Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Régen hogy mentek közösségbe...

Régen hogy mentek közösségbe a gyerekek?

Figyelt kérdés

Mondjuk 1950-60 előtt.

El nem tudom képzelni, hogy oldották meg, hogy közösségbe kerüléskor ne legyenek folyton betegek a gyerekek, hiszen most is folyton azok a bölcsiben. Pláne hogy régebben nem volt 500millió gyógyszer, folyamatos orvosi felügyelet, orrszívó, vitaminok, babysitter. 50-es években pl fixen sokan dolgoztak, mamám pl varrónő volt. Hogy tudott dolgozni "beszoktatáskor"? Vagy csak simán vitték a gyerekeket közösségbe taknyosan is?

Vagy ilyen sokat változott q világ, és régen nem volt ennyi felsőlégúti betegség? (Ironizálok)

De elég ha csak 30-40 évre visszamegyünk, mi 1 évesen bölcsibe mentünk, hogy tudott anyukám dolgozni teljes munkaidőben? (Kérdeztem, nem emlékszik).

Töriórát kérek, nyugodtan jöhetnek a sztorik, elméletek, tények, cáfolások, csak kultúráltan.


2022. jan. 30. 10:51
1 2 3
 11/21 babyboom567 ***** válasza:
77%

Jah és,nem segítségnek számított,ha a nagyszülő vigyáz a gyerekre,hanem természetes része volt az életüknek,egy család voltak.

Nem ettek/ittak ennyi ipari hulladékot/mérget.Nem fertőtlenítettek ész nélkül,és nem tartották búrában a gyereket.Rengeteg gyógynövényt, népi gyógyítást használtak,és nem tömték magukba vég nélkül a mindenféle gyógyszereket/mérgeket.A gyereket nem féltették agyon,munkára nevelték,anyámék 6-9 évesen a határban őrizték a birkákat.(most iskolába sem mehetnek egyedül,az ekkora gyerekek).Csak komoly betegséggel mentek orvoshoz.

2022. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jöhet még, szerintem tök érdekes téma.

Nálunk is most kezdte a bölcsit a gyerek, és nem hogy csak ő de mi is folyamatosan betegek vagyunk vele. Nem rémlik hogy én bármiféle takonykórral hiányoztam volna bárhonnan. Anya is szerintem ezért értetlenkedik meg nem emlékszik, mert náluk se volt ez, hogy a munkahelyet kell félteni emiatt.


Nálunk tilos bevinni taknyosan, de ismerős viheti a fiát másik bölcsibe ha már nem lázas 2 napja. Intézménye válogatná?


Én szívesen vennék nagyszülői segítséget, nem vagyok ráfüggve a gyerekre, de sajna olyan messze laknak, hogy nem hogy segíteni nem tudnak, de látogatni is ritkán.


Én 1 éves koromtól fogva, hétfőtől péntekig reggel 8-ról délután 4-ig bölcsiben voltam.

2022. jan. 30. 12:13
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 1981-ben lettem bölcsis, 7 hónaposan. Állandóan beteg voltam és anyukám ugyanúgy tudott dolgozni, mint a mostani anyukák, 1 hét bölcsi, 2 hét táppénz. Akkor sem lehetett betegen vinni a gyereket.
2022. jan. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 51-es, 6 hetesen már bölcsis volt, jellemzően délelőtt. Szülei tanárok voltak falun. Tehát nem csak a városra volt jellemző.

Amikor én születtem (1984) már volt gyes, így 3 évesen mentem oviba, nem voltam bölcsis. Sokszor voltam beteg is, mindig ő volt velem, mert apám ugyan kevesebbet keresett, de nem vállalt betegen.

Iskolás koromból már emlékszem, hogy problémázott a főnöke, ő pedig hordta haza a munkát és táppénzen is dolgozott, amiért persze nem kapott valódi fizettséget.

Amikor már nem járt utánam tp (12), egyedül gyógyultam.

2022. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem voltam bölcsis, ovis koromról van olyan emlékem, hogy tesomat hozzuk-visszük bölcsődébe. Volt hogy náthás voltam, de nem maradtam otthon. Mikor nagyon lázas voltam, nagymamám vigyázott rám, de olyan is volt hogy bevitt apukám a munkahelyére, ott eljátszottam az íróasztala alatt. Nem maradt velünk otthon soha a szülő, olyan is volt hogy simán otthon hagytak egyedül, délben hazaugrottak megnézni, vagy a szomszéd nézett rám néha, majd délután hazajöttek. De ekkor már nagycsoportos voltam.

80as évek.

2022. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%
Igen, ilyen nekem is rémlik, hogy (igaz nem ovisként), de elsősként simán egyedül maradtam otthon, az 1 évvel fiatalabb tesómmal. Volt kikészítve szendvics, tea, a telefon pedig elérhető magasságban.
2022. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Apukám a '60-as években volt óvodás, akkoriban 1 évig volt kötelező, addig ment, amúgy nagyszülők vigyáztak rá, egy telken laktak külön házban.


Anyukám szülei műszakban dolgoztak, direkt úgy hogy amíg az egyik délelőttös volt a másik délutános, műszakváltás idejére egyedül volt hagyva otthon. (pontosabban a nála 2 évvel idősebb bátyjával)


Én a '90-es években voltam óvodás, nagymamám már nyugdíjas volt, nála voltam ha beteg voltam, kB. 8 éves koromtól pedig egyedül otthon. (kB. 4 óra volt az az időszak egy nap amikor se anya se apa nem volt otthon)


Összefolalava:

- Manapság magasabb a nyugdíjkorhatár így a nyagyszülők nem nyugdíjasok.

- Messzebb költöznek a nagy szülőktől, így a segítséghez általában a távolság is nagyobb

- mi csak lázzal, komoly betegséggel maradtunk otthon, manapság 2 köhintésre hazaküldik a gyereket, akkor is ha jól van

- sokkal jobban féltik a gyerekeket. Nálunk 2. osztályban a fél osztály "kulcsos" volt 2001-ben. Én is egyedül mentem a mamámhoz aki az iskolától 3 utcányira lakott. Húgom kB. 9, én 11 éves voltam mikor már nem a mamához hanem haza jártunk a város másik feléből gyalog, és egyedül voltunk otthon egész délután. Manapság ez a legtöbb szülőnek elképzelhetetlen. (pedig akkor még telefonunk se volt, amin ha bármi baj van hívni lehetne)

2022. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyre betegebbek a gyerekek : https://www.youtube.com/watch?v=CiUz2nbOIZU
2022. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
96%
Mindenki jön itt ezzel a mennyivel egészségesebbek voltak a gyerekek, ja sokszor azért vállalták többet, mert sajnos betegségekben bizony sok gyerek meghalt. Nagyszülők többségénél nem ritka, hogy testvérük meghalt.
2022. jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%
Sokszor bagatell betegségekben haltak meg gyerekek, mert elfertőződött egy sebük, rozsdás szög ment a lábukba, de ettől még sokkal egészségesebbek voltak a gyereke régen, mint most.
2022. jan. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!