Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Bölcsiben is van lehetőség...

Bölcsiben is van lehetőség ebéd után elhozni a gyermeket? Mi az a minimum idő, amit elvárnak, hogy bent legyen?

Figyelt kérdés
Esetleg olyanra van lehetőség, hogy csak 3 napot jár mondjuk a héten?
2023. szept. 7. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsőde nem kötelező, ergo nincs olyan, hogy minimum idő, amit bent kell lenni. Ettől függetlenül nem is bébiszitter, hogy csak bizonyos napokon használd. Alapvetően arra lett kitalalva, hogy a dolgozó szülők pici gyerekeinek felügyelete meg legyen oldva.
2023. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vállalkozó vagyok, ezért is gondolkodom rugalmasan a bentlétet illetően. A délelőttök nekem számítanak, az hatalmas segítség lenne, ha tudnék dolgozni addig, de ebéd után nem szívesen hagynám bent.
2023. szept. 7. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Azzal nincs gond, ha ebéd után elviszed, de ha azzal jössz csak heti pár nap, nem fogják felvenni a gyereket.
2023. szept. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Magánbölcsiben van erre lehetőség. Nekem is csak heti 3 napot ment. Van olyan opció is, hogy csak délelőtt, akkor ebéd után mehetsz érte.
2023. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A magánbölcsiben nálunk is van lehetőség félnapos elhelyezésre. Vagy hogy csak bizonyos napokon menjen. Más kérdés, hogy úgy is ki kell fizetni szinte az egész havidíjat.
2023. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elviekben lehet, de gyakorlatban nem szeretik.

A bölcsis nevelő azt mondta, az a legjobb ha alvás után még maradhat játszani es utána viszem csak el, és feltétlenül vigyem minden nap.

Az állami bölcsiben biztos ezt fogják neked is mondani.

Ha csak pár napra akarod vinni, lehet fel sem veszik, mert túljelentkezés van, es azokat előre veszik, akiknek tényleg nagy szüksége van a bölcsire.

Mi tavaly nyáron jelentkeztünk.

2023. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Én is vállalkozó vagyok, magam isztom be a munkaidőm, és hasonlóan gondolkodtam, mint te.

Aztán beszéltem a gondozókkal. Elmondták, hogy a gyerekem dolgát nehezíteném ezzel, mert ő nem látná a rendszert abban, hogy most vele vagyok, most bölcsibe viszem, most ebéd után hozom el, most meg csak 4-kor. Nekik állandóság kell, hogy tudja, mi után mi következik. Ráadásul foglalnám a helyet olyan elől, akinek meg minden nap jönne a gyereke.

Másrészt a gondozási díjat akkor is kell fizetni, ha a gyerek nem megy.

Végül jött egy olyan lehetőség, ami miatt valóban szükség van a minden napos felügyeletre, így nem volt kérdés, hogy mennyit legyen bent.

Megszokta a rendszert, és kifejezetten zavarja, ha hamarabb hozom el (pl védőnő, oltás, vagy délutáni program miatt), mint normál esetben.

2023. szept. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Össze-vissza nem akarnám, fixen délelőtt lenne a legjobb. Magánbölcsi is szóba jött, megkérdezem első körben őket akkor.

2023. szept. 7. 17:05
 9/9 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, mindenképpen kérdezz rá. Azt nálunk se javasolták, hogy egyik nap így, másik nap úgy. Tehát vagy fixen félnapos legyen, vagy csak uzsonna után.
2023. szept. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!