Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor kelnek reggelente a...

Mikor kelnek reggelente a gyermekeitek a bölcsis/ovis időszakban?

Figyelt kérdés

Reggel mikor kelnek? Maguktól ébrednek vagy ébresztgetni kell őket? Mennyire nyűgösek a koránkelés miatt?

Gondolom, este hamarabb el is alszanak, mikor? Ti, szülők, mennyit alszotok, ki tudjátok pihenni magatokat? A picim bölcsibe, a nagyom oviba megy, ezért faggatlak Titeket.

Köszi, ha írtok.


2015. aug. 22. 06:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

6-kor keltem én fél 6-kor kelek.Kb fél 7re bent vagyunk a bölcsiben.Reggel csak tejcsit iszik de így se nagyon reggelizik bent.

7 körül beérek a munkahelyemre és így fél 4 után pár perccel ott vagyok érte.

2015. aug. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kedves 11-es! Jó korán keltek! A kicsi visszaalszik még a bölcsiben? Vagy hogy bírja egész délelőtt?
2015. aug. 25. 00:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi is szeptemberben kezdünk, a kicsi a bölcsit, a nagy az ovit, én meg a melót. Úgy tervezem, hogy én 6-kor fogok kelni, kávé, zuhany, öltözés, ágyazás. Utána háromnegyed 7-kor keltem majd a fiúkat, reggelizni az oviban/bölcsiben fognak, úgyhogy csak gyors öltözés. Fél 8-kor beadom a nagyot, háromnegyedkor a kicsit, így én is beérek 8-ra. Nekem szerencsém van, mert közel van minden.
2015. aug. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen bölcsiben ráhúz egy félórát-órát de mindig az éjszakától függ.Lehetőséget megadják hisz ő a második reggelente.Itthon is 7 előtt kelt szóval annyira nem kel korán.Jókedvűen megy és délbe jó nagyot alszik általában keltik.Nekem és úgy érzem neki is jobb hogy inkább korán megyek érte hisz így sok idő van du/este még játszani 8-fél 9ig.Én olyan 9-10 között fekszek és ha nem alszik rosszul akkor kipihenem magam.
2015. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Szívom magamba a sok információt.:-)

Köszönöm, hogy ilyen sokan leírjátok, hogy Nálatok mi a dolgok menete, minden válaszban találok hasznos infót.

Most az jutott eszembe, hogy hogyan történik a picik altatása a bölcsiben. Ugye, a kislányom 1 éves lesz akkor. Tudom, a következő hónapok alatt még milliószor változhat, de a mostani helyzet: anyatejes, tehát többnyire szopizik a deles hosszú alvása előtt. Nem cicin alszik el, de gyakran szinte beájul szopi közben, és úgy teszem le, hogy csak felnéz, és el is alszik. Elég rossz alvó, tehát kb. fél órát alszik mélyen, aztán megébred. Ha visszaaltatom, alszik olyan 4-ig, ha nem altatom vissza /kipróbáltam már/, akkor kipattannak a szemei, nem altatja vissza magát. Egyébként ujjszopis, alvókendője is van, este azzal alszik el, nappal viszont elég bizonytalan, hogy hogyan sikerül: segítséggel vagy anélkül aludnia. Mit tesznek a gondozónők, ha fél óra múlva felébred vagy követeli a cicit, mert azt szokta meg? Mennyire tudnak személyreszabottan foglalkozni az egyes babákkal?

2015. aug. 25. 14:19
 16/16 anonim ***** válasza:

Hát, nekünk júniusban volt a szülői, akkor már mondták, hogy aki cicizik, azt kezdjék el elválasztani, hogy ne a bölcsikezdéskor vegyék el tőle a cicit.

Az én fiam már elmúlt 2, de nem alszik minden nap napközben, nem tudom, hogy lesz. Remélem a korábbi keléstől, meg a fárasztó délelőttől kidől majd. :)


Egyébként szerintem egy egy évest visszaaltatnak a gondozónők, főleg, ha a többi gyerek is alszik. Szólj majd, hogy milyenek az alvási szokásaitok.

2015. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!