Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Miért van az, hogy a kisfiam...

Miért van az, hogy a kisfiam bölcsis csoportjában (12 gyerek) több, mint a fele köhög és tiszta nátha? Miért viszik így bölcsibe a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Kb. havi 2-3 nátházásunk, torokfájásunk, köhögésünk van. (a többes szám azért, mert mindenki elkapja....)
2014. okt. 29. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, egyrészt szomorú, hogy így beviszik a kicsit, aki nem tud meggyógyulni így, és a többieket is megfertőzi.

De az is szomorú, hogy sok szülő nem tudja kire bízni a kicsit, a munkából meg kivágják, ha sokat van táppénzen...

Úgyhogy a helyzet önmagában szomorú.


Lányom a bölcsiben 11 hetet volt beteg! Ebből 4 hetet voltam vele otthon (amiért kaptam is a pofámra a munkahelyemen), a többi hetet férjem és a nagymama vállalta el (mama a legtöbbet).

Úgyhogy segítség nélkül...fogalmam sincs mit csináltam volna, mert természetesen nekem nem célom betegen közösségbe vinni a gyereket, de volt aki tudott rá vigyázni. Ez viszont sajnos nem mindenkinél van így.

2014. okt. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
szerintem te is tudod a választ. Nincs kire bízni, nincs pénz bébiszitterre, ha anyuka otthon marad vele végig, kivágják a munkahelyről.
2014. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%
Nalunk is ez van, minden masodik heten itthon van a lanyom. Mert a sok okos szulo azzak jon h nem tudjak megoldani h otthon maradjanak vele. Persze mas oldja meg, az nem gaz ha az o gyereketol kapja el. De ez ugyanugy a gondozonok hibaja is, be se vehetnek ugy. En is nagyon haragszom miatta. Azt hiszik nekem a munkahelyem marhara orul h allanodan itthon kell'lennem a gyerekkelm a tobbi szulo meg lazan viszi betegen. De mondjuk azt sem ertem mennyire kell szivtelennek lenni h egy beteg gyereket beadjon, ilyenkor anya a legfontosabb nem egy dadus meg tobb idegesito gyerek. Nyugodtan pontozzatok, foleg majd azok az anyukak akik betegen, taknyosan, gothosen hordjak be, de ettol ez igaz marad.
2014. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, én se tudom mindig megoldani a gyerkőc felügyeletét, de nagyon sajnálom őt, amiért gyakorlatilag 2 hetet járt, mióta beszokattuk (szept. 3.) :(
2014. okt. 29. 11:10
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
3: te örülj, hogy tolerálja bármennyire is a munkahelyed. Mert a megoldást azért még tőled sem hallottuk.
2014. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez olyan szomorú :(
2014. okt. 29. 11:38
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha normálisan ki kezelné mindenki a gyerekét fele annyira nem lennének betegesek.30-40 évvel ezelőtt még nem volt ennyire általános ez az állandó betegeskedés bölcsiben,oviban.
2014. okt. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
30-40 évvel ezelőtt nagyjából mindenki biztos volt benne, hogy ha akar arról a munkahelyről megy nyugdíjba, ahol épp dolgozik. Teljesen felesleges az akkori viszonyokkal összehasonlítani a mai helyzetet, ez semmilyen megoldást nem kínál a problémára.
2014. okt. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Az enyém már ovis, még ugyan ez van. Már a hisztéria kerülget. Tavaly minden hónapban minimum egy hetet de inkább kettőt voltunk itthon. Idén ugyanez, szeptemberben másfél hét, most is másfél hete van itthon. Nem is állok neki munkát keresni, mert értelmetlen. Az első gyereknél is ez volt, sorra rúgtak ki mindenhonnan. Az oviban meg vannak olyan gyerekek akik egy napot nem hiányoztak, de egyfolytában lóg az orrukból a zöld trutyi, és kenik bele a kezükbe, onnan a játékokra. Én megértem azokat is akik féltik a munkahelyüket, de nem megoldás az sem, hogy másnak meg esélye sincs munkát keresni így. Egyébként sajnálat ide vagy oda, a bölcsőde meg az óvoda is hibás, mert igenis reggel nem szabadna bevenni egy ilyen gyereket.
2014. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom pontosan 30 évvel ezelőtt volt bölcsiben dajka. Hidd el, hogy akkor is pontosan úgy hordták betegen a gyereket, mint most. Sőt, akkor is volt olyan szülő, hogy cseszett érte menni és hol ő, hol a gondozónéni vitte haza a gyereket, mert a szülei este hétkor még sehol se voltak. Kiírták a kapura, hogy hová kell a gyerekért menni, mert ugyebár akkoriban nem volt mobiltelefon...

Akkor is volt, hogy anyuka reggel telenyomta lázcsillapítóval és úgy adta be közösségbe.

A szabályzatban egyébként úgy van, hogy a lázas, hányás-hasmenés, antibiotikum adásakor nem viheted a gyereket, orrfolyással, köhögéssel igen.

Sajnos, itt tartunk, hiába hangoztatja mindenki mindenhol, hogy micsoda családbarát ország és nép vagyunk, közben egy frászt! Szégyen, hogy az anyukáknak amiatt kell rettegnie, hogy túl sokat van betegszabin a beteg gyereke mellett, akkor kirúgják.

2014. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!