Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hamarosan lejár a gyedem,...

Hamarosan lejár a gyedem, hogyan irassam be a gyereket bölcsibe?

Figyelt kérdés
Februárig még gyeden vagyok viszont mi elköltöztünk a jelenlegi munkahelyemtől 200km-re így nyilvánvalóan nem oda térnék vissza. Viszont a jelenlegi környékünkön a bölcsihez vagy munkaltatoit vagy szándéknyilatkozatot kérnek. Na most vagy 10 helyre jelentkeztem dolgozni de kb mindenhonnan visszautasítottak. Jelenleg a szándéknyilatkozat lenne az opció ugyanis van egy saját vállalkozásunk amibe beletudnánk irni hogy egy hónap múlva tudnék ott kezdeni. De kérdés hogy elfogadnák e ezt ha mondjuk március 1-től tudnék kezdeni a vállalkozásban. Illetve ha a vállalkozásban mégsem akkor hogy tovabb ha nem vesznek föl sehova? Félek hogy kirakják a gyereket, pedig neki akarnék jót, imád társaságban lenni viszont ‘miattam’ teljesen megvagyunk lőve és nem tudom mit csináljak…

jan. 23. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Hát ott kezdődik,hogy el vagy késve.Tavaly márciusban adtam be a jelentkezést,hogy idén áprilisban kezdéssel,nekem ráadásul van munkaviszonyod,ahonnan eljöttem,oda megyek vissza.Így sincs még helyünk,talán szeptembertől.De ez sem biztos.Nálunk az került be,aki kb szülés után azonnal jelentkezett.Teljesen jogos amúgy,hogy kérnek munkáltatóit,mert a bölcsi az nem arra van,hogy a gyereknek legyen társasága.Annak van kitalálva,akinek megvan a munkahelye,és vissza kell menni dolgozni.A szomszéd lány is panaszkodik hogy nem veszik fel a bölcsibe a gyereket,dehát ő nem dolgozik.Evidens,hogy előbb annak kell a hely,akinek fix munkahelye van,hogy tudjon dolgozni.Esetedben magánbölcsi jöhet szóba véleményem szerint,hiszen jelenleg nincs munkahelyed.Ha felvesznek valahova, akkor a szándéknyilatkozat okés,de azzal is el vagy késve.Nem az utolsó percben kellett volna gondolkodni.Bocsánat,ha nyers voltam,nem bántásból írtam.Csak tényleg aki előre gondolkodik,meg időben jelentkezik,valós munkahelyre fix időben megy vissza,az is szív.Lehet,hogy pont egy kamu szándéknyilatkozat miatt.
jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valahol ertem amit írsz viszont valahol nem mert nem látsz bele az életembe. Most költöztünk Sopronba Pestről, újra kell kezdjünk mindent ami félig sikerült. El akarok helyezkedni, dolgozni akarok mert kell viszont azt is tudom hogy a gyerekemnek is kell a társaság, az emberek és ahhoz hogy normálisan be tudjon szokni meg teszek barmit. 0 ismeretséggel nem egyszerű így ezért próbálkozom mindennel. Elfogom menni dolgozni és azt is ígérték hogy felveszik oda ahol van hely. Koszi a semmit.
jan. 23. 17:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Értem én.Valóban nem látunk egymás életébe.Azt viszont lehet tudni előre,hogy a bölcsikben túljelentkezés van,és az is logikus,hogy annak kell előbb helyének lenni,akinek jelenleg is van munkája.Nem annak,aki majd elmegy.Nem rád értem,hanem arra,aki azért kér szándéknyilatkozatot,vagy kamu munkáltatóit,hogy bevegyék a gyereket,aztán otthon héderel,én meg fizetek 80ezret a munkabéremből,mert vissza kell mennem az eredeti helyére dolgozni.Azért azt nem hiszem,hogy azzal újat mondtam,hogy várólista van az állami bölcsikbe,és az nem egy hónap.