Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Neheza bölcsödei be szoktatas,...

Neheza bölcsödei be szoktatas, ötletek?

Figyelt kérdés
Ez a harmadik hete, hogy a lassan 2 eves lanyom bölcsödes. Nem csak az el valasnal sir hanem akkor is amikor ott van, jelenleg 1 orat van bent egyedül es azt az 1 orat vegig sirja. Elsö par napban oke volt ameddig ott voltam. Elsö 2 nap meg tetszedt is neki. Utana ahogy fokozatosan kezdtem egyedül hagyni el kezdte nem szeretni, nem jatszik, nem eszik csak sir. Nagyon aggodom erte, hogy nincs e valami betegsege, hogy ilyen anyas. Nem akar a gondozokra se halgatni :( kerlek adjatok valami tanacsot, biztatast. Köszönön
2022. okt. 4. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget nem írtad. Van rá lehetőséged, hogy kivedd? Nem hinném, hogy baja van, egyszerűen kicsi.

Mivel egy órás sírás már nem az, hogy szipog kettőt, aztán fut játszani, ha tudnám, én kivenném.

2022. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Betegség????? Anyahiány!
2022. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem beteg, csak rájött, hogy ott nélküled kell lennie, és ettől megijedt. Ez a genetikánkba van kódolva, hogyha az elsődleges gondozónk eltűnik, akkor a gyerek megijed, hogy mi történik vele, félni kezd, hogy nem éli túl, így alkotta meg az evolúció. Mi hiába tudjuk, hogy ő biztonságban van, ő maga nem tudja. Idővel megtapasztalja, hogy anya visszajön érte minden alkalommal, és mikor ezt teljesen megérti, akkor alábbhagy majd a sírás (de lehet, hogy még akkor sem, a legtöbb gyereknél viszont igen). Ezt a folyamatot lehet segíteni például meséléssel, illetve olyan tárgyat adni a gyereknek, amit bevihet magával, és ami ezt a biztonságérzetet segít neki megtámogatni.


Nálunk a kisebbik gyerekemnél ilyen az itatós pohara és a plüsscicája, egész nap viszi a cicát magával, nemcsak alváshoz. Illetve van fotó rólam, és amikor kezdetben nagyon szomorú volt, azt kérte, hogy mutassák meg neki, és attól megnyugodott (ez nem minden gyereknél jön be, van, aki ettől még jobban sírni kezd, de ha már eleve nagyon sír, akkor egy próbát szerintem megér).


A meséléssel is gyorsíthatsz azon, hogy megértse, hogy mi történik körülötte. Én a napját szoktam elmesélni neki a kedvenc állatai segítségével, illletve plüssökkel is eljátszottuk egy időben. Mikor a bölcsit kezdte, konkrétan minden egyes este sokszor kérte, hogy mutogassam el plüssökkel, ahogy a nyuszi beviszi a cicát az oviba, aztán a kutyát is (van egy nagyobb tesója, ugyanoda jártak). Van egy app is, ami tele van hangosmesékkel, amit nagyon szeretünk, Babyhavior néven le tudod tölteni, 3 napig ingyenes, abban is van sok olyan mese, ami segít, pl. a Pinni rossz kedvű (ez költözésről szól, új emberekről, új helyről, teljesen témába vág), illetve a bátorító mesék közül a Félős hópihe is jó lehet. Illetve a Problémakezeléses résznél van egy bölcsi/ovi téma, ahol a Bella és Bello szeretettündérek magyaráznak neki a bölcsiről, és segítenek neki a megértésben.


Nehéz időszak, 4-6 héttel minimum számolhatsz, hogy sírni fog. Az már jó, ha csak akkor sír, amikor elváltok, de pár perc után megnyugszik. Ha sokáig így marad, hogy végig sír, ameddig vissza nem érsz érte, akkor viszont szerintem a gondozók is javasolni fogják, hogy várjatok még. Ami nekünk még sokat segített, hogy az apukája vitte, és én mentem érte. Ígyis volt némi sírás, de nem annyi, mint velem.

2022. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen, van aki hónapokat végig sír sajnos.
2022. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Nalunk egy negy eves nagyfiu van aki áll a szoba kozepen es 9-12 ordit hogy anya jojjon, az udvaron is. Meg lehet tole orulni,nem tudom a többiek hogy birjak ...
2022. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, nagyon sajnalom. Nem szabad senki kis gyereket le nezni e miatt. Nagyon csunya amit irtal
2022. okt. 7. 13:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem nezem le,de ez egy hónap utan mar kicsit sok. Nem a te gyerekednek kell gondolom hallgatni egesz nap, hogy valaki vegigorditja a napot. Az enyem meg ul felre tapasztott kezekkel. Koszi.
2022. okt. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen lelketlen empátia 0 emberek miatt tart itt világ kedves utolsó:( Örülj neki és adj halat sorsnak hogy nem a tiéd üvölt végig, mit élhet az szegény gyerek és az anyja ... komolyan a te gyerekedet az áldozat akinek hallgatnia kell? Hatalmas érzelmi intelligenciára tehet szert gyerek melletted ha ezt otthon így kezelitek...talan inkább magyarázd el neki miert üvölt a másik és hogy kezelje ő..ez is egy tanulási folyamat nem csak az ,hogy tudjon majd írni, olvasni, számolni... a világ attól lesz napról napra rosszabb hely hogy onzo modon csak saját érzéseink, dolgaink érdekelnek.
2023. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém minden reggel sir ugyanugy, utolso,de o 2,5 eves,most tanul beszelni,pelusos. A 4 eves nagy fiu meg mar nem ott kene tartson, raadasul mindenki hulye ,hagyjatok beken, mindenki hulye. Ezt orditja egesz nap. Hat koszike.
2023. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja értem, hat akkor meg a szülei idióták hogy nem viszik szakemberhez... sajnos most az van hogy akinek különleges intézményben lenne a helye azt sem tehetik at ha a szülő nem egyezik bele se iskolába se oviban. Lehet ilyesmi gondra gondolsz csak nem volt egyértelmű ne haragudj. :/ Felenk sok gond van ebből óvodában is agresszív nem integrálható gyerek aki veri többieket és terrorizálja, állatokat gyilkol másik szeme láttára az udvaron 6 evésen stb...
2023. jan. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!