Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Meddig maradnál otthon, ha az...

Meddig maradnál otthon, ha az alábbi körülmények fennállnának?

Figyelt kérdés

Még csak most jön a baba, de kicsit bizonytalan vagyok, hogy hogyan tervezzük.


A férjem is körülbelül ennyit keres, szóval megengedhetnénk magunknak, hogy itthon maradjak a babával, de közel 8 évet jártam egyetemre, és kezdhetnék mindent újra, ha mondjuk 3-5 évet kihagyok.


Továbbá szeretek dolgozni, kiskorom óta (12-13 éves kor) ezzel akartam foglalkozni (a jobb napokon, a rosszabbakon …)


Másfelől, ha 800 körül van a nettóm, azért ha 2,5 éves otthon töltött idővel számolok, az egy kis lakás ára (24 millió forint).


A családi példa se volt túl pozitív az otthonmaradásról, anyum 1,5 évet volt velem otthon, de utálta. A tesómat nagyon gyorsan (fél év után), az én bébiszitterünk nevelte tovább.


A tesóm sem bírta két év alatt teljesen ráment idegileg a gyereknevelésre és óriási megkönnyebbülés volt neki visszamenni dolgozni (pedig a rokonok gyerekeire mindig ő vigyázott, de azt mondta, hogy két év alatt rettenetesen bele lehet unni). Nagymamám jól viselte, de ugye akkor 3 hónap után vissza kellett menni dolgozni, más női minta nincs előttem.


Őszintén én eddig hat hónapot terveztem, de látom, hogy itt ezt nagyon elítélik és rossznak tartják a gyerek szempontjából, és most elbizonytalanodtam, hogy lehet, hogy mégis otthon kéne tovább maradnom?


2022. júl. 18. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Pontosítva, anyósom sokáig maradt otthon a gyerekekkel és a testvére, meg a férjem unokatesója is. De ők óvónők, és kb. a férfiak dolgoznak (12-14 órákat, meg hétvégéznek) ők meg kalákában nevelik a gyerekeket, meg korkedvezményes nyugdíjjal, meg heti 4 napos munkaidővel nem a tipikus karrierista típusok.
2022. júl. 18. 18:13
 2/60 anonim ***** válasza:
32%

NE TÖRÖDJ SENKI VÉLEMÉNYÉVEL!

A gyereknek ezerszer jobb, ha hat hónap után visszamegy dolgozni, és lelkileg egyensúlyban leszel, mintha otthon maradsz az "elöírt" 2-3 évig és közben folyamatosan ideges, stresszelt vagy, nincs türelmed semmihez.

Amin érdemes lenne elgondolkodni, hogy nem lehetséges-e valami köztes megoldás, pl. félnapos munka vagy hetente két nap, az talán könyebb lenne

2022. júl. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:

Nem azért vagyok bizonytalan, mert engem zavar, hogy ki-mit gondol. Hanem, mert mi van, ha tényleg ezzel teszek rosszat?


Vagy pont azzal, ha nem megyek vissza dolgozni 😅.

2022. júl. 18. 18:26
 4/60 A kérdező kommentje:
De amúgy a hat óràs munkavégzésen én is gondolkodtam. Meg amúgy én heti 3x a férjem heti 2x ho-ban vagyunk, szóval utazni nem kell. És van 5-6 lelkes segítő rokon (4 szülő + 2 keresztszülő).
2022. júl. 18. 18:29
 5/60 anonim ***** válasza:
84%

Az én karrierista énemnek pont hogy jót tett az itthonlét. 2 évet terveztem, 6 lett belőle 🤣

Nem untam kicsit se. Most kezdtem egy fél éve újra és rendesen hiányzik. Ha lenne lehetőség, csak részmunkaidőben csinálnám tovább. Pedig vezetői pozícióból jöttem el.

2022. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
91%
Sosem értettem miért vállal valaki gyereket, ha már eleve nyűgként gondol arra, hogy két évet vele legyen. Nemhogy örülne sok ember, hogy nálunk ez megengedett. Olyan hamar óvodába, iskolába mennek, felnőnek, csak úgy repülnek az évek és állandóan azt érzed, hogy nem tudsz vele lenni eleget, mert dolgozol, háztartást vezetsz.. Nem ítélem el, csak nem értem.
2022. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
100%
Mért csak az vuaz opció, hogy 6 hó vagy 2 év? A gyerek 1 éves is lesz.
2022. júl. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
85%

Miért vállalsz gyereket, ha nem akarsz vele lenni?


Szerintem a 6 hónap nagyon korai. Meg ugye az ember elvileg azért szeretne gyereket, hogy utána foglalkozzon is vele.

2022. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
80%
Én sem értem, még meg sem született szegény te meg ezen gondolkozol. Akkor miért szülsz!? Én három éves koráig itthon leszek a fiammal..aki nem engedheti meg magának az más, ! Most két éves és szerintem most a könnyebb , mikor már dolgozni fogok, jobban szét kell szakadni.
2022. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
20%

A 2-es vagyok: elöször is nem tudom, miért pontozott le, aki tette.

Kérdezö: szerintem ha felváltva otthon tudtok lenni, vagy te vagy a párod a gyerekkel, akkor semmi probléma, a gyereknek ez így tökéletes lehet.

Viszont elöre nem fixálnám le a témát, mert elöfordulhat, hogy közben rájössz, mégis jo kicsit tovább lenni a babával, vagy egyéb ok miatt nem tudod tartani a 6 hónapot.


A kötözködö valakikkel meg nem érdemes fogalkozni, aki ilyet állít:"állandóan azt érzed, hogy nem tudsz vele lenni eleget, mert dolgozol, háztartást vezetsz", az elég korlátozott gondokodásmódú valaki

2022. júl. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!