Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsibe milyen munkáltatói...

A bölcsibe milyen munkáltatói igazolás kell? Ki lehet játszani?

Figyelt kérdés

A gyermekem jövő nyáron tölti be a 2-t, én szeptembertől szerettem volna visszamenni dolgozni, de mivel elégedettek azzal, akit felvettek a helyemre, és ez egy kis párfős cég, így nem hiszem, hogy vissza fognak venni dolgozni. Miért küldenék el, aki betanult és bevált?


Na most, nálunk a bölcsibe áprilisban kell beadni a jelentkezést, ha megkérem a fönökom, hogy adjon munkáltatói igazolást arról, hogy szeptemberben mehetek vissza (nyilván a felgyűlt szabimat kivenném), és beveszik a bölcsibe, aztáb majd közös megegyezéssel elválunk, ha lejárt a szabim, az rendben van szerintetek?


Ha nem veszik be, nem tudok nyilván munkát keresni, mert nincs hova rakni a gyereket, ha ősztől keresek munkát, akkor utána később már a bölcsibe nem veszik fel, mert teltházas :/


Hogy tudnám megoldani ezt a helyzetet?



2022. okt. 3. 19:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nincsen rendben. Mivel nem mész vissza dolgozni, ezért dolgozó anyák elől vennéd el a helyet. Én a munkáltató helyében sem vállalnám a csalást.
2022. okt. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
De a kérdező dolgozni akar, csak valahol máshol. Ha nem tudja elhelyezni a gyereket, hogy vállaljon munkát? Pl. felvennék valahova, de nem tud kezdeni, mert nincs bölcsőde. Tiszta zsákutca...
2022. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Oké, akar, de még nincs hol. Ha felveszik a gyerekét, és még nem talál munkát, más anyukának meg megvan a munkája, de nincs bölcsi a gyereknek, akkor elvette előle a helyet. Ilyen alapon akkor mindenkit fel lehetne venni, hiszen majd előbb utóbb dolgozik anyuka.
2022. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Igen rendben van. Én úgy tudom vissza kell, hogy vegyenek.

Amikor a gyerek megy szabin vagy van munka viszonyod, az hogy utána felmondasz már senkit nem érdekel.

Ő is dolgozni szeretne, de hogy menjen el ha nincs hely a bölcsiben, mert betelt.

2022. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, dolgozni szeretnék, ezért akarom megoldani. Most akkkor akinek megszűnik a cége valamiért, az akkor akassza fel magát, 1-es?
2022. okt. 3. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
És akinek megvan a munkahelye és menne vissza dolgozni, de nem tud, mert nincs hely a bölcsiben, az akassza fel magát? Ha úgy gondolod, hogy igazságosabb, hogy a te gyereked kapja meg a helyet, és ne egy tényleg dolgozó anyuka gyereke, akkor hajrá. Ki akadályoz meg? Minek kérted ki mások véleményét, ha szerinted ez helyes? Mi értelme a kérdésnek, ha úgyis neked van igazad?
2022. okt. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem erkölcsi szempontból vagyok rá kíváncsi, rendben van-e, hanem jogilag, hogy ha a munkáltató ad egy igazolást tavasszal, aztán a bölcsi kezdetekor, akkor elfogadják-e, tekintve, hogy a bölcsiben nem tudhatják, hogy nem fognak visszavenni.


Lehet róla vitatkozni, igazságos-e, nem mondom, hogy az, de ilyen az élet, én meg másban jártam igazságtalanul másokhoz képest. De az első a saját családom ellátása nekem.

2022. okt. 3. 20:22
 8/13 anonim ***** válasza:
14%
És a főnöködet megkérdezted már, hogy belemegy-e a csalásba?
2022. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért csalás az, hogy kiad egy igazolást arról, hogy munkaviszonyom van nála, ha valóban?
2022. okt. 3. 20:31
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem arról kell igazolást adnia, hogy állományban vagy, hanem hogy szeptembertől foglalkoztatni fog téged. Dátummal, aláírással, pecséttel. De ha ez mindkettőtöknek oké, akkor nincs gond.
2022. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!