Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsis beszoktatás időszakába...

Bölcsis beszoktatás időszakában normális az, hogy a lányom szinte folyamatosan sír, ameddig velem van?

Figyelt kérdés

1 hónapja kezdte a bölcsit és 2,5 éves. A bölcsiben mindenki kedves és megbízom bennük, pár napig sírdogált, de azóta nem. Jó kedve van ott,mindenben résztvesz, szépen eszik. Délután még nem tudták elaltatni, ezért hosszas próbálkozás után végül mindig kiadják és otthon alszik a lányom, de így 2 órával később, mint kellene. Este így eltolódik az alvás időpontja. Napi 10 óra kb. így is megvan.

Szerencsére még nem hiányzott betegség miatt. Ha a bölcsiről kérdezem, azt mondja, tetszik és szereti a gondozókat.

Az a problémám, hogy mindig sír,amikor velem vagy az apjával van. A rokonokkal jól elvan, szépen viselkedik, de amint megjelenek, elkezd hisztizni, máshogy beszél és végül akár órákig tartó fulladozással, majdnem hányással járó üvöltés kezdődik. Minden altatási és evési kísérletünk ilyen, de már a séták is egyre gyakrabban telnek így. Próbáltam higgadtan kérdezgetni, mi a baj, de egyszerűen nem értem, amitmond és 1 óra után már felemelem a hangom, akármennyire nem szeretném. Ölelgetni is próbálom, amikor vergődik, de várandós vagyok és gyakran megfájdul a kapálózásától a hasam, ráadásul, csak pár másodpercre nyugszik meg tőle. Ha nem veszek róla tudomást, az sem hadznál. Mit tehetnék? Ez még normális lehet és várjunk, vagy pszichológus kell? Egyszerűen nem tudom, hogy reagáljak, már mindig görcseim vannak a hiszti miatt. A férjemmel is így viselkedik, ő nyugodtabban reagál, de az sem segít.



2022. ápr. 30. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Normális. Hat rá a bölcsi,még akkor is ha jol viselkedik. Plusz dackorszakos is. Adj neki időt.
2022. ápr. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a bölcsitől van.

Sajnos én nem a türelmes anyukák táborát bovitem. 15 perc takony és nyál osszefolyasos orditas vergodes a max idő, amit elviselek. Sajnos a fiam is olyan mint a te lányod. Egy órát is simán lenyom.nagyon kemény... Próbálok fejlődni ez ügyben sokszor már tudok higgadt maradni. De ha fáradt vagyok elborul az agyam. Utána meg szoktuk beszélni a problémát, és a vuselkedesunket. Az enyémet is, hogy nem helyes ahogy reagáltam.

2022. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Tudja, hogy érkezik a kistesó?

Lehet azt hiszi a gyerek, hogy a kistesó miatt kellett bölcsibe mennie, mert màr ő a fontosabb.

Ez lehet testvérféltékenység is.

Valahogy be kellene jobban vonni a babavárásba. Pl neki is adni babát és együtt gyakorolni a gondozást. Átbeszélni sokszor, hogy milyen jó lesz majd ha ott lesz veletek a kistesó. És persze biztosítani afelől, hogy őt nem helyettesítheti senki, továbbra is ugyanúgy szereted és számítasz majd a segítségére a baba körül.

2022. ápr. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Már hónapok óta várja, mondogatja, hogy majd ő megvigasztalja, ha sír, szeretné pelenkázni és itatni. Simogatja a hasam és puszit küld a kistesónak, ha épp jó kedve van. Ezzel szerintem MÉG nincs baj. Bele se merek gondolni, hogy fog reagálni a testvére érkezésére, amikor már ott lesz és miatta alig lesz időm rá.

Szoktunk babákkal játszani, etetni, fésülni, pelenkazni stb.

2022. ápr. 30. 15:19
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
De minek nyomorítod bölcsiben ha te terhes vagy? Ennyire zavaró a jelenléte?
2022. ápr. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem nyomorítom... a védőnő, az orvos és mindenki a környezetünkben azt javasolta, hogy vigyem már közösségbe (már korábban, csak én nem akartam, ha úgyis otthon vagyok), mert ő hiperaktív (az orvos szerint vannak jelek) és egyébként állandóan a gyerekek tásaságát keresi. Ahol lakunk, sajnos nehéz barátságokat kialakítani, a játszótèren is alig van vki, pedig mindig járunk valahova, de egyértelműen unatkozik.
2022. ápr. 30. 17:50
 7/22 anonim ***** válasza:
81%
Ennek a gyereknek korai volt a bölcsi. Hiàba szereti, de kimerìti ès kikèszìti, amit akkor mer csak mutatni, mikor veletek van.
2022. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A másik, hogy gondok voltak az evéssel, ivással-pl vendégségben, nagyszülőknél egész nap semmit nem ivott, otthon is kínszenvedés volt napi majdnem fél liter folyadékot összehozni-párszor megjártuk akórháat. Sokan azt mondták, a közösség segíthet. Hát segít is, a bölcsi hatására elkezdett normálisan inni és nem egy kis édesség az egész napi ételfogyasztása, hanem levesek, hús, értelmes dolgok rendes mennyiségben! Ugy gondolom, nem nyomorítom.
2022. ápr. 30. 17:54
 9/22 anonim ***** válasza:
62%

Akkor viseld a hátrányait is.

Amelyik gyereknek nem kotai a közösség, az nem sír non-stop otthon. Kis frusztráció levezetés belefér, de ha semmi másból nem áll a bölcsin kívüli időszak, az ordító jel, amit csak a hülye nem vesz észre.

2022. ápr. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Semmi gond nincs azzal,hogy bölcsis. 2,5 éves. Betölti a 3mat akár oviba is mehetne,ott pedig nem fogják annyira tudni körbeugrálni mert dupla annyi gyerek lesz. Na az mennyire viselné meg vajon. A leírásod alapján,orvos és védőnői javaslatra irattátok be, remélem nem bizonytalanít el a pár "károgó" aki 2 mondat után jon és megmondja a tutit,bár lesír,hogy csak a sajat frusztráltságát szeretné levezetni rajtad
2022. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!