Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor érik meg a gyerek...

Mikor érik meg a gyerek szobatisztaság szempontjából az óvodára?

Figyelt kérdés

Ha ágytiszta vagy ha szobatiszta? Mikor érdemes ilyen esetben oviba vinni a gyereket? Az enyém még csak szobatiszta, az is pár napja, éjjelre kell a pelenka.Mennyi idő volt míg ágytisza is lett a gyereketek?

Nem óvodaköteles, bár felvették, kora miatt jövő évben is kezdhetne,de a gyerektársaság és az új ingerekre szüksége volna?



2020. szept. 1. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Hát én saját tapasztalatból azt mondom, hogy akkor szobatiszta. Abban az esetben is nem azonnal, hanem pár hónap “gyakorlással”. Ugyanis azt is bele kell gondolni, hogy oviban egy “idegen” fog neki segíteni és ha gátlása van még, akkor nehéz lesz.. A fiam elég gyorsan szobatiszta lett, az is maradt, de kellett 3 hónap mire kíséret nélkül is elintézte a dolgát akár vendégségben is.
2020. szept. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van.Azért is kérdeztem, mert nekem nincs tapasztalatom még ilyen téren.Kellene a társaság viszont nem akarom azt sem, hogy rossz érzései legyenek, főleg ilyen téren.De ezek szerint alapvetően a gyerek fejlettségétől, problémamegoldó képességétől függ és látni fogom mikor határozottan rendezi az ügyesbajos dolgait:)Köszi a válaszod!
2020. szept. 1. 23:50
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Beadhatod óvodába lehet lesz balesete eleinte. De olyan mértékig nem esik vissza, hogy pelenka kellene. Ha mégis tarthatatlan a helyzet, akkor kiveszed az oviból. Ez egy lehetőség a gyereknek és van visszaút. Nem veszthetsz semmit. Ha lesznek bepisilések abból is csak tanulhat a gyerek, javul a koncentrációs képessége. Igaza van a gyerektársaságnak ők szakemberek. Ne az itteni pelenkareklámozóknak higgy. Nem a javadat akarják, csak magukra gondolnak.
2020. szept. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!