Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az egyke gyerekeknél az...

Az egyke gyerekeknél az irigység, annak a vágya, hogy középpontban legyenek, a közösségbe való beszokást követően elmúlik, változik valamilyen irányba?

Figyelt kérdés
Kislányom 16 hónapos, ahogyan már írtam egyke. Ő szinte az egyedüli kisgyerek a közvetlen környezetünkben, így ha összejön a család, mindenki ráfigyel, itthon is rengeteget foglalkozunk vele, nem szenved hiányt semmiben. Eddig még nem igazán volt nagyobb gyerektársaságban, ma viszont elvittük egy játszóházba, hogy kicsit szokja a gyermekeket, a közösséget, ugyanis nyár végétől szeretnénk bölcsibe járatni. Megfigyeltem, hogy a többi gyerek között is igyekezett érvényesíteni a saját akaratát, nem engedte őket azokhoz a játékokhoz, amelyekkel korábban ő játszott, sőt némelyik gyermeket meg is dobálta. Persze ezt követően igyekeztünk fegyelmezni, hogy ezt nem szabad, de láttuk rajta, hogy picit frusztrált lesz, mert a nagyobb gyerekek nem figyeltek rá, hiába szaladgált utánuk, ők nem álltak meg. Kicsit elgondolkodtam, hogy vajon ez így marad majd? Kinek milyen tapasztalatai vannak?
2013. jan. 9. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Mindenképpen érdemes volna többször a korának megfelelő társaságba hordani,hogy szokja azt a környezetet.Legyen az játszóház,ismerős család gyerkőccel,stb.

Érthető a viselkedése,de sajnos ha így marad lehetnek beilleszkedési gondjai a későbbiekben; akár a bölcsiben is.

2013. jan. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül irigység, mert ha nincs más, aki középpontban van, akkor is lehet, hogy középpontban akar lenni.

Szerintem elmúlhat.

2013. jan. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem erről van szó itt. Nagyon kicsi még- ők még nem együtt játszanak, hanem egymás mellett. De szeptemberig még sokat fog változni. A játszóházas szoktatás jó, ha nem muszáj, ne szólj bele, ne fegyelmezd, úgyse nagyon érti. Majd fokozatosan felismeri a dolgokat, mit hogy lehet közösségben:))
2013. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem (csak) az egykeségen múlik. Én is egyke vagyok, de pl. soha nem szerettem a középpontban lenni, és nagyon szeret(t)em megosztani másokkal, amim van, még most is, 32 évesen. A lányom 4,5 éves koráig volt egyke, mindig is egy visszahúzódó, nehezebben oldódó típus volt, nem szeret a középpontban lenni. Amikor kicsi volt, már akkor is simán elvehettek tőle bármit, ő ment és keresett másik játékot. A fiam (2.gyerkőc) már nem ilyen, bár elég könnyen osztozkodik ő is, azért sokkal határozottan érvényesíti az akaratát, 2 perc alatt a középpontba kerül bárhol, és ha valamit el akarnak venni tőle, akkor küzd érte. Úgy gondolom, ez inkább temperamentum kérdése, de ha így tesztek a továbbiakban is, ahogy most, fegyelmezitek, elmondjátok neki, hogy meg kell osztozni a játékokon, akkor nem hiszem, hogy a későbbiekben gond lesz.
2013. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
Otthon se figyeljen rá mindenki. Kevesebbet foglalkozzatok vele, hagyjátok egyedül játszani, és ahogy az első írta, menjen minél többet gyerekek közé.
2013. jan. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom hogy nem feltétlen az egykeség miatt van így hanem amit előttem is írtak hogy ő ilyen kis határozottabb akarnokabb típus. A közösségben sokat fog változni az biztos. Ha jó gondozónők vannak, akkor ők majd visszafogják az ilyesmi agresszívabb viselkedést (hogy elvesz másoktól ne adj isten harap vagy ilyenek ez is meg szokott történni mert bölcsis korban még a szóbeli kommunikáció nem olyan fejlett ugye).

Az én lányom is ilyen talpraesett típus finoman fogalmazva de ahogy nő úgy egyre jobb a helyzet, és nem egyke.

2013. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Csatlakozom azon előttem szólókhoz, akik azt írták, kicsi még, és ráadásul, mint írod, nem volt eddig sokat gyerekek között, így ne vonj le messzemenő következtetéseket a viselkedéséből!

Ilyen korban valóban nem kell tudniuk még együtt játszani (hároméves kor után már inkább). Viszont nyilván figyelik egymást, és mivel eddig ahhoz szokott a lányod, hogy egyedül van, biztos furcsa neki, hogy mások is játszanak azzal, amivel ő.


Nálunk elég sokat találkozott a kb. egykorú unokatesókkal a gyerek, de ilyen korában mindegyiket felügyelni kellett, hogy „ne vágja fejbe a másikat a kislapáttal”, ne vegye el a másiktól azt, amivel játszik. Ez nem irigység, egyszerűen elkezdi őt is érdekelni, ha másnál lát valamit. Nyilván ezeket a helyzeteket meg kell oldani, nem engedni az agressziót, de azért ne is reagáljátok túl a dolgot.


Hozzáteszem, egy olyn gyereknek, aki kb. életében először egy zsúfolt játszóházban találkozik más gyerekekkel, elég nagy sokk lehet ez a sok inger, a tömeg stb. Szóval ne aggódj, nem fog így maradni!


Talán megnyugat, ha elmesélem, az én gyerekem, mikor bölcsődébe került, egy idő után elkezdett „harapni”. A gondozónők ki voltak bukva, én még inkább, mikor megkaptam, hogy úristen, mit csinál a gyerek. Pláne azért nem értettem, mert mint írtam, sokat volt a rokongyerekekkel és soha nem fordult elő ilyen (mi sem harapdáljuk itthon – ez lehet, hogy viccnek hangzik, de ez is lehetne az oka, mégha a szülő kedvesen harapdálja is a lábát pl.).

Aztán nemsokára kiderült, hogy volt egy kislány a csoportjában, aki folyton harapott mindenkit, és tőle jól eltanulta az én gyerekem ezt. Csak hát a gondozónők ez eleinte nem mondták, így azt hittem, mi rontottunk el valamit.

Azóta eltelt már öt év, és a gyerek (bár „egyke”) a világ egyik legjámborabb teremtése, jószívű, védi a kisebbeket, gyengébbeket, szóval én mindig felhúzom a szemöldököm, ha az „egykeséget” mint az önzőség, irigység szinonimáját emlegetik. :)

2013. jan. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányom és a sógornőm kisfia egyidősek, 2. évesek. Egyik sem egyke, és alapjáraton mindkettő nagyon jószívű kis teremtés. DE anyósomnál voltunk, 2 teljesen egyforma széken, 2 teljesen egyforma befőttes gumin, 2 szemüvegtokon, 2 szívószálon, 2 poháron, és egy halom szaloncukron össze vesztek 2 percenként.... Ez tényleg inkább életkori sajátosság, hogy mindig az kell, ami a másiknál van, illetve, ami nála van, azt akkor sem adja oda, ha már nem akar vele játszani. Majd kinövik :)
2013. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Mind nagyon értékes és hasznos volt! Hát az én lánykám elég öntörvényű, nekünk is osztogatja rendesen a pofonokat ha valami nem úgy van ahogy Ő akarja, de persze ezt nem hagyom, rászólok, fegyelmezem. Remélem idővel kinövi. :)
2013. jan. 10. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!