Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükségem lenne tanácsokra,...

Szükségem lenne tanácsokra, kinek hogyan ment a bölcsibe szoktatás?

Figyelt kérdés

Elsőként az elválás?

Az altatás? Főleg olyan anyukák válaszai érdekelnének akiknek amúgy is “ölbaba”, valamint cicin vagy ölben alszik el(Szóval nehéz eset).

Nekem lassan 20 hónapos lesz a fiam. 4 hónapunk van bölcsiig, de csak ölben, ringatva hajlandó elaludni.


Volt egy 10 nap váltakozva, mikor a helyén mindenféle üvöltés nélkül elaludt, de sajnos azóta is(kb 2 hete) csak ringatva megy. Éjjel pedig közénk kerül az első ébredésénél. Még nem fix a bölcsi, kedden megyünk megbeszélésre, de ezektől nagyon félek. Az sem gond, ha itthon marad velem 3 éves koráig, de nekem is szükségem lenne egy kis térre, nem a monotonitásra, illetve neki sem ártana szocializálódni a napi mókuskeréken kívül.



2022. okt. 6. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ott nem fogjak ringatni, es el fog aludni. A gyerekek nem hulyek, csak kicsik, tudjak nagyon jol, hogy anya nincs itt, nem fog ringatni.
2022. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
El fog aludni siman. Ha nem vagy ott,mastol nem varja el. Max simizik a hatat. Ugy elfaradnak, h nemelyik az asztalnal mar a levesbe leborul. 30 mp alatt elalszanak :)
2022. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem is bölcsis lett úgy, hogy még szopiztak és velem is aludtal. A nagyobb 22 hónaposan, a kisebb 18 hónaposan kezdte. A bölcsiben szoktatták rá őket arra, hogy fekve aludjanak. A nagyobbnál nem kellett ringatás, csak melléfekvés, ő rögtön első nap már aludt, igaz, csak 20 percet, de másnap már többet. A kicsinél a gondozók is nagyon türelmesek voltak, eleinte ringatták, melléfeküdtek. Kb. 1 hét volt, mire már nem kellett ringatni. Cumija egyiküknek sem volt. Vittek viszont saját plüssállatot, amit erre az alkaomra kaptak, illetve amiket kicsit korábban már el kezdtünk beépíteni az alvási rutinba otthon is.
2022. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem mész vissza dolgozni be se fogják venni.
2022. okt. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de olvastál olyat, hogy azt írtam, hogy nem megyek vissza dolgozni, hanem csak beadom bölcsibe?

Vicc, hogy fel sem lehet tenni egy értelmes kérdést, mert mindig van egy idegesítő,kötekedő ember, aki még értelmezni sem tudja a feltett kérdést és elkezd pampogni a semmiről, mert hát ugye a mögöttes tartalmat nem is ismeri. Köszi a felvilágosítást(amit amúgy én is tudtam).

Kötekedni máshova menj…


Többieknek köszönöm a hasznos válaszokat!

2022. okt. 7. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!