Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ti beíratnátok bölcsibe a 2...

Ti beíratnátok bölcsibe a 2 éves gyereketeket, mielőtt megszületik a tesó?

Figyelt kérdés

Nővéreméknél jön a tesó, a nagy 2 éves lesz, a kicsi elvileg 2 hónap múlva születik. A nagy most kezdte a bölcsit, nyilván ami ezzel jár: állandóan beteg. Beszéltünk erről tesómmal (kérdezte a véleményem), én mondtam, hogy szerintem várjon tavaszig, akkor már kevesebb a betegség is, szokjanak szépen össze, a nagynak még mindig jobb egy Vele kevesebbet foglalkozó anyu, mint egy távollévő, stb. Nem is a semmiből osztottam az észt, mi is kivártuk anno, hogy a kicsi fél éves legyen, utána ment a nagy bölcsibe, tudom, hogy milyen nehéz. Viszont nővérem meggyőzhetetlen, nem is akarok ebbe beleszólni, az Ő életük, csak sejtem, hogy sokkal nehezebb lesz Neki így, még akkor is, ha első látásra nem ez jön le. Mert a nagy beteg lesz, hazahozza, a kicsi is beteg lesz, a nagy 1 hetet majd jár, 2-t meg nem és két beteg gyerek (még ha Te nem is kapod el jó esetben), na, nem könnyű. A lelki dolgokról nem is beszélve, hogy a kicsi otthon van anyával, ez már ilyenkor érzékelhető a nagynak is.

Nem belepofázni akarok, csak nővéremen könnyíteni. Elfogadom nyilván a döntését, csak tudom, kb. mi vár rá, nem magam miatt szeretném meggyőzni.

Ötletek, vélemények? Köszönöm!


2014. dec. 4. 23:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, én is hibázok néha, de a nagyot nem passzolnám le, csak mert van új, kisebb. Nálunk a bölcsiben-oviban rengeteg olyan kisgyerek volt, akinek otthon terpeszkedett az "anyukája" de szerencsétlen gyereket meg hordta, hiába üvöltött a gyerek hogy ő otthon akar lenni. Egyébként egy két éves gyereknek minek szocializáció? Még nem játszik y többiekkel, csak magában, azt meg otthon is tudja. Ezt csak azok szeretik hangoztatni akiknek teher a gyerek és beadják.
2014. dec. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom honnét veszitek ezt, hogy a 2 éves csak magában játszik. Nekem mindkét gyermekemnek volt (van) barátja 2 évesen a bölcsiben.

Én a nagyot 2 évesen bölcsibe adtam, mert szerettem volna visszamenni dolgozni, de mikor láttam mennyire nincs akkor lehetőség a szakmámban, így úgy döntöttünk jöhet a kistesó.

Majdnem 3 volt már amikor a pici megszületett, szóval a nagy akkor már egy éve bölcsis volt. Nálunk így kicsit más a helyzet, de eszembe se jutott volna a nagyot kivenni a bölcsiből csak azért, mert én otthon vagyok. Imádott bölcsibe járni, miért kellett volna velem otthon ülnie a szoknyám mellett? Az első időszakokban, amikor még pici volt a baba akkor nem ment, hogy ő is szokja a picurkát, de már vágyódott vissza, kérdezgette mikor mehet megint bölcsibe.

2014. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

12-es vagyok: és hogy a kérdésedre is válaszoljak. :)

Nem adnám be csak azért, hogy nekem könnyebb legyen. De ha már egyszer beíratta és a pici jól érzi magát, akkor hajrá. Arról meg nem is beszélve, hogy könnyen lehet, hogy tavasszal már nem lesz hely a bölcsiben, így is túltelítettek. Nálunk 12 fős a csoport, most megy el egy gyerek, de máris jön új a helyére. Szóval tavasszal valószínűleg nem kerülne be a gyerek bölcsibe, legalábbis Budapesten ez a helyzet.

