Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más gyereke is 3 nap bölcsibe...

Más gyereke is 3 nap bölcsibe járás után beteg lesz?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja kezdett bölcsibe járni a gyerekem, de még egy hetet nem tudott folyamatosan menni. Megy 3 napot aztán egy vagy másfél hét itthon és így tovább. Az orra folyik mindig és köhög. Félek, hogy a munkahelyem se fogja ezt sokáig tolerálni.
2022. szept. 25. 21:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is ez van. Már nagycsoportos a lányom, de 3 ovis nap után úszik a takonyban, pedig rengeteg zöldséget-gyümölcsöt eszik.

Mindig van egy-két gyerek a csoportban, akit taknyosan, vagy hurutos köhögéssel is bevisznek a szülők, amit aztán elkap az egész csoport.

2022. szept. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
70%

A két naggyal az első évben összesen 4 hónapot dolgoztam, a többiben betegek voltak.

A kicsi meg eddig alig volt beteg(szerencsére, remélem így is marad)

2022. szept. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem. 10 hónap bölcsi alatt kétszer volt beteg, 3 év ovi alatt pedig 5 alkalommal, amiből 1 bárányhimlő volt.
2022. szept. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Gyereke válogatja.. de az enyém is ilyen. 2 évig volt bölcsődés. Sokszor ő se bírt ki egy hetet sem. Sokszor két három hét otthonlét után hétfőn vittem, csütörtökre már beteg volt.

Most kezdte az ovit, most 3 hetet bírt. De bölcsi utolsó két hetére már "kimentettem", nehogy beteg legyen ovikezdésre.

Úgyhogy igen, sokaknál van ugyanez.


Nekem mondjuk szerencsém van, mert van nagyszülői segítségem. A férjem összevissza dolgozik, ami úgy általában szívás, de ilyenkor jól jön ha épp úgy jön ki a lépés hogy hétköznap 2-3 napot is otthon van. Plusz van egy végtelenül toleráns munkahelyem. Mivel senkinek nem kell helyettem, vagy pluszban dolgoznia miattam, így a kollégákat sem zavarja. Meg én megbeszéltem bent hogy havi 4 alkalommal túlórázom 4 órát, amit nem kifizetnek hanem lecsúsztatom. Ami tök jó, mert minden hónapban nyerek vele plusz két napot.

De még így is nagyon sokat vagyok otthon. Csak bízni tudok benne, hogy nem tart örökké és mire iskolába megy kinövi.

2022. szept. 26. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk leginkabb a kotohartyagyulladas a rendszeres, hasmenos hanyos, ezeket bent szedi ossze, sokszor homeofficeolok vele, de a kollegam kislanya ugyanoda jar es szemben az o sokszor egyhetes kimaradasaval en osszeteszem a kezem mert 1-2nap szokott lenni de az valoban kethetente. Nalunk a ceg tolerans plusz olyankor ejjel es hajnalban ledolgozom otthon. Ez sajnos ilyen, ido kell amig hozzaszokik az immunrendszeruk. Nalunk a rendszeres orrszivas sokat segit.
2022. szept. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Ilyenkor mindig eszembe jut a gyk általános véleménye, hogy csak az anyatej... Az első perctől tápszeres gyerekem évi egy hetet volt beteg, simán elkerülte minden közösségi nyavalya.
2022. szept. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%
Na ez nekem is, utolsó (16-os)… Sógornőm nyakláncot akart csináltatni a tejéből, annyira elfogult volt, én meg csak egy szerencsétlen, aki nem csinálta elég jól (hónapokig küzdöttem, hogy legyen tejem, nem lett), az ő gyereke folyton beteg, az enyém alig. Annak nem örülök, hogy beteg a gyereke, de annak igen, hogy ez nem az anyatejen múlt, mert nincs akkora szerepe, mint ahogyan egykor képzeltem.
2022. szept. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%
Csak nekünk lúzereknek van ez. Egy idő után megszokod.
2022. szept. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is gyereke válogatja, amikor a lányom indult tavaly szeptemberben bölcsibe, akkor 1 hónapot még kibírt, de onnantól kezdve, hogy a nap nagy részét inkább a csoportszobában töltötték, egyre gyakrabban kapott el valamit. Érezhető volt a tendencia, októberben volt beteg egy hetet, utána novemberben kettőt, decemberben meg ment összesen 3 napot (2,5-et igazából, mert egyszer felhívtak nap közben, hogy vigyem haza, akkor mondtam azt, hogy jó, köszönjük, úgyis mindjárt karácsony, akkor januárban találkozunk legközelebb). Otthon volt így egy hónapot, januártól ment megint, és onnantól kezdve alig volt valami. Tavasszal volt egyszer valami hányós-hasmenős nyavalyája, ami keresztülment rajta 1 nap alatt (én szenvedtem egy hétig tőle), és így ennyi. Most szeptemberben megint jöttek az újak, a rossz idő, csoportszoba, most rohant végig a teljes csoporton a kéz-láb-száj vírus, őt valahogy elkerülte, de azért minden nap gyanakodva figyelem a gyereket, hogy akkor lesz-e rajta bármi is :D


D-vitamint kap, szerintem többet, mint a javasolt mennyiség, érzésre szoktam a vacsora mellé kínált langyos tejbe belecsöpögtetni, ezt tavaly decemberben kezdtük el és azóta majdnem minden nap, én ennek tudom be amúgy a dolgot. Változatosan étkezünk, szerencsére szereti a zöldség-gyümölcsöket, így egyéb vitaminokat nem kap. Most a rosszabb időben néha próbálkozom immunerősítő teákkal, meg gyümölcsteába kevert csipkebogyós/gyömbéres mézzel meg ilyenekkel, de annyira nem nagy teás, szóval ezeket inkább én iszom meg a végén, ami végül is nem olyan rossz, tekintve, hogy eddig bármi, amit hazahozott, engem jobban taccsra vágott, mint őt.


De az nekem is halálom, amikor azért küldik haza, mert folyik az orra és köhint kettőt egy nap, de amúgy élénk és vidám és eleven és minden. Nem, ilyenkor nem beteg, akárki akármit mond. Ez nem betegség és nem indokolja a hazaküldést. Nekem szerencsém van, hogy meg tudom oldani home office a munkát, szóval nem kell ezekre az időszakokra is táppénzre mennem, más kérdés, hogy a gyereknek mennyire tesz jót, hogy egész nap a lakásba zárva kell szenvednie, mert velem sem tud úgy játszani, ahogy szeretné, hiszen én dolgozom, kimenni se tudunk, mert hiszen "beteg", és így azért mégsem vihetem játszótérre, kert meg nincs (belvárosi lakás). Szóval ilyenkor azért igyekszem minél előbb visszavinni a bölcsibe, amint lehet, és nem érdekel, ha emiatt a többi szülő csúnyán néz rám. A munkámra nekem is szükségem van és őszintén nem gondolom úgy, hogy ezzel jót tennék a gyereknek.

2022. szept. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
17! Ismerek olyan anyukát aki mindkét mellére rátetováltatta azoknak a napoknak a dátumát amikor a két gyereke már nem akart tovább a mellén lógni. Ez olyan 4 éves koruk körül történt...és nem, nem kisebbségiek
2022. szept. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!