Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg szinte minden gyerek...

Tényleg szinte minden gyerek beteg lesz a bölcsiben töltött 1-2 első hét után? Az anyatejes is? Van ellenpélda is, vagy inkább ne reménykedjek?

Figyelt kérdés

Most fogja kezdeni a fiam a bölcsit. Sajnos úgy hozta az élet, hogy 1 héten belül munkába kell állnom, ráadásul egy új helyen, ahol nem mondhatom,hogy csak 2-3 hét múlva tudok kezdeni.

Ez egy olyan munkahely, ami minden szempontból megfelel nekünk, mert tudom mellette hozni vinni a fiamat a bölcsibe, megfelelő a megközelítése, és a fizetés is...

Most kezdek pánikolni...

Apuka két hetet nem tud kivenni egyszerre.


2014. febr. 19. 13:25
1 2
 11/19 lcs ***** válasza:
Nekem másfél éves korától járt a lányom, de nem volt beteg az elején, nem sokat volt "táppénzen" :) ja, és két hónapos kora óta full tápszeres volt. Viszont a csoportjában volt olyan kisfiú, akit úgy megviselt a beszoktatás, meg hogy ott hagyták, hogy képes volt belázasodni több alkalommal is :( bocsi, nem riogatni akarlak :) én is nagy reményekkel kezdtem a beszoktatást, mert nekem is közvetlen volt a lányom, szerette a gyerekek társaságát, felnőtekkel is jól elvolt, aztán mégis kb másfél hónap volt, mire mondhatni, hogy jó kedvűen magától ment be a gondózónénivel a csoportba:( az elején volt olyan, hogy reggel szépen bement, nem volt sírás semmi, aztán ebéd előtt felhívtak, hogy menjek érte, mert nem tudják megnyugtatni, engem keres. :( bocsi, tényleg nem idegesíteni akarlak, nem azért írtam le, csak megosztani akartam, hogy ilyen is van :)
2014. febr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenki válaszát.

Azt szűrtem le, hogy akkor nem teljesen biztos nekem ez az állás...

Sajnos hirtelen jött a lehetőség, nem is gondoltam bele ebbe hogy gond lehet az elején a beszoktatással és betegségekkel.

Bár talán annyiban reménykedhetem,hogy apuka és nagymama együtt elegek ha baj lenne, mert a páromnak nem mindennap kell dolgoznia, a mama pedig csak 2 hétköznapot dolgozik, valamint van még egy másik papa is , aki szintén besegítene, csak a beszoktatást kellene max 2 családtagnak megoldani, hogy ne mindennap más vigye.

Én azért nagyon várom! :)

2014. febr. 22. 08:06
 13/19 lcs ***** válasza:
a beszoktatàs azon része, ahol a szülő is bent lehet 3 nap volt, utàna csak kellett valaki, akit a gondozó hívhatott, ha esetleg nagyon nem bírtàk megnyugtatni, és érte kellett menni. ott alvást már második héten bróbálták (legalàbbis nàlunk) :) egyébkènt èn egyáltalán nem bántam meg, h bölcsibe adtam, mert rohamos tempóban tanult meg egy csomó mindent, olyan kis önálló lett - kézmosás, arc mosàs, a beszédjéről nem is szólva, úgyhogy nekem ebből e szempontból csupa jó tapasztalatom van :)
2014. febr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
3. vagyok, igaz hogy a fiam sokat betegeskedik, de 2 nap volt a beszoktatás, 3. napon ott aludt a többiekkel (4. naptól itthon volt tüszős mandulagyulladással). Amíg itthon kínszenvedés megetetni, sőt sokszor nem is hajlandó ebédelni, a bölcsiben mindent jóízűen megeszik. Imád menni, még hétvégén is szeretne. Csak ezek a betegségek ne lennének. Annyi pozítívum van, hogy először elkapott egy mandulagyuszit, 3 hét itthon, utána 1 hétbölcsi, majd köhögött, náthás volt, 1 hét itthon, azóta csak nátha, az sem vészes, és kétszer volt hasmenése. Ezekkel már nem tartottam itthon, tehát egyre enyhébb betegségei vannak. Szerintem edződik a szervezete, méghozzá elég gyorsan. Ja és jön a jó idő, ilyenkor kevesebb a betegség. Remélem a fiad kevesebbet lesz beteg, és szeretni fogja a bölcsit!
2014. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A lányom anyatejes volt, a fiamat kevesebb ideig tudtam szoptatni. Pont ugyanannyit voltak betegek. 2 hétig bírták az elején, aztán fél évig nagyon gyakran lerobbantak, utána már megszokták.
2014. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megírom milyen volt az első pár nap, ha érdekel valakit!

Ma megyünk elöször. :)

2014. febr. 24. 07:59
 17/19 anonim ***** válasza:

Én gyerekem is alig volt beteg kicsinek- de a gyerekorvos mondta, hogy az égvilágon semmit nem jelent, se az, hogy anyatejes-tápis volt, vagy hogy mennyire volt beteges az elején a pici.

Az új közösségben sajnos sokszor beteg lesz- készülj fel rá! :(

2014. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy álltok a bölcsivel?
2014. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Na, hát már második nap nélkülem volt bent,semmi gond nem volt. Egyszer sem sírt utánam, minden rendben.

Viszont tegnap délelöttre belázasodott, este már majdnem 40 C-ot mutatott a hőmérő. Ma már "csak" 38,8..

Szerintem holnap itthon marad, és kedden akkor indul az átszoktatás az ottalvásra...

2014. márc. 2. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!