Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akkor most hogy is van ez?

Akkor most hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Kis segítséget kérnék, mert egy szakértői babás csoport eléggé összezavart.

2 szinte ugyan az a kérdés, és mégis 2 különböző válasz.



Szoval gyeden vagyok itthon a lányommal. Hónap végén lesz 1 éves.


Szeretném, ha jövő szeptember 1el kezdené a bölcsit.


Nekem van bejelentett munkahelyem, ahol per pill fizetés nélküli szabin vagyok. Ha elkezdi a bölcsit, én munkahelyet váltok, mert a jelenlegit nem tudom gyerek mellett végezni.


Ami nem világos:

1, tavasszal van a bölcsibe beiratkozás ugye. Itt csak 1 db bölcsibe lehet jelentkezni, és vagy felveszik, vagy nem? Vagy ugymond meg lehet többet is "jelölni"?


2, kell a munkáltatói. Ezzel eddig semmi baj.

De a szakértői csoportban olvastam, hogy

A, aktív állományról kell a papír. De nekem csak szeptemberben kezdi, szóval fél évvel elöbb hogy legyek aktív állományban?

B, nem kérnek munkáltatóit, csak szeptemberben

C, illetve ha szeptemberben elkezdi a bölcsit, de szeptember 28 a szülinapja, arra a 28napra tényleg le kell mondanom a gyedet?


Most akkor hogy is van ez?

Senki nincs a környezetünkben, ahol bölcsis a gyerek, így totál a sötetben tapogatózom.


2022. szept. 2. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
annyit tudok mondani, hogy barátnőm kisfia most ősszel kezdi a bölcsit (16. kerületi, állami), és neki azt mondták, hogy legkésőbb két héttel a kezdés előtt kell bemutatnia munkáltatói igazolást (szóval mint itt a B) opció).
2022. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem már most jelezd írásban a bölcsinek, hogy jövőre be szeretnéd íratni a gyereket. (mi tavasszal íratkoztunk be és már nem volt hely szeptemberre, itt olyan mértékű a túljelentkezés, hogy már a 2024. évre is elkezdődött az íratkozás).

A munkáltatódtól kell egy szándéknyilatkozat, hogy jövő szeptemberben vissza venne, ősszel pedig kérj majd tőle egy munkáltatóit, hogy aktív állományba vesz.

2022. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bölcsibe folyamatosan lehet jelentkezni. Én pl május 6-tól vittem. Előtte érdeklődni kell, van e hely. Ha jóval előtte keresed meg a bölcsit felírják várólistára. Szándék nyilatkozatot szoktak kérni, hogy vissza mész dolgozni. Ha kezdi a bölcsit, akkor kérnek munkáltatóit.
2022. szept. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az igazolásról annyit, hogy az új munkahelyednek adnia kell egy igazolást, hogy melyik naptól tervez téged foglalkoztatni. Nekem így volt, elfogadta a bölcsi. A fontos, hogy tudják mikortól leszel aktív dolgozó.

Nálunk több bölcsit kellett megjelölni, olyan sorrendben, ahogy preferáljuk az intézményeket. Tehát első helyre, amit legjobban szeretnénk és így tovább. Ha egyikben sincs hely, na akkor szívás van, de mi első helyre bejutottunk.

2022. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
GYED-et normál munkaviszony mellett is kapod, nem kell lemondani. Csak a CSED mellett nem lehet dolgozni.
2022. szept. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazábol a mostani munkám egy bt, ami a saját nevemen van. Ezt a gyerek mellett nem tudom csinalni, ezért bejelentett munka kell. Amíg nem találok új helyet, addig maradna a bt, majd megszüntetném.

Amíg a gyerek nincs beszoktatva a bölcsibe, szerintem esélytelen, hogy valaki felvegyen.


A városban van vagy 10 bölcsi, ezért kérdeztem lehet e többet jelölni?

2022. szept. 3. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!