Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan oldod meg, ha reggel...

Hogyan oldod meg, ha reggel 6-ra már munkába kell lenned?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm csak reggel 6-tól 14-ig tud vissza venni dolgozni. Így már 5 után el kell indulnom dolgozni. A férjem műszakol hétfőtől -péntekig ő is ha délelőttös illetve éjszakás nem tudja vinni. Van egy nagymama, aki szintén dolgozik, de általában délután, viszont akkor át kell utaznia a fél várost már hajnalba, hogy itt legyen mire indulok. Nem tudom mennyire lesz ez járható út. Van valaki hasonló helyzetben?
2023. okt. 3. 12:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
88%

Hát sajnos valakinek váltani kell, nálunk én is és a férjem is váltottunk idén, hogy a gyereket meg tudjuk oldani. Hozás vivés, szünetek, betegség.

A férjem 8-16 dolgozik, 5 percre tőlünk. Én meg 8-17 hivatalosan, heti 2 nap iroda, 3 otthon, de valójában kb 8.30-16.20ig

Így tudunk mindent megoldani, előző helyeken nem tudtuk.

Nagymama nincs csak a szomszéd,aki ha muszáj néha hazahozza, pár ilyen alkalom volt idén.

2023. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek, aki azt írja, hogy "tanulni kéne": én írtam a 11. választ, diplomás vagyok, olyan munkám is van, irodában dolgozom, ahogy mondtam, 8:00-tól 16:30-ig. Tehát standard irodista munkaidőben, és mégsem tudnám egyedül megoldani. Oké, annyi szépséghibája van a munkámnak, hogy sajnos nem homeoffice-kompatibilis, de könyörgöm, nem dolgozhat mindenki otthonról.

Szóval ez igenis a rendszer hibája. Az, hogy reggel nincs az iskolában elég ügyeletes tanár, aki tudna figyelni a 7:30 előtt érkezőkre, szintén. És akkor én még befoghatom a számat és örülhetek, mert legalább szaktanárból nincs (egyelőre) hiány.

2023. okt. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Tanulhattam volna😑

Igen mert csak egy 8 általános végzettségű ember dolgozhat 6-tól😁

Hidd el tanultam, nem sori dolgozó vagyok. Már januárban jeleztem, hogy vissza mennék hamarosan dolgozni, akkor 7-tól 15:20-ig beszéltük meg, ez nekem jó is lenne, most mondták hogy 6-tól 14-ig tudnak foglalkoztatni.

A férjem most váltott munkahelyet, mivel úgy voltunk, hogy én fixen tudom hozzni-vinni. Nagyon átverve érzem magam. 😔

Kb. Van 2 hetem, hogy találjak másik állást.

Hiába tanultam volna valami újat akkor sem biztos, hogy nulla tapasztalattal, kisgyermekkel engem választanának.

2023. okt. 3. 15:57
 24/34 Derjaderja ***** válasza:
83%
Nincs vmi törvény ami szerint 3 éves kor alatt kötelesek részállást adni?
2023. okt. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
86%
24# Nálunk ez így van,de nálunk a részállásban is ugyanúgy 5:40-re kell menni. Annyiból részállás,hogy kevesebb napot kell ledolgozni egy hónap alatt,de azt ugyanolyan műszakban.
2023. okt. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Derjaderja ***** válasza:
100%
De azt már talán jobban tudná összeszervezni a férje beosztásával.
2023. okt. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
25# vagyok. Hát igen,ez is egy jó megoldás lehetne.
2023. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%
3 éves kor alatt kötelesek 4 órás munkát biztosítani.
2023. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Na jó, de őszintén, 4 órásba visszamenni nem sok értelme van. Hacsak nem keres bruttó másfél milliót, mert akkor nyilván még napi 4 órára is szép pénzt kap, de azért nem ez az általános.
2023. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
89%

anyukád addig nem tud ottaludni, míg nem találsz másik helyet?

akkor nem kell hajnalban kelnie, elviszi a gyereket. ha a férjed 3 műszakol, ez minden 3. hetet jelentené, ha gyorsan találsz mást akkor 2-3 hét lenne csak ilyen ottalvós sztori.

De lehet a munkahelyed is meggondolja magát, ha közlöd, hogy akkor felmondasz

2023. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!