Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi lenne vajon a legjobb...

Mi lenne vajon a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Lányom fél éves lesz jövőhéten. Ahogy betölti a 2 évet, dolgoznom kell, mert a gyes kb pont éhenhalni elég.


Viszont nem tudom mitévő legyek.


A volt munkahelyem, ahonnan gyedre jöttem, megszűnt, így uj helyet kell keresnem.

Mi egy 900 fős kis fucskában lakunk, semmi munkalehetőség. 1 ovi van, oda 2 és fél éves kortól veszik be a gyereket. Nekem ez mar nem jo ugye.

Tőlünk 10km egy kisváros. Ott van munkalehetőség mindig, viszont ott sincs bölcsöde.

30km tőlünk a megyeszékhely. Ott jósok bölcsi van, de kb most kelle beiratnom, hogy hely is legyen. Munkalehetőseg is biztos lenne.


Viszont ha találnék munkát 10km-re a kisvárosban, már nem tudnám a gyereket hova tenni, mert ugye a megyeszékhelyen van csak bölcsi.


Ha a városba mennék dolgozni, akkor sem vagyok sokkal előrébb, mert a megyeszékhelyen pl beiratom az egyik bölcsibe, de csak a város másik felen kapnék munkát, az rengeteg utazás (van autónk, azzal járnánk csak a varos egyik feléből a másikba eljutni mininum fél óra)


Emellett most a falunk pályázott bőlcsöde nyitásra. De kitudja az mikor nyit meg. Ha arra várok, nem iratom be a gyerekem a megyeszékhelyre, lemaradunk.

Ha beiratom, de nem megyünk mégsem a városba, más elöl veszem el a helyet.


Nagy dilemmába vagyok. Ti mit tennétek?


2022. márc. 24. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A vagy B.
2022. márc. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem lenne okirat hamisítás.

Csak a kedvedért. 2014 óta van egy közös cégünk nevelőapámmal, amiben azóta munkaviszonyom van.

Míg dolgoztam, ez "masodállásként" volt bejelentve, ahol dolgoztam volt a főallásom.

Most, hogy megszűnt a munkáltatóm, a cégben vagyok bejelentve főállásban.

De ott semmi szín alatt nem tudnék dolgozni, pénzt keresni, így kell egy új munkahely.

Ott simán le tudjuk igazolni, hivatalosan, legálisan, hogy van munkaviszonyom...


De még mindig nem ez volt a kérdés, ha nem tudsz erdemben hozzaszolni, kar az idődet pazarolni ...

2022. márc. 24. 12:24
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Beiratnam megyeszekhelyre. Aztán ha csoda történik es megnyilik a bölcsi atiratnam oda. Az hogy mas elől veszed el a helyet.. Nyugi ha bolcsis lenne, es holnap kiiratnad mar mas menne is a helyetekre emiatt ne aggódj.

Szóval irasd be nyugodtan, addig meg sok víz lefolyik a Dunán

2022. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt nekem valami nagyon furcsa. Azt írod, fél éves. Tehát két éves majd 2023 szeptemberében lesz. Nálunk itt szintén megyeszékhelyen minden bölcsiben egységesen a 2023/2024-es nevelési évre a beiratás határideje 2023 április. Még bőven van egy éved kitalálni, mit szeretnél.
2022. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
8%
Te most komolyan vadidegen emberekkel akarod megszavaztatni hova menj dolgozni? Ezt a birkát! 🤦‍♀️
2022. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Beiratod, és ha valamiért nem viszed szőlsz és hívják a soronkövetkezőt a várólistáról, hogy van hely.
2022. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

14!


Sok helyen olvasom, hogy már születéskor be kell iratni, legyen helye. Sőt, vannak bölcsik, akik nem csak beiratkozáskor vesznek fel gyereket.


15! Hol olvastad, hogy ugy lesz, hogy amit itt többen irnak, azt választom?! Szimplán megkérdeztem, más hogy döntene. Te birka...

2022. márc. 24. 13:08
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem legyen az A opció, esetleg próbálkozz több bölcsiben is. Helyet nem fogsz senki elől elvenni.
2022. márc. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Beiratni most nem tudod. Váró listára irasd fel, minden olyan bölcsibe a városban ami szóba jöhet, ha még sem lesz rá szükség, majd nem iratkoztok be.
2022. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a nagyvárosban van bölcsi és munka is, akkor egyértelmű, hogy oda. Az, hogy a város másik végén van a munkahely, az bárkinek ugyanolyan probléma lehet, annak is, aki abban a városban lakik. Olyan munkát keresel, ami a bölcsitől nincs túl messze.
2022. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!