Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy ment a bölcsibe beszoktatás?

Hogy ment a bölcsibe beszoktatás?

Figyelt kérdés

Történeteket szeretnék olvasni.

Mi két hete kezdtük két éves kislányommal a beszoktatást. Nagyon anyás volt mindig is, így számítottam rá, hogy nehéz lesz az elválás [nagyszülőkre sem bíz(hat)tuk korábban, bébiszitter sem volt]. Még mindig sír és sikít, mikor reggel ott hagyom. Az utolsó napokban nem is evett vagy ivott semmit a bölcsiben. Alszik kb. fél órát (ami már siker, hogy elalszik a gondozókkal), aztán hozhatom is haza.

Mivel a munkám megengedi, úgy néz ki, hosszabb lesz a beszoktatás (4 hét). És bár látom, hogy vannak előrelépések, azért nagyon rossz minden reggel úgy ott hagyni, hogy nagyon sír.

Itthon maradni vele még egy évet nem tudok.

Nálatok hogy ment? Hány éves volt a gyermeketek? Pozitív és negatív történetek is érdekelnek.

Köszi, ha megosztjátok az élményeiteket!


2023. okt. 28. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

1,5 évesen kezdte mindkét lányom, magánbölcsibe jártak. 2 feltételem volt a bölcsikezdéshez.

1. Stabilan járjanak

2. Tudjanak önállóan enni


3-4 nap volt a beszoktatás.

A kisebb lányom konkrétan a második napon már nélkülem volt délig. A harmadik napon ott ebédelt, a negyediken ott aludt és azóta is.

Nálunk mindkét lány nagyon alkalmazkodó, sokat vannak/voltak a nagyival is.

A nagyobb mikor bekerült az oviba volt egy 2 hetes pityergése mert a bölcsibe akart menni de ennyi.

2023. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nyáron töltötte a kettőt a kisfiam, szeptember közepén kezdte a bölcsit. Nagyon jól eljátszott az udvaron, nem is nagyon keresett engem. Első hét csütörtökön jöhettem ki először, kb 40 perc után hívtak csak vissza, annyira jól elvolt. Pénteken már sírva követelt 10 perc után. Hétfőn kicsit jobb volt, kicsit sírt, nem akarta, hogy kijöjjek, de egy rövid ideig elvolt nélkülem. Kedden ki sem tudtam jönni, mert sírt és kapaszkodott belém. Akkor megkérdeztem, mi lesz / hogy lesz, ha így folytatódik, de azt mondták, 2 hétnél semmiképp nem húzzák tovább a beszoktatást, mert beszoktatást , mert következő héten már új gyerek jön. Akkor úgy éreztem, hogy soha nem fog beszokni a gyerek. Szerdára az volt a terv, hogy tízórai után kijövök, ebéd után a nevelő próbálja altatni, ha nem megy, akkor kiadja. Az előző napi cirkusz után biztos voltam benne, hogy ebből az egészből semmi nem lesz, de csodák csodájára egész hamar megnyugodott, miután kijöttem (mindig fogta a kezemet, hogy ne jöjjek ki), és nemcsak szépen ebédelt, de még aludt is kb egy órát. Csütörtökön is szépen ment, pénteken is, leszámítva, hogy akkor nem aludt, és hálistennek azóta sincs probléma. Mikor beérünk, kézmosás után néha győzöm elkapni, hogy még megtörölje a kezét, mert már szaladna be játszani, szerintem fel se tűnik neki, hogy eljövök. Meg reggel itthon már mondogatja, hogy éhes, és miután beérünk, 10 percen reggeliznek, úgyhogy ez mindig egy motiváció, hogy a bölcsiben majd lesz kaja :)
2023. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk még nem volt beszoktatás, mert most született a baba.


A nővérem viszont hónapokig küzdött vele. Végül egyszer a férje vitte bölcsibe és az unokahúgom boldogan rohant be a terembe.


Esetleg, ha ti is cseréltek és a férjed viszi az nem segít?

2023. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Nővéremnek anyukám szoktatta be a bölcsibe mind a két gyereket,így tudták hogy mami megy haza.Sokkal könnyebb volt neki pikpak ment .
2023. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen azért nehezebb, mert már okos, és érti, hogy anya elmegy, és soká jön vissza.

Nekem mindkét gyerek másfél évesen kezdte. A lányomnál voltak sírások. Nehezen vált el tőlem.

A fiamat most szoktattam be szeptemberben. Na nála ilyen nem volt. Talán 1x volt egy fél perces pityergés.

Nálunk a kisgyermeknevelő is mondta, hogy sokkal egyszerűbb a kisebb gyerekekkel.

Kérdező, mást nem tudsz, mint időt adni neki. A reggeli elválás legyen gyors, ne búcsúzkodjatok sokáig.

Egyébként érzi rajtad is, ha stresszelsz ezen. Érzi a bizonytalanságot. Szóval tudom, hogy nem könnyű, de lazíts. Idővel könnyebb lesz.

2023. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenkit felpontoztam!

Nálunk azt mondják a gondozók, mindenképp egy szülő vigye végig a beszoktatást, így én fogom végig csinálni.

Tudom, hogy nincs más mód, muszáj lesz megszoknia és meg is fogja szokni, csak tényleg annyira szívszorító, hogy ennyire sír két hét után is.

Irigykedve olvasom/hallgatom más anyukák történeteit, akiknek a gyereke pikk-pakk beszokott intézménybe. Annyira szeretném, ha az én lányom is így tenne, de nyilvánvaló, hogy nem fog. Mindig nagyon ragaszkodó gyermek volt, ilyen a habitusa.

2023. okt. 28. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Öcsém ovi 3 évét végigsírta,de csak amíg anyám ott volt. Utána tök elvolt,nap végén meg azért sírt mert haza kell menni. Óvónők szerint a műsor csak anyámnak szólt amúgy bírta az ovit,szerintem ugyanez igaz a bölcsire. Remélem nálunk simán megy a bölcsi.
2023. okt. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hogy teljes legyen a történet: két hétig nagyon nehéz volt a beszoktatás, reggelente sírt a lányom, mikor ott kellett hagynom, sírt, üvöltött, nagyon szívfájdító volt.

Eleinte az ott töltött első órákat is végig visította délelőtt, aztán volt, hogy evett délben, volt, hogy nem evett egy falatot sem.

Az első sikertelen altatás után már elaludt a gondozókkal, de fél óra után felkelt és hozhattam is haza.


A második hét után hasmenése lett, és itthon volt egy hetet. És lehet, szüksége van erre az időre itthon. Lehet, kellett neki ez az egy extra hét, ekkor biztos feldolgozta a kis agya, hogy a bölcsőde nem végleges elválás, hiszen hiába volt ott két hetet, utána egy hetet meg itthon volt.

És mikor az egy hét kihagyás után visszamentünk, minden sokkal könnyebb lett. Első nap még kicsit nyűgösködött, de utána már sírás nélkül ment be az intézménybe.

Most már boldogan megy be, újra jó étvággyal ebédel, ott van alvás után az uzsonnáig (most már végig alszik is), szóval szépen beszokott. :)


A tanulság: nem szabad feladni, csak mert nehéz. Az én lányom extrán ragaszkodó, mégis beszokott. Csak kicsivel több idő és türelem kellett hozzá.

nov. 10. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!