Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit mondanál arra, ha a...

Mit mondanál arra, ha a gondozók folyamatosan azzal zaklatnának higy nem beszél a gyereked? (27 h)

Figyelt kérdés

Vezető logopédus leszögezte, hogy 3 éves korig tökéletes így is a gyermek, be se vigyem. Vagy a mozgás van előtérben vagy kényelmes, ebben a korban normális.


Mondott már pár szot, de nem használja viszont mindent megért, megcsinál, sőt, rafinált is.


Annyit látok csak hogy nem motivált még, teljes neki így is az élet.


De a gondozók már az agyamra mennek.egymás között híresztelik, es mindegyik már rossz szemmel nézi a gyermeket.

Nivel beszéltem az igazgatoval igy már inkább ugy mondják ugyanezt hogy előtte mondanak pár dicséretet a gyerekről es megint kezdik hogy otthon se beszél?meg stb...


2016. aug. 9. 21:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
80%

Nem értelek téged. Rengeteg ilyen kérdésed van. Te nem vagy pedagógus, ha jól emlékszem, érzem.

Miért akarod magad hozzájuk mérni? Miért mindig úgy állsz a gyerekedhez, mintha neked extra fejlesztési tudással kellene őt naponta méregetni? Te az anyja vagy!

2016. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
83%
Kettes vagyok: én viszont szakember vagyok, de anyaként írtam. A bölcsinek van igaza, a tisztelt vezető logopédus helyett pedig mástól kell szakvélemény. Én az első beszédproblémás gyerekem miatt végeztem el a főiskolát, így pontosan tudom mit beszélek. De te tudod... A másik anyuka is leírta, tapasztalatból, hogy gond van mert az van! Aztán meg suliban jön a diszlexia, diszgráfia és akkor meg majd a pedagógusokat fogod hibáztatni. Sok ilyet láttam. Pedig most még lehetne ellene tenni, de úgysem fogsz semmit sem lépni, max szidod tovább a gondozónőt.
2016. aug. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Ha a neten is olvasom 3 éves kor az amikor aggodni kell...

És itt meg lehülyéznek szakembereket...fejlesztő szakszolgálatosokkal együtt..egy orvos egy neurologus sem mondta ki hogy le lenne maradva a gyermekem, mindenhol engem néznek drámázós szülőnek a szakorvosok. Amikor meg bízok a vélemrnyükben, megcáfolják a bölcsia gondozok meg gyk-sok.


Ezek után annyi biztos hogy visszacsatolás lesz. Majd megirom tud e beszélni vagy disz e vagy akármi.a gondozonak is.

2016. aug. 10. 11:53
 14/31 A kérdező kommentje:

11 utolso kérdésre, mert ilyenek a gondozok meg a gyk..johogy figyelem a gyermekem es nwm csupán elfogult anyai szemmel már.mert tettek rola.

Uristen ha egyszer nem int pá pá-t, azt is kiemelve megjegyzik..

2016. aug. 10. 11:56
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

A másik, amit nem értek.


Te ugye nem dolgozol, a gyerek mégis régóta bölcsis. Miért?

2016. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Dolgozom.
2016. aug. 10. 12:11
 17/31 anonim ***** válasza:
42%

Tudod mi a szánalmas? Hogy ÉN pontosan tudom, hogy a 3 éves diszfáziás fiamra azt mondták a kedves "szakértők", orvosok, hogy kutya baja, csak későn érő és én vagyok a sz@r anya, mert biztos nem beszélgetek vele eleget! Szakértői bizottsághoz lettem küldve, hogy bizonyítsák igazuk van, de ott nem hülyék ülnek, mint a nevtanban és a többi intézményben. 14 évesen mondta ki rá a neurológus azt, ami állítólag ár 3 évesen látszódott!

Úgyhogy erről ennyit! Én tudom miről beszélek, te meg csak mocskolódsz. Akkor minek írtál ki kérdést??? Olyan okosnak hiszed magad, nem is értem a felesleges energiakidobást a kérdésre, mikor messze nem érdekel semmi, csak egy személy véleménye, a többit meg támadod.

