Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szerintetek a sok szülőnek,...

Szerintetek a sok szülőnek, akikből hirtelen tanárok/óvónők lettek, nem járna több családi pótlék?

Figyelt kérdés

Számomra döbbenet, hogy a szülőket március óta teljesen magukra hagyták, oldják meg, ahogy tudják az oktatást, fejlesztést, sportolást, zenetanulást.

Azért egy átlag családban dolgozik anyuka, apuka, munka után adjon le otthon még pár matek, magyar, ének, biológia, kémia, történelem órát, magyarázza el érthetően, amiről fogalma sincs, de azért a logopédiára szoruló kisebbel is gyakoroljon, mert bizony vissza kell küldeni, de délután kezdődik az online hegedű óra...

Ezt mégis hogy? Vagy mindenféle végzettség nélkül ezt bárki simán megoldja? Elég kellemetlen a tanárokra nézve...

A szülőknek a dupla, tripla munkáért nem jár fizetés??


2020. ápr. 22. 17:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem alapból minden szülőnek több járna mert nevetséges hogy évek óta nem emelik. Bezzeg a politikusok fizetését.
2020. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az járna ezeknek a szülőknek, hogy csökkentett munkaórában dolgozhassanak és az állam nekik vállalja át a fizetés ezen részét. Tehát kevesebb munkaóra mellett ugyanúgy megkapják a teljes fizetést. Így nem lenne kevesebb bevétel, de több idő lenne a gyerekre.

Mert most mire mennénk, ha pár ezer forinttal több állna a házhoz? Itt nem a pénz a gond. Legalábbis én úgy látom. Hanem az idő. Jóval több feladatot kell ellátnia egy szülőnek egy nap alatt, mint korábban. Megterhelő nagyon. És persze, megcsinálod, hisz a gyereked, de mégsem vagy pedagógus.

2020. ápr. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%

És akkor szerinted mit csináljunk? Nyissuk ki újra az iskolákat?

Te is csak a hasznot akarod lehúzni. Attól még nem leszel ügyesebb, ha 3x annyi pénzt kapsz.

Mellesleg meg a szervezett keretek közti sport és a zene nem létszükséglet. Edzeni, egyszerű tornagyakorlatokat végezni tud a gyerek otthon is, hogy fizikailag jó állapotban legyen, a többi meg járvány idején luxus és kész. Mindenkinek áldozatot kell hozni. És máris több idő lenne a gyerek matekleckéjére meg a logopédiai feladatokra. Nem mellesleg nem kell semmilyen komplett órát tartani, mert nem vakáció van, hanem iskolaidő online tanítással. Ha a tanár magyarázata nem érthető, tessék még egyszer megkérdezni, interneten, tankönyvben utánanézni, osztálytársakkal beszélni, magántanár akár (online is vállalják) stb. Persze tudom, kifogás mindig mindenre van, hogy épp miért nem lehetséges.

2020. ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindenhol van online tanítás, mi pl. csoportban megkapjuk a tananyagot, csatolt fájlt, leckét, aztán ennyi. 4.-es a lányom, szerencsére nem sok szüksége van magyarázatra, mert érti, de azért többet vártam volna a tanároktól. Osztályfőnökük viszont olyan tanítónő, aki lelkiismeretes, igaz neki csak az osztály van (14 fő) le a kalappal. A többi nem foglalkozik velük.


Testmozgás: nos itt a jó idő, kimegyünk az udvarra.

Hegedűn meg nyekeregtetni a gyereket nem létszükséglet.


Nyamvadt pár ezer forinttal szerintem senki nem lenne kisegítve.

2020. ápr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

"Ha a tanár magyarázata nem érthető, tessék még egyszer megkérdezni, interneten, tankönyvben utánanézni"

Nálunk ez úgy működik, hogy megadják, hogy a tankönyv és munkafüzet erről és erről az oldaláról ezt és ezt a feladatot kell holnap megcsinálni, te majd szépen elmagyarázod a gyerekednek, fényképezd le és küld el. Magyarul nálunk nincs tanár általi oktatás. Mi oktatjuk a gyerekeinket! Ja, előbb talán nézz utána mi hol és hogyan működik. Meg aztán nem mindegy, hogy egy 15 évesről beszélünk, vagy egy általános iskolás alsós gyerekről. Marhára nem mindegy.

2020. ápr. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Mondjuk pont, hogy az online magánórákat lehetne kifizetni abból a plussz pénzből.
2020. ápr. 22. 18:24
 7/35 anonim ***** válasza:
65%
ez a kormány csak elvesz a néptől. adni csak saját maguknak szoktak (meg a haveroknak ugye)
2020. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
46%
Akkor küldjél minden családnak plusz 20 ezer Ft-ot. Te mit tettél már az országért, amiért úgy érzed, te hozod a döntéseket? Ezzel nem azt mondom, hogy a kormány olyan sokat tett, de mindig azoknak a legnagyobb a szája, hogy adjanak, adjanak, akik alig tettek hozzá a közöshöz. Én már kétszer kérdeztem a tanártól, mert én sem értettem valamit, szinte azonnal válaszolt, és kiegészítő anyagot is küldött hozzá.
2020. ápr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
79%

Kedves 8-as! Én évek óta dolgozom, adózom. Szóval szólhatok, beletettem a közösbe. :)

Nem azzal van a baj, hogy nem lehet kérdezni a tanártól, hanem hogy konkrétan a meglévő munkám mellett, meg a háztartás mellett, mert ugye valamit enni is kell, itthon vagyunk egész nap, ergo rendben is kell legyen a háznak, még naponta több óra elmegy a tanulásra. És azért egy amúgy is problémás gyerekkel, aki nem leül és hipp-hopp megcsinálja, hanem esetleg még noszogatni kell, még több magyarázást és együtt dolgozást igényel, ott bizony azt veszed észre, hogy reggeltől estig melózol és kipurcantál. És még nem is kell hozzá nehezebben tanuló gyerek. Ha lelkiismeretes vagy, megnézed, hogy melyik tanár mit adott fel, kérdez a gyereked, válaszolsz, ha szükséges elmagyarázod, leellenőrzöd, hogy mit csinált a gyerek, azzal is hosszú idő megy el úgy, hogy ugyanúgy házvezetőnő vagy meg, még a szakmádban dolgozó.

2020. ápr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
40%

Aki gyereket vállal az nevelje könyörgöm... MINDEN normális szülő akit ismerek tanul otthon a gyerekkel egyébként is akár napi 3-4 órát is ha kell, normál tanításnál is. Amit online nem ért meg a gyerek azt az iskolában se értené meg. Aki azt hiszi, hogy az iskolában a szájukba van rágva bármi is az nagyot téved. Ugyan így ki van adva, hogy x oldal y feladatot meg kell csinálni és kész.

Inkább arra kellene rájönni, hogy a pedagógus ezt napi 8-10 órában csinálja max 10 perc szünettel. Meg kéne már tanulni a szülőknek pampogás helyett értékelni a pedagógus munkáját és nem ordenáré módon szidni, hogy brühühü az ő legügyesebb legokosabb gyereke hogy kaphatott hármast...

2020. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!