Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Kislányom január elején...

Kislányom január elején kezdte a bölcsit. Sirdogal a bentlét alatt, a gondozónők társaságát keresi, a többi gyerektől, elmondása szerint, fél. Ezért a sírás. Másnak is félt a gyereke? Ha igen, mennyi idő volt mire ez enyhült?

Figyelt kérdés
Mint írtam, január elején kezdtünk, de összefüggően túl sokat nem ment még mert mindig jött egy kisebb-nagyobb betegség. Reggel sirdogal az elvalasnal. Bent pedig a felnőttekkel érzi magát biztonságban, ezt el is mondjak mindig a bolcsis nénik. Sirdogal míg bent van, ha a felnőttek kikerülnek a latoszogebol, és hat nyilván ez előfordul, a többi gyerekkel is foglalkozni kell. Nem hinnem hogy a hianyom miatt sirna, a bolcsis néniket a kezdetektől fogva szereti, sokat emlegeti őket és magát a bolcsit itthon is. A sírásra pedig tegnap azt mondta fel a többi gyerektől. Nem tudom ezen hogy lehetne segíteni, örülnék ha nem pityeregne ennyit, ha megtalálná a hangot a többiekkel. O a legkisebb a csoportban. Másnak van ilyen jellegű tapasztalata? Hogyan és mennyi idő után oldódott meg a helyzet?
febr. 19. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Ó az eleje ilyen,pár hónap és elmulik.
febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Az én fiam ilyen volt, ő mindenkitől és mindentől halálosan rettegett, pánikrohamokkal. Nagyon sokat foglalkoztam vele, a legtöbb jó tippet a Legyőzzük a félelmet! c könyv adta. Kifejezetten szorongó kisgyerekekhez ad magyarázatot és segítséget. Azóta rengeteget fejlődött.
febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Lányom november 6.án kezdte. A mai napig itt tart.

Most kaptuk meg a negyed éves értékelését, szinte ugyan ez van benne.

sírva hagyom ott, egész nap a felnőttek közelében van. Sokszor igényli, hogy ölelgessék is. A bölcsit otthon is boldogan emlegeti ennek ellenére.

így 3 hónap után van nálunk az, hogy elkezdett nyitni más gyerekek felé.

febr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az en kisfiam 5 honapig sirt. Csak felnottek oleben ult honapokig lefoglalt 1 embert fixen. Nem volt egyszeru. Nekunk is leirtak fel evi jellemzesben

,h magányos...felnott tarsasagat keresi. Most mar jatszik a gyerekekkel, de volt vagy fel ev.

febr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, megnyugodtam kicsit, hogy nem annyira egyedi eset a kislányom! Várok akkor türelmesen, bízom benne, hamar alakulni fog ez :)
febr. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!