Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beveszik bölcsibe? Milyen...

Beveszik bölcsibe? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 gyermekem van, a kicsi 15 hónapos, gyesen vagyok. Egyedül nevelem őket, gyermektartást nem kapunk, majd csak egy év múlva. De nem bírom már anyagilag. Nyílván nem így terveztük, de apuka börtönbe került, egy év múlva szabadul.

A munkahelyemre nem mehetek vissza, mert sokszor reggel 6-tól este 11-ig dolgoztam.

Szeretnék a munkaügy által indított tanfolyamra járni, de mivel nincs segítségem, a kicsi mellett nem tudok.

Az lenne a kérdésem, hogy beveszik e így bölcsibe? Vagy milyen egyéb lehetőségem van? Vagy hol kell utánajárnom?

Gyermekvédelmink van.

Vagy pl újságban keressek állást? Alkalmaznának 4 gyerekkel? Komolyan,bármit elvállalnák.

Ne értsetek félre, nem éhezünk, van saját házam, csak hogy ha valami kiadás van a tervezetten kívül, azt nem tudom kifizetni. Mint pl most a lányom gyógycipője.


2014. dec. 7. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

4 gyerekkel beadhatod munkáltató nélkül is. de azt is bele kell számítani, hogy a bölcsi pénzbe kerül, akkor is ha se gondozási díjat se étkezést nem kell fizetnetek, hisz van csoportpénz, tisztasági csomag, gyümölcsnap, esetleg 1-1 bábszínház...


munkaügyön megkérdezted, hogy mehetsz-e? mert elméletileg csak munkanélküliek mehetnek, ha gyesen vagy akkor meg már nem számítasz munkanélkülinek, így nem is mehetsz. engem elhajtottak tartós beteg gyessel.


munkát meg nyilván kereshetnél :) de mondjuk a neten célszerűbb lenne. nagyon sok 4-6 órás munkák vannak, pl. a tesco ezekben az órákban alkalmaz sok munkakörre, auchannál is van 4-6 órás kasszázás, de más helyeken is.

2014. dec. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem,még nem voltam munkaügyön.

Mindenképp nézek valamit, köszönöm a tanácsot.

2014. dec. 7. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom de nem 100%-ék,hogy ha gyeremekvédelmi jár akkor kötelesek felvenni bölcsibe!
2014. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fel veszik, keresd fel a gyámügyet ök elintézik
2014. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. dec. 8. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell a gyámügyre menni, nem ilyesmivel foglalkoznak.

De amúgy igen, fel kell, hogy vegyék. Egyrészt, mert 4 gyereked van, másrészt, mert egyedül neveled őket, ezek miatt már eleve fel kell, hogy vegyék őket, másrészt azért is, mert gyermekvédelmi támogatást kapsz.

A munkaügyi központ által indított tanfolyamon valóban necces, hogy részt vehetsz-e, ha gyes-en vagy, de egy próbálkozást azért megér, csak ne csalódj nagyon, ha nem engedik.

A munkakeresés viszont jó ötlet, de előtte mindenképp intézd el a bölcsis beszoktatást, utána láss hozzá a keresgéléshez.

Mi a szakmád, mihez értesz? És merre laktok? Ennek ismeretében könnyebb lenne tanácsot adni, hogy merre néz körül.

2014. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a gyámügy ajálására veszik fel
2014. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A végzettségem szerint bróker vagyok, de ebben a szakmában már nem tudok dolgozni az időbeosztás miatt. Ezért gondoltam egy tanfolyamra, vagy valami olyanra, amihez nem kell végzettség, mint pl a takarító. Igazából mindegy, mert az a lényeg, hogy legyen egy biztos bevételünk, mert ez a segélyen élés annyira nem az én világom, és zavar, hogy nem tudok megvenni nekik mindent.
2014. dec. 9. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!