Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Könnyebb vagy nehezebb lett...

Könnyebb vagy nehezebb lett az életed, amikor bölcsis lett a gyermeked? (Egyetlen gyermek esetén)

Figyelt kérdés
2023. jún. 29. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb, mert dolgozni kellene, de a sok betegség miatt kiszámíthatalan.
2023. jún. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Miért egykénél kérded?

Mondjuk a nagyobb még éppen egyke volt, amikor visszamentem dolgozni és már ovit kezdett, de minden csak nehezebb lett.

A kicsi fél évet volt bölcsis ovi előtt, hát az meg kifejezetten katasztrófa időszak volt.

2023. jún. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk ugyan mar uton van a teso, de a kisfiam viszonylag sokaig volt egyke. Most lesz 4,5.

2,5 evesen kezdte a bölcsit. Az egész jó volt, havi 1 betegseggel, dada segitsegevel kibirtuk. 3,5 évesen kezdte az ovit. Na ott viszont a 25 fős csoportban az első év katasztrófa volt. Remélem a következő év jobb lesz.

2023. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nem válaszoltam a kérdésre. Egyébkent nekünk könnyebb volt, mert fél éves kora óta dolgoztam és addig míg bölcsis nem lett dadáztunk. Utána a bölcsi azért nagy segitseg volt.
2023. jún. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezerszer könnyebb, pedig csak heti 3 napot ment. Nálunk a betegségek sem voltak olyan vészesek.
2023. jún. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb, mert fizikai munkát végzek, általában hullafáradt vagyok, mire hazaérek. Kisfiam örökmozgó, folyton jön, hogy játszunk ezt, játszunk azt, vigyem a hátamon, menjünk a játszótérre, de közben mossam, főzzek, takarítsak stb. Bölcsi előtt soha nem volt beteg, játszóteren sem szedett össze semmit, de most az orra szinte állandóan folyik vagy köhög. Ritkán lázas szerencsére, durvább betegsége még hála isten nem volt.
2023. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebb. Állandóan beteg és én pedig folyton elkapom minden alkalommal tőle. A munkahelyem új, komoly pozíció ahol helyt kell állnom mindennap, és hazaérve sokszor egy fáradt anya és fáradt kisgyerek nagyon rossz párosítás. Lelkileg, idegileg nehéz, amin most keresztülmegyünk, de a férjem ahol tud, megpróbálja megkönnyíteni. Igyekszünk estefelé már csendesen játszani együtt, hogy kikapcsoljon az agyunk, vagy elmenni sétálni, játszótérre. A házimunkát felosztjuk, a kislány is be van már avatva, szívesen segít mindenben.
2023. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon könnyebb lett.

Én becsavarodtam az itthon töltött idő alatt.

Nagyon hiányzott, hogy változatosabb legyen az életem, hogy a társadalom hasznos tagjának érezzem magam, ne csak egy eltartottnak.

A lányom pont a dackorszak csúcsán volt, én nagyon rosszul éltem meg az állandó sírást.


Nekem nem is volt hova visszammennem, munkám uj lett.

Hál isten nem beteges egyáltalán, így nem hiányoztunk sokat.


Most kiegyensúlyozottabbnak érzem magam sokkal, mint míg otthon voltam.

2023. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb lett. Tudom, hogy jó kezekben van, én nyugodtan tudok dolgozni (a férjem is). Bő másfél év alatt eddig 3x hiányzott betegség miatt.
2023. jún. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Én nagyon élveztem az otthon töltött időt és rugalmasságot, mert rengeteget jöttünk-mentünk, utaztunk, én tanultam is, úgyhogy megvolt a felnőtt társaság. Utána visszatérni a mókuskerékbe, bölcsi-munka-bölcsi-bevásárlás-haza-vacsora, stb. minden nap, nekem sokkal nehezebb volt. Igaz, nekem munka mellett még ott voltak a vizsgák is, úgyhogy hiányzott a sok csavargás, program, ami előtte volt.
2023. jún. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!