Új helyről meg sanszos hogy próbaidő alatt el is küldenek,ha tp-re mész,márpedig a bölcsis gyerekkel leszel otthon bőven.Szóval megint csak az a helyzet,hogy előbb kellett volna átgondolni.Magánbölcsi,családi napközi ami most szóbajöhet.Sajnos nekünk is ezt kell választanunk,annak ellenére,hogy én azt hittem időben jelentkezünk több mint egy évvel előtte,több éves igazolt munkaviszonnyal.Hát tévedtem én is.Mindenesetre sok szerencsét,de szinte 0 az esélyed állami helyre ilyen hirtelen.És ez valahol érthető is szerintem,pláne ha jelenleg munkaviszonyt nem tudsz igazolni.(értem,hogy el akarsz menni dolgozni,de jelenleg nem dolgozol,és ezt nem tegnap tudtad meg)
jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Teljesen ertem amit írsz, én sem díjazom azokat az anyukákat akik beiratják és otthon verik a … az én ismeretségi körömben is van ilyen sajnos. Viszont akkor sem tudok előre gondolkozni ennyire, ha van gyereked akkor pontosan tudod hogy bármikor kozbe jöhet az ember életében bármi! És nagyon szerencsések azok akik eltudnak helyezkedni és be is tudják íratni bölcsibe a gyereket és minden jól megy. De az én helyzetemben ez nem így van, nincs annyi végzettségem/tapasztalatom hogy repdessenek utánam a munkáltatók. Konkrétan egészen pontosan 1 hete lakunk itt, szóval de, mondhatni ‘tegnap’ derült ez így ki, ez az egész helyzet. Ha nincs más opció nyilván marad a magán de oda csak akkor veszik föl ha jól tudom hogyha nem tudják államiba felvenni amiről papír kell, de ha felveszik allamiba akkor cseszhetem mert miattam vagyunk meglőve. Így is elég szarul érzem magam, probalok B opciót találni, interjúkra eljárni, személyesen boltokban kérdezősködni de gyerek mellett úgyhogy a párom reggeltől estig dolgozik ez így rohadt nehéz. Végső elkeseredésemben ezért írtam ide, nem oktatást kértem vagy fejmosást…de orulok ha neked összejön/osszejott, teljes őszinteségemből mondom! További szép estét!
jan. 23. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ármint mit tudtál meg most?Hogy a gyed csak 2 évig jár,a gyes pedig 26000ft?Kb minden anya tudja,hogy ha férje nem milliomos, akkor 2 év után bizony vissza kell menni dolgozni.Vahy azt nem tudtad,hogy várólista van?Vagy mit?Mindegy is mostmár.Magánba felveszik bárhogy,mert ott fizetsz.Az elég baj,ha végzettség, biztos munkahely nélkül vállaltál gyereket,mert így pláne nehéz lesz új helyen kezdeni,ha csak árúfeltöltőnek,vagy takarítónal tudsz elmenni segíteni nem tudok,de drukkolok azért.Anyaként azt átérzem,hogy sehogy sem jó,mert ha nem dolgozol, akkor ingyenélő vagy, dolgozni nem tudsz,mert a gyereket nem veszik be sehol,ha beteg meg ne merj tp-re menni.Sehogy nem jó,de azért későbbiekben sokat segít,ha előre gondolkodtak.Sokkal előbbre.És ezt tényleg nem bantásból írom.Ha pl munkahelyet akarsz majd váltani,azt is jó előre el kell tervezni,mindent kitalálni előre,ki fogja hozni,vinni,ha beteg kire bízod,stb.Az a baj,hogy te most valóban meg vagy lőveert ha el is helyezés a gyereket, akkor is próbaidős leszel,azalatt meg nem nagyon fogják elnézni a táppénzt.Márpedig nekem az óvodás fiam decemberben 5 napot volt óvodában,a többit beteg volt.Ugyanez lesz a helyzet a bölcsiben.
jan. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!