Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért kell "beszoktatni" a...

Miért kell "beszoktatni" a gyerekeket a bölcsibe/oviba?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves kislányom, egy év mulva megy bölcsibe. Baratnőmnek most megy a 2 évese bölcsibe, és pont ma beszélgettünk. róla, h minek a beszoktatás? A gondozónőkön kívül kinek jó ez? Sem a mi gyerekkorunkban, sem a barátnőm 11 és 18 éves nagyobb gyerekeinel nem volt. Miért jó az a gyereknek, h tegnap még itt volt velem anya, ma meg már nem. Tegnap itt lehetett, ma meg már nem? Ez szerintem még jobban összekeveri őket, nem?

2015. jan. 27. 22:08
1 2
 11/15 anonim válasza:
63%
Én úgy gondolom, hogy amelyik jó óvónő azzal meg lehet beszélni, hogy a gyereket ha te úgy látod ne kelljen főleg nem ilyen hosszan szokatni. Pl nekem nem egy gyerekem van a nagyobbiknál még bölcsibe se volt szokatás, de a középsőnél már előjött ez az új dolog és a gyermeket először úgy kellett bevinni, hogy én is ott vagyok vele egy pár órát nem kell mondanom másnap azért sírt mert nem vagyok én is ott hiszen tegnap még én is ott játszottam vele, aztán jött hogy ebéd előtt hozzam haza, mert nem biztos, hogy enne a gyerek ez volt a válasz hát mikor végre ehetett volna se kellett neki mivel ő jön haza. és ez így ment hosszú ideig mert aztán ebéd után kellett haza hozni alvás előtt aztán alvás után stb. Most sok szülőnek ez lehet jó, de ettől én falra másztam mert a gyereket is hozzá szoktaták egy rendszertelen haza hordásba. A harmadik gyerekem tavaly kezdte az ovit jöttek itt is a szokatással elmeséltem az ovónőnek ezt én nem tartom előnyösnek a tapasztalataim alapján és megbeszéltük, hogy elviszem a gyereket reggel és meglátjuk, hogyan viseli az ovódát és csak akkor megyek érte ha látszik rajta hogy nem érzi jól magát sír megvigasztalhatatlanul, nem kell mondanom a gyerek nagyon szépen játszott és nem volt vele gond
2015. jan. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező!Egy kisgyerek életében ha minden ok. vele az anya az Isten. Szóval mindig vele van...állandóan. A picik életébe nagyon nagy szerepe van az állandóságnak. Ha ezt úgy érzi, hogy ingataggá vált, érzelmileg nehezen viseli. Na ezért van egy picinek szüksége az anyától való fokozatos elválásnak. A bölcsődei beszoktatás arra hivatott, hogy ezt az elválást a fokozatossággal megkönnyítse, biztonságban kell hogy érezze magát. Idegen gyerekekkel és felnőttekkel kerül kapcsolatba hirtelen.Ahhoz, hogy ezt megértsd a pici fejével kell gondolkodnod - empatikusnak kell lenned. Ez egy kisgyereknek olyan érzés lehet, mint például, ha te nem tudsz angolul, nem jártál még Londonban és egyszer csak ott találod magad. Képzeld ezt el, hogy milyen bizonytalan lennél hirtelen. Örülnél te is, ha egy ismerős ott lenne veled, aki ismeri Londont, beszéli a nyelvet, kicsit biztonságban éreznéd magad...nem? Aztán fokozatosan kiismernéd magad a városban, néhány szót már merészen használnál mint pl.a köszönést, kérést stb. és lassan az ismerős nélkül is egyre jobban boldoglnál. Ezt képzeld el és akkor megérted a beszoktatás lényegét is. Az, hogy a te idődben nem volt az nem azt jelenti, hogy az volt a jó, hogy nem volt.

Az oviban nem tudom hogy van. Ha előtte járt a gyerek bölcsibe valószínű, hogy könnyebb. Az én lányom nem járt bölcsibe, otthon voltam vele 3,5 évig csodálatos volt, mindketten élveztük, de az ovit nagyon

megszenvedtük.Az pedig, hogy a te idődben hogy volt...mint mondtad "volt". Ez elsősorban a gyerek és a többi csoportban lévő gyerekek érdekét szolgálja. De, ha valaki nem akarja a beszoktatást, vagy nincs rá lehetőség, mert már másnap dolgoznia kell menni, akkor van erre is lehetőség. A bölcsődei életet úgy alakították ki és fejlesztették ki, hogy az elsősorban a gyerekek érdekeit szolgálja, figyelembe véve a gyerek testi, szellemi és lelki fejlődését. A beszoktatás is ennek a része, mert biztonságot ad nekik.

2015. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
72%

A lányom 1 éves.

3 hete kezdtük a beszoktatást, de még mindig egész délelőtt sír, hogy nem vagyok ott, enni is alig akar.

Nem tudom mikor jutunk el oda, hogy nem fog sírni és talán délutánra is ott tudom hagyni.


Dolgoznom kell.

2015. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves 13-as nyugodj meg, meg fogja szokni, de ez nagyon gyerekfüggő. Van aki jól, vagy jobban viseli és van aki nagyon nehezen szokik be.Nagy türelemre van most szüksége a kicsidnek, de ne keseredj el és ne aggódj, mert a gyerek megérzi és még nehezebbé válhat az elválás.Minden kezdet nehéz. Sok sikert neked!
2015. jan. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
66%
Persze, a régi időkben azt mondták jó ha egy gyerek sír, hagyjuk, legalább erősödik a tüdeje:D Ennyit a régi időkről.
2015. febr. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!