Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Lányom októberben kezdi a...

Lányom októberben kezdi a bölcsit, akkor lesz 2 éves. Miket kell addigra tudnia? Igaza van anyósomnak, nagyon le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

Anyósom óvónő, szerinte ezeket: önállóan enni kanállal-villával, pohárból inni, minimális segítséggel öltözni, szólni ha tele a pelus de jobb, ha szobatiszta.


Ez tényleg így van? Szobatisztasággal sehogy sem állunk, evés-öltözés nagyjából megy, de néha kell a segítség. Nagyon gáz lesz így? Mit fognak szólni a bölcsiben?


2013. júl. 16. 09:01
1 2
 11/15 Disi ***** válasza:
A bölcsiben nincs elvárás. Mi most kezdtük a héten a beszoktatást,2 éves a kislányom. Megbeszéltük mit hogyan szoktunk, de úgyis viszi majd a csordaszellem. Nálunk ami talán "hiba" hogy a déli alváshoz is kell az itatócumi, vizet iszik belőle. Azt mondta a gondozónénink hogy akkor vigyünk be egy cumit, aztán majd "elfelejtik" neki odaadni, csak ha nagypn kéri akkor kapja meg. A szobatisztaság miatt pedig abszolút ne aggódj, az ovira elvárás, ha nagyon erőlteted nagyobb bajt csonálsz vele. Játékosan próbálkozunk mi is, ma is tegnap is bekisért egy kislányt pisilni, bizom benne hogy ez majd meghozza a kedvét. Arról nem beszélve hogy azt is mondják sokan hogy a szobatiszta gyereknél visszaesést okoz az anyáról való leválás a bölcsi miatt. Nagyon utálom én is a szobatisztaság miatti nyaggatást, de ez is olyan mint az evés: erőltetéssel csak még nagyobb bajt csinál az ember.
2013. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ennie önnáloan jólene ha tudna szerintem is illetve pohárbol is tudnia kéne ,szobatisztaságot már meglehetne probálni most nyáron .
2013. júl. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tényleg semmi elvárás a bölcsiben. Még ha nem enne egyedül, az sem lenne gond, segítenek. A "csordaszellem" pedig csodákra képes, és annyira hamar megtanulják ezeket a dolgokat, hogy nem is gondolnánk: mi a jele, kinek mi a jele, melyik pohár kié, ki ki utána jön a gondozásban, mit kell csinálni, ha a fürdőszobában vannak, ki hogy mikor teríti meg az asztalt és mit mivel esznek, mikor állhatnak fel, mivel hol játszhatnak, öltözés, beszédkészség, szobatisztaság... minden minden egy szempillantás alatt.

Ja, és a legjobb, amikor otthon nem csinál dolgokat, a bölcsiben meg áradoznak, hogy milyen ügyesen: általában az evés ilyen, a cumi dolog is.

Ne aggódj, anyósod csak a ovis dolgokat tudja, látja.

Nekem anyósom bölcsivezető, már mikor megszületett a fiam, kaptam a történeteket, tapasztalatokat, ismereteket... nagyon jó volt, mert nem paráztam a bölcsitől, és olyanokat evidensnek vettem és megértettem, amit más szülő nem: pl. hogy nem adnak gyógyszert a gyerekeknek, hogy segítenek, hogy miért nem mennek ki az udvarra néha, stb stb.... Ne aggódj, nagyon ügyi a kislányod, és még ügyesebb lesz csak győzz pislogni... :)

2013. júl. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amikor jelentkeztünk a bölcsibe (az én kislányom is 2 évesen kezdte, előtte 2 hónappal voltunk jelentkezni), megkérdeztem a vezetőnőt, mit kell tudnia. Mosolyogva mondta, hogy semmi elvárás nincs. Ha nem tud enni önállóan, megetetik, a pelenkázás alap egy bölcsibe, akár szól, akár nem. Önálló evés már ment, de csak kanállal, villával azóta sem nagyon boldogul, semmiféle gond nincs ebből, eszik kanállal. Szobatisztaságnak a közelébe sem voltunk, nem is szólt, ha bepisilt/bekakált. ( Bölcsikezdés után 5 hónappal lett szobatiszta) Pohárból egyáltalán nem volt hajlandó inni, nem csináltak ügyet belőle. Vihette a cumisüvegét. Cumit is vihette. Biztosan bölcsitől is függ, nálunk így van.
2013. júl. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 IREB válasza:

Mi szeptemberben kezdjük a bölcsit, most 21 hónapos a lányom. Eszik kanállal, villával, iszik pohárból, bilibe/wc-be kakil (hónapok óta nem volt kakis balesetünk, és ő jelzi ha kell), viszont a pisi még nem teljesen megy. Gyakran pisil bilibe/wc-e, de a játék hevében még elfelejt szólni és vagy a pelusba megy, vagy ha épp nem akart pelust felvenni, akkoe a padlóra. de viszont éjszaka már enm pisil be. Kibírja reggelig, vagy ha kell felébred rá. Szóval bízom benne, hogy még 1 hónap alatt hátha napközben is ügyesedik.

Bár nem elvárás a bölcsiben, de csak jobb ha már szobatiszta, ez saját vélemény.

Én erőltetni nem fogom, de láthatóan már a pelus se nagyon kell neki.

Öltözködés: Cipőt le tudja venni, fel még nem igazán. Nadrágból kibújik, bele még nem megy. A pólóval fordítva vagyunk fel tudja venni, le viszont még nem.

Viszont alváshoz kell a cumi, sőt ha anya otthon van akkor anya haja is kell :) (én már doglozom kb. 1 éve, így nem velem van otthon napközben. Ha mama, vagy papa vigyáz rá, akkor kell egy hajas baba amivel elalszik).

Szépem kommunikál, mondatokat alkot. Tudja mit jelent, hogy anya, apa dolgozik.


Bízom benne, hogy könnyen be fogunk szokni.


Sok sikert nektek is!

2013. aug. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!