Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Váltanátok munkahelyet, ha...

Váltanátok munkahelyet, ha hamarosan gyereket akarnátok?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje dolgozom, semmi akadálya nincs már a gyermek vállalásunknak. Megbeszéltük még az évet végig dolgozom és próbálkozunk.

Decembertől. Ezt elképzeltük és nagyon szeretnénk. Csak hogy lett egy állás lehetőségem azonos feltételekkel a lakóhelyemhez nagyon közel. Számomra az utazgálás nagyon fusztráló. Tudnék az idő alatt főzni, takarítani, de szinte semmihez sincs erőm, csak aludni, ha hazaérek.:( Párommal több gyermeket is szeretnénk bevállalni 2-3-at.

Akiket eddig megkérdeztem vagy azt mondták érdemes lenne bevállalni a közelebbit, hogy jobb legyen nekem a jövőben meg a gyerekeinknek is. Kérdés, hogy mennyit dolgozzak még?

:( Mert nekünk ez a lehetőség hirtelen jött és már kb. Fél éve mondogatjuk a decembert és várjuk elmondhatatlanul:D

Most tudnék kezdeni szeptember 1-től az új helyen. Határozatlan munka lenne.

Pàrom nagyon szeretné, hogy átjöjjek, de ő is kicsit bizonytalan, mert a másik helyen nem lenne gond, ha átjönnék.

A munkahelyem szeretem, mert szuper a közösség. Szerencsésnek érzem magam, de az utazgálás miatt sok stresszt eszek.

Sajnos a munkaköröm olyan, hogy terhesen ebben nem soká dolgozhatok, szinte egyből mennem kell majd.

:(

Gondoltuk, hogy esetleg április 1-től próbálkoznánk, maximum addig kihúznánk.

Azt érzem hogy bánnám, ha nem vállalnám be aztán esetleg még se jönne a baba.

A korunk miatt se szeretnénk tovább húzni, mostanra teljesen megérettünk rá.

Kérdés mi tévő legyek:(?



2022. júl. 18. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Én inkább leállnék a munkával
2022. júl. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, munkáltatóként egyáltalán nem tartom jó dolognak, csak azért váltani, hogy máshonnan (vagy valahonnan) lehessen elmenni szülni. Nettó kib/szás az új hellyel. Aztán meg megy a csodálkozás, hogy nem várnak vissza szívesen, vagy eleve nem szívesen alkalmaznak gyerekvállókorú nőket.
2022. júl. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Azt meg már nem kommentálnám, hogyan is akarnál 2-3 gyereket felnevelni, ha téged az utazás már olyan szinten ledönt a lábadról, hogy semmire nem marad energiád.
2022. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele anno, én váltottam végül (bár az előző helyet már kezdtem megutálni). Aztán direkt vártunk is fél évet a próbálkozással. Namost onnantól kereken 4 évbe telt, mire lombikkal sikerült a baba. Visszagondolva nagyon bántam volna, ha nem használom akkor ki a lehetőséget.
2022. júl. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen én is attól tartok amit az utolsó ír mi van, ha nem is sikerül egyből.

Párom tesójáék már sajnos 1,5 éve próbálkoznak.

Ha ebből indulok ki ki tudja mi meddig fogunk.

Azért szerintem a gyerek vállalás más, mint az utazgálás, hiszen nem is tudod mennyi időm megy el és mennyire messze dolgozom esetleg.

Tanultam a szakmámért, amiben csak messze találtam állást eleinte.

Most lenne végre közel.

Keresztanyukám is mesélte, hogy két gyerek mellett ugyanannyira messze volt, mint én és nem bírta. Inkább váltott munkaterületet és közel se szereti a munkáját, ahol lakik, de a gyerekei miatt muszáj volt.

2022. júl. 20. 00:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Így van, nem tudom, napi 1-2-3 óra buszon/vonaton eltöltött idő? Amiben a semmittevés fáraszt ki leginkább. A gyereknevelés ehhez képest napi 24h, de elég már csak azt mondani, hogy ugyanannyi időben aktívan házimunkát végzel. De tényleg aktívan, már az megterhelőbb hosszú távon.
2022. júl. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Valóban nem lenne korrekt az új munkahellyel szemben, ha rögtön szüléssel indítanál.) Mondom ezt valamikori munkáltatóként.) DE! Ez a te sorsod, a életed, a te boldogságod! Magadra kell tekintettel lenned, nem a munkáltatóra, akinek egyébként cseppnyi szívfájdalmat se jelent, ha az érdeke úgy kívánja, és lapátra tesz téged.
2022. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Van a családomban 2 éves és egy 5 éves gyermek. Szoktam rájuk vigyázni ritkán, de volt hogy 8 órában is velük voltam.

Maximális figyelmet igényelnek az biztos:)

Viszont számomra az leterhelőbb, ha nem lenne rájuk elég időm és hiszem, hogy boldogabbak lennének, ha 3 órával napi szinten többet tudnék rájuk szentelni és meleg étel várná őket és nem egy olyan anyuka, aki kb. 11 óra távollét után nehezen neki áll főzni.

Azért jó lenne, ha a napi 8 és fél órám tényleg csak ennyi lenne.

2022. júl. 21. 00:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is az volt a kérdés, hogy jobb lenne-e a gyereknek. Mert nyilván igen. Hanem a fizikai teljesítőképesség hiánya
2022. júl. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdésem, hogy váltanátok -e munkahelyet, ha fizikailag nem bírjátok már a bejárást.

A kérdésem összetett.

Szeretem a munkahelyemet, a főnökömet, a kollégiámat. El se tudom képzelni, hogy mondjam el, hogy elmennék.

Azonban tudom, hogy a leendő gyerekeimnek, a páromnak és nekem is könnyebb lenne.

Mert majd több időt tudok velük lenni, több időm jut a főzésre, bevásárlásra.

A munkámmal otthon is olykor foglalkoznom kell, nekem az is idő.

2022. júl. 21. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!