyek, már persze ha az együtt töltött időben tényleg vele foglalkoznak és vannak közös élmények továbbra is.
2022. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor kellene arra gondolni, hogy a világ összes többi országába max a gyerek fél éves korában menni kell vissza dolgozni és azok sek zakkannak meg
2022. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
2 év 1 hónaposan kezdte. Nem bántuk meg. Még 1 évet otthon ülni egyedül nagyon rossz lett volna. Plusz januári, ovis csak szeptembertől lesz idén. Most januártól szeptemberig mi lett volna? A munkám is elvesztettem volna.
2022. jan. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

#10 Ebből látszik, hogy bölcsifüggő. Nálunk minden nap minimum 2 óra levegő van, télen is, nyáron tavasszal ősszel több kivéve nagy esőben. Van zenedélelőtt, van bábelőadás, van bulidélután. Van kézműveskedés rendszeresen, rajz, gyurma, festés, ragasztás.

Van természeti foglalkozás, zöldségekkel gyümölcsökkel állatokkal.

Sok mese, mondóka, dal.

Van mindig tematikának megfelelő foglalkozás, karácsony, mikulás, húsvét, ősz, tavasz, anyák napja stb mikor mi jön.

Rossz idő esetén se csak a csoportban vannak, hanem a nagy aulában bobo car-oznak.

És nem magánbölcsi.

Szóval intézményfüggő is.

2022. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%
#8, nagyon nyugos volt itthon, keves volt neki a jatszoterezes (csak neha volt par gyerek), a babauszas. Azt vettem eszre, hogy mikor vendegunk volt hosszabb idore, akkor ezek a delelotti kiakadasai elmaradtak. Foglalkoztam pedig vele, de olyanerzes volt megis, mintha nem lennek eleg neki. A bolcsibendelutanonkent ugy kellett levadasznom, ahogy meglatott, futott az ellenkezo iranyba, pedig valaszkeszen nevelem, es maskor meg nagyon anyas volt, de nem a bolcsiidoben. Olyanvolt a beszokasnal, mint aki azt szereti, ha nyuzsges van korulotte, es attol megnyugodott, es jatszott. A karantenidoszakban mar ovis volt, elegge meg is viselte, mert rengeteget beszel, es attol toltodik, ha valakivel aktivan csinalhat programot, nagyon extrovertalt. A kicsi mas egy kicsit, de o is nagyon igenyli a tarsasagot, o megfigyelo-tipus, de ugyanugy azt szereti, ha nyuzsges van korulotte.
2022. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
85%

4es vagyok.

Nem hiszem, hogy jobb 3 évesen. Nekünk muszáj volt.

2022. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
43%

Úgy tűnik én leszek az erős kivétel. Kereken 2 évesen kezdte a fiam a bölcsit. Pokoli volt. Totál nem volt rá készen. De nem csak anyagilag hanem az én mentális egészségem miatt is visszaakartam menni dolgozni. Mivel extrém anyás, ezért azt a két évet otthon én nagyon nehezen éltem meg. Imádom a fiam de kellett végre egy kis levegő.

Én nagyon vártam a bölcsit így az energiáim nagyon is pozitívak voltak. Ehhez képest novembertől tavaszig tartott mire beszokott. Jó, igaz hogy sokat volt beteg. De februárban már úgy voltam vele, hogy na hagyjuk a fenébe. A gondozók biztattak hogy nincs gond, nem extrém eset csak lassan nyílik meg. És aztán végül egyik napról a másikra beszokott.

Nagyon nehéz volt mindkettőnknek végül, pedig hú de vártam. De ismerem, ha 3 évesen oviba kezd járni akkor pont ugyanezt játszottuk volna végig. Most szeptemberben megy oviba és biztos vagyok benne hogy az se lesz egyszerű. Bár azt kívánom ne legyen igazam 😆

2022. jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%

Én jártam bölcsődébe, húgom is és nagyon jó kapcsolatunk volt egész gyerekkorunkban a szüleinkkel és most is.

Nem fog attól kevésbé szeretni, ha közösségbe jár és más gyerekeket is megismer.

2022. jan. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Senior Séf ***** válasza:
86%
Ha van testvére, jobb, ha otthon marad. Ha egyke, menjen bölcsibe, mert az anyuka társasága mellett gyerekközösségre is szükség van a mentális egészséghez.
2022. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!