Én pont ezért nem tudok már a szakmában dolgozni, mert kibírhatatlanok vagytok! Volt olyan gyerekem, akinek 59-es IQ-t mért a szakértői és még akkor is ragaszkodott a szülő ahhoz, hogy mindenki hülye, csak ő helikopter! Hagyjuk már ezt.... az ilyen szülő egy külön állatfaj.

2016. aug. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Olvastad hogy szakértői bizottság mondha azt hogy normálus a gyerek...?


Végre valaki szerint nem hülyék ülnek ott mert ddig a gyk mcskolodott roluk nem én...

2016. aug. 10. 16:46
 19/31 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. 17-el értek egyet. Az én fiam is diszfáziás. Kérdező, én azért a helyedben elvinném egy másik logopédushoz, akár magánba is. Én is magánba vittem a fiam, aki felvilágosított róla, hogy mi is működik a ped. szakszolgálatnál és hogy rázzák le a gyerekeket, mert nincs elég gyógypedagógus, sok a gyerek. 5 év alatti gyerekekkel alig akarnak foglalkozni, csak ha komoly a baj. A te gyereked még csak 27 hónapos, a hátad mögött azt gondolják, hogy ráér még, mert többet kell foglalkozzanak 5 év körüli gyerekekkel, mert ők iskolába készülnek.

1-es válaszoló. Én tapasztalatból írom neked, hogy nem jó, ha nem értik a gyerek beszédét. Bizony mókás lesz az ovikezdés, de nem fogod élvezni, ha előjönnek a problémák a beszéd lassú fejlődése miatt. Egy 3 éves gyereket is lehet fejleszteni, sőt még 2 évest is. Korai fejlesztőben volt 1,5-2 év körüli gyerek, aki ahhoz a gyógypedagógushoz járt, mint az én 4-5 éves fiam. Az én fiam is mondott szavakat, beszélt mondatban, de nem értették sokan, ebből az oviban probléma lett, mert a gyerekek nem értették meg mit akar a fiam, ő nem tudta magár megértetni és ebből lett olyan probléma, jött a játékok dobálása, a gyerekek lökdösődése. Van olyan kisgyereke, aki ugyanilyen probléma miatt pont az ellenkezőjét csinálta, visszahúzódó lett, csendes. Ezeket a problémákat nem lehet félvállról venni. Nekem 2 évbe került, hogy elérjem, hogy a fiam az oviban kapjon utazó gyógypedagógust. 2 évbe!! Mert vártam az ovikezdésig, hittem azoknak, akik azt mondták, nincs baj!! Nem könnyű a lemaradást behozni. Fél évet vártam, mire időpontot kaptam nev. tanba, 4 éves volt már a fiam, mire bekerült és előírták a fejlesztést, de mivel már május volt, így szakvélemény szeptemberre lett és nehézkesen indult a fejlesztés is, mert kevés a gyógypedagógus. 2013-tól kezdve a káváriát, 2015 őszén lett az, hogy a megyei bizottság is megnézte a fiam és kijelölte az utazó gyógypedagógust, egyéni fejlesztést!! Úgyhogy az idő szorít. Kérdező, viszont nem írtad, hogy pontosan milyen szinten van a gyermek beszéde?

2016. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

A gyermeknek van beszédképessége mert mondott már szavakat szépen tisztán.


Ami nem stimmel hogy nem akar beszélni és ha mégis kérésre hajlando akkor neki kezd babáskodi, a gügyögőket utánozza mert valoszinű azt hiszi azzal imponál a felnőtteknek...


Kristájtisztán ejtette már, hogy anya, virág, tejcsi, tente, szeretlek, mama, baba, kettő. (r betű lightos, de a helyén a nyelve, nem sejpes)

A többi, pl vakvarjú, narancslé, gyere, már nem tisztán hangzik.


Kb 10 hosan elismételte utánam hogy haza megyünk, igaz az még magyartalan volt.


A szavakat nem használja. Látottakat ó ő-vel kommentál csak.

Egyedül mama itthagyott cucca miatt kommentált egyszer, hogy mama, de csak spontán utánoz, máramikor utánoz.


Itt tartunk. Meg ott, hogy mindenki elhajt..

2016. aug. 10. 20:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!