Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Nekem szokatlan csak ez a...

Nekem szokatlan csak ez a kommunikációs stílus?

Figyelt kérdés

Az teljesen rendben van, hogy a gyereknek, vagy a gyerek előtt doktor néni, X néni/bácsi egy felnőtt. A gondozónőket neki is XY néniként említjük. Két hölgy van, az egyik még nekem is "néni", mert bőven anyukám lehetne, nyugdíjkorhatár környékén jár.

A másik viszont 10 évvel fiatalabb nálam, vele tegeződünk is. Legyen ő Réka.


Nemrég betelefonáltam reggel, hogy lebetegedett a gyerek és pár napig nem tud menni. Egy számomra ismeretlen hölgy vette fel, bemutatkoztam, elmondtam, hogy melyik gyerekről van szó és miért hívom. Ő erre úgy reagált, hogy "Rendben, szólok Réka néninek."

Elvileg itt két felnőtt beszélt egymással, de nekem is Réka néniként hivatkozott arra a gondozónőre, aki a "néniségtől" felnőtt szemmel még eléggé messze van :)


2016. febr. 23. 12:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"5-ös: Biztos nagyon örül a gondozónő, hogy őt hívogatják a szülők. Azért van a központi szám, hogy oda szóljanak be, ha valami van."


Mivel volt egyszer egy nem fogadott hívásom egy idegen számról, így nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a hívásnak (majd visszahív, ha fontos). Aztán kiderült, hogy a gondozónő volt a mobiljáról, hogy menjek a gyerekért, mert beteg... Azóta megvan a száma. És ha beteg a gyerek, neki szólok, hogy nem megy, és mindig kéri, hogy hívjam vissza, ha voltunk a dokinál, mikorra várható, hogy majd megy.


Soha nem problémázott, hogy őt hívom. Más szülő nem tudom, hogy csinálja, kit hív.

2016. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk kifejezetten kérték, hogy ne tegeződjünk a gondozónőkkel (és igen, kb a lányom lehetne az egyik, de akkor is nénizzük).

Nyilván benne van egy kis távolságtartás, tisztelet stb. Először fura volt, de mostanra megszoktuk. Ez legyen a legnagyobb bajom az életben, hogy Izéke nénit kell mondani.

2016. febr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Egy kétévesem van, és amikor sokat mondok ugyanúgy egy szót/kifejezést, akkor már minden alkalommal "úgy" jön a számra, akkor is, ha nincs ott velem a gyerek. Pl. védőnőt hívtam időpontot egyeztetni és neki is doktornénit mondtam a gyerekorvosunkra. Akkor kapcsoltam, h nem a gyerekhez beszélek. Aki ennyi időt tölt gyerekek között, az nem csodálom, ha néha átmegy gyerekbe.
2016. febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!