Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A gyerek szempontjából mi a...

A gyerek szempontjából mi a jobb? Ha bölcsis lesz, vagy ha nem?

Figyelt kérdés

A munkahelyem olyan jellegű,hogy 2 éves korában is mehetek dolgozni,de az ovit is megvárhatjuk.

Sokszor hallom,hogy az ovi szükséges rosdz, más részt viszont meg azt,hogy ovira önállóak,ügyesek,talpraeaettek lesznek. Szerintetek?


2022. márc. 7. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
2 eves kor szerintem jo a bolcsire, de semmikepp nem teljes napra. Az enyem delelottonkent ment ( 2 eves koratol nem alszik nappal) ebed utan elhoztam, es egesz delutanunk volt jatszani, ide oda menni stb. Persze az mas ha meg alszik nappal , akkor alvas utan hoznam el, de ugy meg oda az egesz nap, es kimaradok az eletebol.
2022. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%

Szia! Ajánlom ezt a szakértői cikket elolvasásra (kicsit hosszú, de nagyon érdemes), majd' mindenre kitér ebben a kérdésben. Engem meggyőzött.

[link]

2022. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Gyereke válogatja.
2022. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
2-es, Kismamablog.hu, az miota szakertoi ? Barki irhat blogot, en is irtam attol meg nem voltam szakerto. Ez csak egy ember velemenye.
2022. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
4-es, mondjuk azért, mert a cikk szerzője (és az oldal írója) pszichológus, aki a gyermeklélektanra szakosodott? Azt nem tudom, klinikus-e, mondjuk szerintem nem, viszont biztos többet tanult és olvasott fejlődéslélektanból, mint jelen kis csapatunk. Nekem sem maradéktalanul szimpatikus a hölgy pl. az altatási kérdésekben, és valóban hiányzik a cikk végéről a hivatkozásjegyzék, de azért eggyel szakmaibb, mint a gyakorikérdések.hu.
2022. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
(Aki ennél tudományosabbat szeretne, annak javaslom Cole-féle Fejlődéslélektan átböngészését kezdetnek.)
2022. márc. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Persze a Gyakorinal jobb, bar sokszor a tapasztalatok tobbet ernek.

Meg annyira egyedi minden gyerek, es ez egy no velemenye, aki irta a cikket.


Egeszsegugyes vagyok, tanultam a foiskolan pszicholgiat, fejlodeslelektant ket even at, ugyhogy nem vagyok laikus.

Csak ne egy cikk alapjan hozz meg egy fontos dontest, amit egy ember irt.

Mert lehet a masik pszichologus meg total mast ir.


Csalad es gyerekfuggo.

Vannak olyan csaladok, ahol anyuka reggel felbontja az energiatalt, a 2 eves kezebe nyomja a tabletet, aztan este elveszi tole.

Na ennel ezerszer jobb helye lenne a bolcsodeben.

Es sok ilyen van, mint irtam szakmabeli vagyok, elkepednel, hogy hany gyerek no igy fel.

Na meg az sem jobb mikor van egy kisteso, aki az anya mellen log 0-24 ben, a szerencsetlen ket eves meg csinaljon amit akar, de ugye anyuka elmondja, hogy hat otthon van jo helyen. Van a fenet...

2022. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Oké, értem, én is 6 évet tanultam pedagógiát, ilyen szempontból én is szakmabelinek számítok, és abban teljesen igazad van, hogy minden család egyedi. Abban is egyetértek, hogy rossz körülmények, elhanyagolás, kevés figyelem, túlfáradt, kisgyerekes anya esetén életmentő a bölcsi, sőt, vannak olyan gyerekek, akiknek az első szocializációs közege lesz (sajnos). De ha elolvasod a cikket, ami igen, 1 db pszichológus véleménye a témában, ő sem mondja,hogy a bölcsi ördögtől való. Épp csak azt tévképzetet próbálja eloszlatni, hogy a bölcsi KELL a gyerekeknek, mert szocializálódniuk kell, meg unatkoznak otthon, meg nehéz lesz az ovis beszokás, stb.-stb. Nem, az elsődleges szocializációs közeg a család, ideális esetben ez elég 3 éves korig megfelelő mértékű gyermektársaság biztosítása mellett. A gyerekek ilyen korban még nem együtt, egymás mellett játszanak, a konfliktuskezelésük 0, ami sok feszültséghez vezethez, ami aztán otthon regresszív vagy agresszív viselkedésben nyilvánul meg. De erről mind szó van a cikkben, ami nyilván nem szentírás, de jó iránymutató a nyereség/kockázat szempontjából.


Ha a kérdezőt semmi sem sürgeti (sem anyagiak, sem más), én nem adnám bölcsibe, egész napra semmiképp.


Peace&love!

2022. márc. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Három gyerek után némiképp kompetensnek érzem magam a témában. A legnagyobb gyerekem (fiú, extrán anyás a mai napig) nem volt bölcsis, 3,5 évesen kezdte az ovit. Kicsi korkülönbséggel született a nagyobbik lánykám, Ő 20 hónaposan kezdte a bölcsit, amikor a fiam az ovit. A kisebb kislányom pedig most szeptemberben, 17 hónaposan kezdte a bölcsit. 3 gyerekemből kettő volt bölcsis: én bátran állítom, hogy nekünk nagyon bejött a bölcsizés. A legkisebbem ma reggel is szinte berepült a csoportszoba ajtaján, miután lepacsizott mindnekivel. Azt mondhatom, hogy a legnehezebben a legnagyobb gyerekem közösségi élete indult, 3,5 évesen hetekig sírt utánam az oviban. Mostanra Ő is egy nagyon talpraesett fiúcska lett, de akkor nehéz időszakon mentünk keresztül. Ilyen nehézségekkel sem a nagyobbik, sem a kisebbik lánykámmal nem szembesültünk. Nyilván kellett hozzá egy szuper bölcsi, de egyik döntésemet sem bántam meg, talán egyet: ha újra kezdhetném, a fiamat engedném hamarabb közösségbe, ha nem is minden napra, nem egész napokra, de Őt is beadnám bölcsibe.
2022. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem gyerektől és bölcsitől is függ.


A rossz bölcsi senkinek sem jó..


Egy jó bölcsi is lehet rossz egy “anyu fenekében jó csak” típusú gyereknek, de velük az oviban sem lesz könnyű, de azért sokkal okosabbak akkor màr, jobban megértik, hogy mi miért van.


Az én lányomnak szuper lett volna, de nem vették be a kicsi miatt.

Az ovit az első naptól imádja.

Sosem volt gond bevinni.


A fiam is szeretné a bölcsit. De it hamarabb beveszik oviba.

2,5 évesen megy.

2022. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!