Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi lenne vajon a legjobb...

Mi lenne vajon a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Lányom fél éves lesz jövőhéten. Ahogy betölti a 2 évet, dolgoznom kell, mert a gyes kb pont éhenhalni elég.


Viszont nem tudom mitévő legyek.


A volt munkahelyem, ahonnan gyedre jöttem, megszűnt, így uj helyet kell keresnem.

Mi egy 900 fős kis fucskában lakunk, semmi munkalehetőség. 1 ovi van, oda 2 és fél éves kortól veszik be a gyereket. Nekem ez mar nem jo ugye.

Tőlünk 10km egy kisváros. Ott van munkalehetőség mindig, viszont ott sincs bölcsöde.

30km tőlünk a megyeszékhely. Ott jósok bölcsi van, de kb most kelle beiratnom, hogy hely is legyen. Munkalehetőseg is biztos lenne.


Viszont ha találnék munkát 10km-re a kisvárosban, már nem tudnám a gyereket hova tenni, mert ugye a megyeszékhelyen van csak bölcsi.


Ha a városba mennék dolgozni, akkor sem vagyok sokkal előrébb, mert a megyeszékhelyen pl beiratom az egyik bölcsibe, de csak a város másik felen kapnék munkát, az rengeteg utazás (van autónk, azzal járnánk csak a varos egyik feléből a másikba eljutni mininum fél óra)


Emellett most a falunk pályázott bőlcsöde nyitásra. De kitudja az mikor nyit meg. Ha arra várok, nem iratom be a gyerekem a megyeszékhelyre, lemaradunk.

Ha beiratom, de nem megyünk mégsem a városba, más elöl veszem el a helyet.


Nagy dilemmába vagyok. Ti mit tennétek?


2022. márc. 24. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Most elkezdenék félretenni pénzt a gyes mellé, ha nem sikerülne munkát találni.
2022. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Férjed nem tudja bevinni? Nagyszülő, testvér, szomszéd, barátnő, más anyuka aki szintén ilye helyzetben van? Te meg hozhatnád haza a gyerekeket ha úgy dolgozol.


Arra a fél évre míg nem veszik be a helyi bölcsibe nem tud vigyázni rá valaki? Férjed milyen munkarendben dolgozik? Nagyszülők?


Amúgy ha már most tudod hogy ez lesz 1.5 év múlva, akkor esetleg spórolni arra a fél évre amíg nincs ovi se munkád, ha nincs megoldás és már minden kötél szakad? Mondjuk CSED-ből lehetett volna mert az a bruttó fizu 85%… én pl. félreraktam a különbözetet és előre spóroltam, mert tudtam, hogy nem akarok visszamenni 2 éves korában.

2022. márc. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

A spórolás kizárt, mert lakasfelújítunk. Mindenképp bölcsöde lesz, már csak azért is, mert lassan 4 éve itthon vagyok, (van egy fiunk is) és nekem már kell a felnőtt társaság.


Férjem vállalkozó, reggeltől estig dolgozik.

Anyósékkal nem tartjuk a kapcsolatot, anyáek 200km-re

2022. márc. 24. 11:48
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges a dilemma mert fel se veszik míg nem viszel munkáltatói szándéknyilatkozatot, első nap mwg munkáltatói igazolast.
2022. márc. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
27%
Férjed vállalkozó. Hopp meg is oldva, biztos belefér neki bevinni a gyereket, akár szobafestő akár könyvelő vagy IT-s.
2022. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ismetlem, férjemnek nem fer bele....

Vállalkozó, de Budapesten dolgoznak. Reggel 6fele indulnak, délután 5-6 mire hazaér. 3 évre előre le vannak szerződve, nem fog felrúgni mindent.


Nem az idővel van a baj, részmunkaidőben mennék vissza, siman tudom hozni vinni.

Itt azzal van bajom, hogy most lakunk x településen bölcsi nélkül.

Y település 10km, ott lenne munka, de ott sincs bölcsi.

Z településen van vagy 10 bölcsi, sok munka is. De iszonyú nagy város.

Ha beiratom most az egyik "kerületbe", de a másikban kapok munkát, akkor az km-ben is rengeteg.


Munkáltatóim van, azzal nem lenne gond, nem ez volt a kérdés

2022. márc. 24. 11:58
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Akkor mi volt a kérdés?
2022. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
A fél óra autózás a "nagy városban" vagy ott tömegközlekedés.
2022. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Akkor nekifutok 3.szor és utoljára


A opció: beiratom a megyeszékhelyre most, oda is fog járni. Én oda megyek vissza dolgozni, de lehet a város 2 legtavolabbi pontján leszünk.

B opció: beiratom a megyeszékhelyre, oda is fog járni. De én a kisvárosban is kapnék munkát (kisváros 10km, nagyváros 30km). Igy naponta mehetek +40km-t a gyerekért

C opció: beiratom a megyeszékhelyre, de időközben itt nálunk is megnyit a bölcsöde. Ide hozom inkább, de be van iratva a megyeszekhelyre, ezzel elvéve más elöl a helyet. (Pontosabban átiratom). En pedig a kisvarosba megyek vissza.

D opció: nem iratom be a megyeszékhelyre, mert itt is van ígéret a bölcsire, ahova 1000%, hogy felvennék. Viszont ha nem készül el addig, a megyeszekhelyiről lecsúsztunk. Itt ebben az esetben is tudnék a kisvarosban dolgozni.

2022. márc. 24. 12:16
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Munkáltatóim van, azzal nem lenne gond, nem ez volt a kérdés



Tehát van aki veled egyutt vállalja az okirathamisítást?

Figyelj,akkor meg old meg a többit is.

2022. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!