Ti is hallottátok?

Figyelt kérdés
Nem szeretek politizálni,de Orbán mai bejelentése..a család védelem mi egymás.A nyugdijasoknak 13.havi nyugdij..de az is 21-től,de az is 1 heti lesz.Állítólag van valami még ebbe a 5 csomagba de mi?Tervez valamit a csalàdosokon is segíteni?Hol lehet ennek utána olvasni?En nagyon kétlem hogy lesz valami,pedig nagyon jol jonne egy kis plusz pénz.Nekem specc az áprilisi csaladibol már semmi sincs,pedig most kaptuk meg.1x elmentem nagybevásárolni,foztem egy jobb ebédet (amit a gyerekek már régen mondogattak) és annyi.Tiszában van ez a "jo" ember hogy milyen árak vannak a boltban???Meg milyen nehéz úgy hogy itthon vannak a gyerekek,és azért jo lenne főtt ételt adni nekik?!Igen,nyáron is itthon vannak de az megint más.Már van gyümölcs zöldség is bőven a kertben.Nem is tudom mi lehet az egyedül allokkal akiknek becsődölt a munkahelye,vagy aki kénytelen otthon maradni mert se suli se ovi de munka se.
2020. ápr. 6. 14:55
1 2 3
 1/24 Derwer ***** válasza:
90%

A Nyugdíjas dolgon kívül semmi konkrétumot nem sikerült modnania. Gazdasági szereplők se értik, hogy akkor hogyan tovább. (EUR/HUF vissza is esett...)

Máshonnan se fogsz többet megtudni, mert nincs konkrétum.

2020. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Konkrétan nincs semmi a családosoknak, max. kihatással lehet rájuk pozitív irányban a többi intézkedés.
2020. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

1. Munkahelymegőrzés: itt készen állnak arra, hogy rövidített munkavégzés esetén átvállalják a bérköltségek egy részét.


2. Munkahelyteremtés: beruházásokat fognak támogatni összesen 450 milliárd forint értékben


3. Kiemelt nemzetgazdasági ágazatok újraindítása: a turizmus, építőipar, logisztika, közlekedés, film- és kreatívipar tartozik ide például.


4. Vállalatok finanszírozása: kamat- és garanciatámogatott hiteleket biztosítanak a magyar vállalkozásoknak, több mint 2000 milliárd forint értékben


5. Család- és nyugdíjasvédelem: a legfontosabb, hogy visszaépítik a 13. havi nyugdíjat, négy részletben. 2021 februárjában a január havi nyugdíj mellett +1 heti pénzt kapnak majd, a rákövetkező 3 év januárjában ugyanígy.

2020. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Vàrj még egy kicsit, még nem jelent meg a hivatalos programcsomag. Csak részleteket mondott el belőle.

Nyilván ennek át kell futnia a hivatalos csatornákon, türelem.

2020. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
71%
Parasztvakítás! Az ötletei többsége 2024-re valósul meg. Elvileg 2022-ben lesz még egy választás. Miért olyan biztos benne, hogy azt is megnyeri? Vagy akkor már nem is lesz választás? De a magyar gazdaság helyreállítása nem csak az Ő akaratától függ. Ma még senki nem tudja megmondani, hogyan alakul a következő hónapokban-években a külföldi országok gazdasága? Lesz-e export-import, lesznek-e túristák stb. Pedig ezek mind hatással lesznek a gazdaságunkra.
2020. ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%
Bármit de remélem a csp-t nem emelik...
2020. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%
A nyugdíjasok a választói meg amúgy is a fele elhull a vírusban. Naná hogy azokat támogatja. Azt hogy a családoknak is ad valamit felejtsük is el
2020. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Mármint úgy értem a 15 hónap alatt nem nyúltam hozzá semmihez, amit eddig kaptam.
2020. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as! Ne ítélkezz mások felett, ha nem ismered a hátteret. Nekem is megvan azokról az anyukákról a vélemény, akik semmire vállalnak gyereket, aztán úgy várják a postást a családival, mint a Messiást, de nem tudod a kérdező hátterét. Lehet, hogy nem voltak mindig ilyen helyzetben, aztán valami történt és a szakadék szélére sodródtak. Ki tudja, lehet, hogy tragédia történt a családjukban, vagy csak simán valamelyikük elveszítette a munkáját és hiába keresett, nem talált másikat. És ilyenkor bizony nem ők tehetnek róla.

Szóval nem ismerjük a kérdezőt. Illetve most már mindegy, hisz megvan a gyerek, nem?

2020. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Tény, hogy a családi nem arra való, hogy abból tartsuk el a gyerekeinket, de azért azt beismerheted kérdező, hogy az nem általános, hogy valakinek ne kelljen a csedet/gyedet felhasználnia. Nekem is van munkám, persze nem otthonról végezhető, szóval gyed mellett csak akkor tudok dolgozni, ha visszamegyek. Csed mellett meg ugye nem is lehet.

Szerencsés aki ezt megteheti, de itthon ez nem igazán kivitelezhető.

2020. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!