Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti beíratnátok bölcsibe a 2...

Ti beíratnátok bölcsibe a 2 éves gyereketeket, mielőtt megszületik a tesó?

Figyelt kérdés

Nővéreméknél jön a tesó, a nagy 2 éves lesz, a kicsi elvileg 2 hónap múlva születik. A nagy most kezdte a bölcsit, nyilván ami ezzel jár: állandóan beteg. Beszéltünk erről tesómmal (kérdezte a véleményem), én mondtam, hogy szerintem várjon tavaszig, akkor már kevesebb a betegség is, szokjanak szépen össze, a nagynak még mindig jobb egy Vele kevesebbet foglalkozó anyu, mint egy távollévő, stb. Nem is a semmiből osztottam az észt, mi is kivártuk anno, hogy a kicsi fél éves legyen, utána ment a nagy bölcsibe, tudom, hogy milyen nehéz. Viszont nővérem meggyőzhetetlen, nem is akarok ebbe beleszólni, az Ő életük, csak sejtem, hogy sokkal nehezebb lesz Neki így, még akkor is, ha első látásra nem ez jön le. Mert a nagy beteg lesz, hazahozza, a kicsi is beteg lesz, a nagy 1 hetet majd jár, 2-t meg nem és két beteg gyerek (még ha Te nem is kapod el jó esetben), na, nem könnyű. A lelki dolgokról nem is beszélve, hogy a kicsi otthon van anyával, ez már ilyenkor érzékelhető a nagynak is.

Nem belepofázni akarok, csak nővéremen könnyíteni. Elfogadom nyilván a döntését, csak tudom, kb. mi vár rá, nem magam miatt szeretném meggyőzni.

Ötletek, vélemények? Köszönöm!


2014. dec. 4. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Én nem adnám bölcsibe ha otthon vagyok.Én vállaltam mindkét gyereket, nem passzolnám le a nagyobbat hogy nekem könnyebb legyen.
2014. dec. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Miért adja bölcsibe, ha otthon van/ lesz majd a kicsivel?
2014. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondolom, hogy Neki könnyebb legyen. De hivatalosan azzal indokolja, hogy nem tud a kicsi mellett olyan programokat csinálni, ami kielégíti a nagy igényeit.

2014. dec. 4. 23:23
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Hát, gondolom akkor azt se fogja bánni ha a gyereke majd lepasszolja egy öregek otthonába, hogy ne kelljen vele foglalkozni. Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de minek szül az olyan gyereket aki lusta nevelni? Ő akart másodikat nem?
2014. dec. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
azt gondolom, ez nagyon függ az adott gyerektől és a bölcsődében szervezett programoktól. Volt itt egy kérdés talán egy hete, hogy a nagy gyerek 2-2,5 éves forma, imádja a bölcsit, fejlődik, jó programok vannak, a nő testvére szerint meg gonoszság a nagyot bölcsibe adni, ha a két kicsi (talán ikrek voltak) otthon marad, még akkor is, ha az élvezi. Csak azt tudom mondani, amit akkor, ha a nagyobbik élvezi a bölcsit és tényleg fejlődik, szeret odajárni, akkor mondjuk heti 2-3 napra vagy délelőttökre simán be lehet vinni. Ha viszont szerencsétlen nem érzi jól magát, na abból lesz a testvérutálat, féltékenykedés, meg az elveszed az anyukámat érzés. Szerintem megpróbálni ér, mit szól a gyerek a közösségi foglalkozásokhoz. Egyébként téves információ, hogy tavasszal kevesebb lenne a betegség, mint télen. Pont, hogy tavasszal-ősszel betegek állandóan. Óvónő vagyok, évek óta figyelem.
2014. dec. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Én nem adtam be a nagyot a bölcsibe a kicsi születésekor, én meg azt éreztem, hogy rossz döntés volt, és pont a gyereknek lett volna jobb. Nagyon közel volt hozzánk a bölcsi, így a reggeli jövés-menés nem lett volna gond, ha lebetegszik néha akkor sem.

Viszont a bölcsiben szuperjó dadusok nagyon jó foglalkozásokat tartottak (ez akkor derült ki, amikor a kicsi odajárt) és a nagyobb gyerekemnek jót tett volna. Otthon nem tudtam vele akkor és úgy foglalkozni ahogy igényelte, sétát a kicsihez kellett igazítani, hangosabb játékot a kicsi alvásidejében nem lehetett, ha ő aludt volna, a pici baba hangoskodása zavarta.. Nekünk nem volt jó, és nem a nagy lepasszolása lett volna a cél, hogy nekem ne okozzon problémát, hanem a gyereknek lett volna jobb.

2014. dec. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
Igen beadnám. Egy ekkora gyereknek már bölcsiben a helye. Szocializálódnia kell, társaságra van szüksége. Nem otthon ülni egész nap.
2014. dec. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy iratnám be, de ez én vagyok, én is látok ilyen családot, a pici újszülött folyton beteg a nagy miatt, mindenki nyűgös olyankor, de szerintem nem érdemes beleszólni, mindenki úgy szivatja magát és a gyerekét, ahogy akarja és ebben a bölcsi-kérdésben mindig meglesz a két "ellenséges" tábor.
2014. dec. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm, ahol a nagy akkor kezdte a közösséget, amikor a pici született. A kicsi 8 hónapos korában még ott tartottak, hogy nem volt soha annyira egészséges, hogy az első oltását beadják. Nem, nem betegen született, csak a nagy hordta haza a fülgyulladást és társait. 3 hónaposan már azért kellett orvoshoz fordulni a kicsivel, mert észrevették, hogy nem hall, tele volt váladékkal a füle. Érdemes volt :(
2014. dec. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Nekem mar egy ideje bolcsis. 15 honaposan lett az. Most 22 honapos. Majusban kezdte de az egesz nyarat es oszt vegig betegeskedte. Most talan azt tudom mondani h mintha megerosodott volna. De ki tudja. Ezzel csak azt akarom mondani h hiaba tavasszal viszi az se jobb semmivel sajna. :S

Mi is szeretnenk kistesot, probalkozunk is de nem jon ossze eddig. De nem vennem ki a bolcsibol. Most ugye dolgozok azert van ott. De ha szuletne kisteso maradna ott. Nagyon szereti, igenyli a tarsasagot. Ha itthon is volt 1-2 hetet latszott rajta h hianyzik neki, talalhattam ki akarmiylen programot. Mi felnottek is igenyeljuk a tarsasagot es h mas emberekkel is kontaktusba lepjunk, ok se masak.

Ezt a tesodnak kell eldontenie. Mindenesetre nem tartom rossz szulonek mint itt nehanyan irtak is. O is csak jot akar, jo megokdast talalni. Egy pici baba nagyon sok idot es figyelmet igenyel, gondolom igy akarja h a nagyobb ne szenvedjen hianyt es jol erezze magat igy a kozossegbe lat megoldast. En azt mondom probalja meg ha nem megy majd kiveszi es ennyi. Innen lehet okos az ember de ugyse mi dontunk. Es szerintem igy ismeretlenul mocskolodni egy edesanyanak nagyon gusztustalan dolog! Egy masik anyukara h lehet olyat irni h az ilyennek minek gyerek? Milyennek? Nem kukazni, keregetni kuldi el a fagyba! Nem gondokkodtok vegkepp. Kivancsi lennek a ti eletetekre is, mennyit hibaztok, ti mennyire lennetek megsertodve ha ilyeneket mondananak ratok.

Kerdezo tesodat meg hagyjad szerintem majd kiforrja onmagat a megoldas ugyis. Tobbet nem tehetsz ugysem.

2014. dec. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!