2014. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most jól le leszek pontozva... feküdnöm kellett a terhesség alatt, másfél évesen beadtam a gyereket a bölcsibe mert még az udvarra sem tudtam kivinni, ellátni sem tudtam rendesen. Folyton beteg volt, sajnos nem sikerült eleget feküdnöm, lett egy korasdzülött tesója akivel másfél hónapig nem mehettünk ki, ráadásul a császár miatt egy ideig még nem volktam túl fürge. Szóval a gyerek maradt a bölcsiben. Imádja az első naptól kezdve, és a betegségeket leszámítva nagyon jó hely, kedvesek a nevelők, jók a programok (családiu napközi). Már sdemmi bajom, de nem veszem ki a bölcsiből mert imádja. A kicsi is elkapott ezt-azt, de nem volt vészes, és mi is csúsztunk 1,5 hónapot emiatt az oltásokkal, de a nagy már nem bveteges, vannak barátai, és igaz hogy még nincs 2,5 éves, de gyönyörűen együtt játszik mindenkivel a bölcsiben. Én meg el tudok járni Bp-re heti 2 dévény-tornára a kisebbikkel, ezt pl bölcsi nálkül nem tudnám megoldani (nincs autónk, marad a vonat+BKV). Szerintem érdemes kipróbálni a bölcsit, és ez nem csak az anyuka lustasága (ahogy azok írják akik ki sem próbálták) hanem sokszor a gyereknek is jó. Ha nem megy akkor nem kell erőltetni. A fiam begolyózott volna itthon hónapokig a 4 fal között, mert ugye osztódni nem tudok, a nagyot ki kellett volna vinni az udvarra, a kicsit nem lehetett. Ha megteheti hogy kipróbálják a bölcsit akkor rajta. Max pár alkalom után nem viszi többet.
2014. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó a te helyzeted más, kényszerből adtad be, nem úgy mint azok akik azért teszik hogy legyen idő a kozmetikusra, barátnőzésre vásárlásra. Én a mai napig nem hevertem ki hogy engem beadtak mikor a testvérem született. Mindig is utáltam emiatt és a szüleimmel se a legjobb a kapcsolatom.
2014. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg más a helyzetem, de így utólag mégis nagyon örülök hogy bölcsis mert csak hasznára vált. És őszintén szólva a kisebbikem egész emberes, teljes munkaidős gyerek, most kezd elmúlni a hasfájóssága, rengeteg átordított napunk volt, sokszor amikor a nagyot hazahozom a bölcsiből, a kicsi esélyt sem ad hogy rajta kívül mással is foglalkozzak, ordít. Amikor a nagy beteg volt (sokszor) és a kicsi üvöltött, akkor sem volt választásom, nem dobhattam be a hasfájós gyereket a sarokba, hanem cipeltem...a nagy meg hisztizett, harcolt hogy vele is foglalkozzak, próbáltam de mindent nem bírtam én sem. Ilyenkor 100szor jobb neki a bölcsi, mint egy kikészült, hulla fáradt annyuka, és a mesék a tévében. Két pici mellett nehéz főzni, takarítani, bármit, persze lehet csinálni miután elaludtak, de pl a hasfájós baba nem alszik ám el este 8-kor, és akkor szabad a pálya, hanem cipelni kell fél éjszaka. Másnap képtelenség teljes erőbedobással labdázni az udvaron a NAGYOBBIKKAL (AMIT MELLESLEG A KICSI VÉGIGÜVÖLT A BABAKOCSIBAN), VOLTAK ÉS VANNAK IS KŐKEMÉNY IDŐSZAkok, ne ítéljetek el senkit amiért bölcsis a gyereke, nem tudhatjátok miért. Szerintem rólam sem tudják legtöbben miért adtam be a gyereket, erről nem szoktunk elbeszélgetni a többi anyukával...
2014. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind-mind hasznos volt!

Beleszólni nem szeretnék, legfeljebb, ha megkérdezik a véleményem. Csak egy kis 'közvélemény-kutatást' szerettem volna, vannak érvek pro és kontra, van igaza mindenkinek.

2014. dec. 5. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!