Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mik kellenek az bölcsibe?...

Mik kellenek az bölcsibe? Mennyi havi szinten?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy helyenként eltérő és bölcsije válogatja de leírnátok havi szinten mennyit fizettek a bölcsibe?( étkezés) mennyit költötök tisztálkodási csomagra és mik kellenek bele? És mik azok a tárgyak pl ágynemű vagy váltó ruhák amit vinni kell? Mit, és mennyit?
2023. aug. 18. 21:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve a bölcsibe is van a gyerekeknek egy jelük mint az oviba? Hogy osztják el a csoportokat 1 éves gyereket össze raknak közel 3 évesekkel vagy itt is figyelnek azért hogy közel egy korosztály legyen egybe?
2023. aug. 18. 21:58
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Tisztasági csomag nem kellett, sem ágynemű, törölköző, mindent biztosított a bölcsi. Néha kértek be 1-1 csomag szalvétát, zsebkendőt, főleg náthás megbetegedések idején. Havi csoportpénz eleinte 500 Ft volt, majd felemelték 1000 Ft-ra. Étkezést mi kedvezményesen kaptuk, ez jövedelem függő ugye, kb 1200-1400 Ft között volt, de volt hogy 7-800 Ft, mert annyit hiányzott az adott hónapban. Váltóruhát évszaknak megfelelően vittem be mindenből 3 db-ot. Pelenka + popsitörlő kell, plusz popsikenőcs. Popsitörlőből én egy 4*80 db-os csomagot vittem be, elég is volt egészen a bölcsi végéig, de az én kisfiam mindig itthon kakil, a kenőcsöt ezáltal ki sem bontották.
2023. aug. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
És igen, itt is van jele minden gyereknek. Benti cipőt elfelejtettem írni, jó minőségű legyen, tartsa a bokáját. Az elosztás nem tudom, hogy működik. Kisfiam ma ment utoljára bölcsibe, jövő héttől ovis. A csoporttársai nem tudom, mikor mennek oviba, nekem kb egyidősnek tűnnek.
2023. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Benti cipőnek jó a szandál is vagy szandálcipő?
2023. aug. 18. 22:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jó a szandál. A közel azonos korúakat rakják egy csoportba. Havi 500 ft a csoportpénz. A kaja napi 1250, a gondozási díj napi 600 ft. Ez utóbbit azokra a napokra is fizetni kell, ha a gyerek hiányzik valami miatt. Nálunk kértek ágyneműt, bölcsis zsákot, törölközőt, folyékony szappant, szalvétát, zsepit, fogkefét, fogkrémet, popsikrémet, törlőt, ha szobatiszta, akkor wc papírt. 1 db otthoni játékot be lehet vinni, meg cumisüveget/ kulacsot. Jelük is lesz, de azt csak a beszoktatásnál mondják meg, kinek mi lesz.
2023. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az étkezés 900Ft/nap, csoportpénz egy évre 3000 Ft. Tisztasági csomagot kétszer kell vinni egy tanévben, ebben szalvéta, szappan, fogkrém, zsebkendő, wc papír van, pelenka és popsitörlő amint elfogy vinni kell. Nem kötelező, de örülnek ha a szülők visznek gyümölcsöt, papírcsomagot/rajzlapot.

Ha a gyerek úgy szereti, akkor lehet mezítláb is (nálunk), de inkább olyat válassz ami jól tartja a bokát. Váltásruha kell mindenből 1-2 db. A mi bölcsink egy kicsi falusi bölcsi, 12 gyerek a maximum, egy csoportban vannak vegyesen. Jelet az első szülőin választottunk.

2023. aug. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Benti cipő (bármilyen lehet)

Ágyneműhuzat, lepedő (kéthetente adják haza mosni)

Kéztörlő törölköző

Pelenka, popsitörlő, krém

2-3 váltás ruha

Havi 1-1 csomag zsepi és szalvéta

Havi 600 ft csoportpénz (ünnepségekre ebből vesznek ajándékot a gyerekeknek, pl mikulás, húsvét, gyereknap)

Napi 450 ft gondozási díj (ezt akkor is fizetni kell, ha beteg a gyerek, és nem megy)

Napi 550 ft étkezés

Nem közelező, de ajánlott dolgok:

Kabátos időben egy olyan kabát, amit bent hagyunk, hogy ne az utcait koszolja össze. Van, aki udvaros cipőt is külön visz, hogy inkább azt gyalázza szét motorozás közben.

Nálunk külön vannak a minik és a 2 év felettiek, de van olyan bölcsi is, ahol vegyes csoport van, a csecsemőtől a 2 évesig mindenki együtt.

2023. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
#7 vagyok, lemaradt, hogy jelük van, a benti cuccaik jellel ellátott dobozban vannak, így ovis zsák nem kellett.
2023. aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

Ovihoz képest semmi sem kellett nekünk a bölcsibe.

Nem kellett ágynemű, törölköző, pohár, hajkefe , zsák (ezek oviba igen).

Nem volt csoportpénz (csak opcionális alapítványi pénz illetve mi szülők dobtunk össze ajándékra).

Nem volt tisztasági csomag.

Ami kellett: benti cipő, váltóruha, nem szobatiszta gyerekeknek pelenka, törlő. Kész.

Étkezés 635/nap, gondozási díj 300/nap - ez hiányzás esetén is.

2023. aug. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Ágynemű (takaró huzat és lepedő) jellel ellátva, pelenka, popsitörlő, popsikrém, benti cipő (lehet szandál is), váltó ruhák, ezeket kellett vinni. Törölközőt biztosítanak, csoport pénzt nem kértek. Azért figyelnek arra, hogy nagyjából egy korosztály kerüljön egy csoportba. Az étkezés nem tudom mennyi, mert nekünk ingyen volt jövedelem alapján.
2023. aug. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!