Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beszoktatható olyan gyerek a...

Beszoktatható olyan gyerek a bölcsibe, aki még a saját apjával is 5 perc után követ engem?

Figyelt kérdés
Az apjával nem töltött soha sok időt. Mindig kivonta magát a forgalomból. És nagymama sincs. Mindig velem volt.
2023. szept. 5. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, de engedd el, gyors búcsú és mész.
2023. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen igen, rengeteg egyedülálló anya gyereke is beszokik.

Másrészt meg sokkal jobb lett volna, ha nem zárod el másoktól, egy gyereknek nem csak anyára van szüksége, hanem más emberekre is.

2023. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Arra ne számíts hogy sírás nélkül megússzátok. De a legtöbb gyerek csak addig sír amíg az anyja búcsúzkodik, ezért kérik hogy ne húzd az időt. Persze jobb lenne ha lenne egy fokozatos beszoktatás de sajnos itt nem divat.
2023. szept. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A lányom rajtam kívül, a bölcsiben volt el a legjobban 2 évesen.

Ő még a saját nagyszüleitől is félt, úgy hogy heti egyszer látta őket....

Egy év alatt a legközvetlenebb gyerek lett... Még most is az. 6 éves 😁

2023. szept. 6. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3 nem tudom hol nem divat, de ahol én dolgozom ott 2 hetes beszoktatás van, ez a módszertan és ehhez minden állami bölcsődének regaszkodnia kell.

1 voltam

2023. szept. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hátha sikerül. Hányéves a ygerek?
2023. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2 lesz ebben a hónapban
2023. szept. 6. 13:48
 8/10 anonim ***** válasza:
5, ez érdekel. Mert nálunk (nagyváros) pár éve még annyi volt a beszoktatás, hogy első nap pár órát ott lehet a szülő a gyerekkel, aztán hazamennek. Második nap pár órát ott van a szülő, majd ő elmegy, a gyerek marad pár órát. Harmadik nap meg már ott kell hagyni, de ebéd után elhozni. Negyedik naptól pedig úgy jár, ahogy mindenki más.
2023. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem covid alatt volt ez?
2023. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk 2,5 évesen simán beszokott a bölcsibe, de amúgy is szociális volt, játszótéren pl. szívesen odament más gyerekekhez is, nem félénk egyáltalán.

De más gyerek meg más természetű, ha nagyon félénk, nem mer mással játszani, kapcsolatot teremteni, akkor kevés az esély, hogy beszokik.

Ki kell próbálni!

2023. szept. 8. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!