Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Családi napköziben megoldható,...

Családi napköziben megoldható, hogy a lányom mást ebédeljen, mint a többiek?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat varok, olyan anyukaktol, akiknek allergias vagy etelerzekenyseggel kuzdo gyereke van, hogy oldja meg a gyermeke kulon etkezeset? Tudom, van olyan csana, ahol vallaljak, van olyan, ahol nem szivesen. A lanyomnak enyhe laktozintoleranciaja van, es emellett csak olyan napkozit talaltam, ahol tomegkonyharol rendelik az ebedet: interfood es egeszsegkonyha, amit szinten nem tartok a legjobbnak. Leginkabb az erdekelne, h a kisgyerek megerti-e, ha mast kell ennie, mint a tobbieknek? Olyat is hallottam mar, h egy anyuka megfozte minden napra ugyanazt, ami a csanaban volt, csak a sajat gyereke igenyeinek megfeleloen..

2015. aug. 7. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Csanaba kulon vittem az ebedet, elore odaadtak a menut, es ugyanazt, v hasonlot foztem, mint amit a tobbiek kaptak.
2015. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

megértik.

fiam tejfehérje allergiás volt,oviban az orvosi papir alapján a "tömegkonyha" olyan ételt küldött neki amit ő is megehetett.

Laktoz intoleranciánál pedig ált. laktáz enzimet adnak neki evés előtt,hogy a normál laktóz tartalmú ételeket képes legyen feldolgozni a szervezete.

2015. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi Vácon laktunk, ott Ántsz engedèllyel èn vittem neki a reggelit, ebèdet, uzsit. De nálunk összetettebb a problèma. Ő mindenre allergiás, a krumplira, húsra nem, szóval ezeket kell variálnom. Paradicsom, paprika, hüvelyesek, tejtermèk, tojás, alma, banán, apró magvas gyümik, magvak....szinte minden, mèg a kenyeret is házilag sütöm. Most falun lakunk, itt a suliba csomagolok nekik szendvicset, amit ehetnek, de ha olyan a menzán a kaja, kapnak azt is.

De szerintem ha csak egy dologra èrzèkeny, azt megoldják.

2015. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem volt egy ismerősöm a suliban aki cukorbeteg volt, ovódától kezdve egészen a mostani középsulis éveiben az van, hogy az anyukája főzi meg neki az ételét ,és a konyhán egyszerűen megkéri a konyhásokat ,hogy melegítsék meg neki a mikróban, és tegyék át az ételes dobozából egy tányérba. De neki azért nem volt problémája azzal soha ,hogy mást eszik mint a többiek, mert az anyukája ovódától kezdve mind a mai napig megnézi ,hogy mi van kiírva a többiek étkeztetésére ,és általában valami olyasmit készít el neki. ;) Sosem volt belőle probléma, a lány is ,és mindenki más is megértette.
2015. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!