Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Szerintetek a sok szülőnek,...

Szerintetek a sok szülőnek, akikből hirtelen tanárok/óvónők lettek, nem járna több családi pótlék?

Figyelt kérdés

Számomra döbbenet, hogy a szülőket március óta teljesen magukra hagyták, oldják meg, ahogy tudják az oktatást, fejlesztést, sportolást, zenetanulást.

Azért egy átlag családban dolgozik anyuka, apuka, munka után adjon le otthon még pár matek, magyar, ének, biológia, kémia, történelem órát, magyarázza el érthetően, amiről fogalma sincs, de azért a logopédiára szoruló kisebbel is gyakoroljon, mert bizony vissza kell küldeni, de délután kezdődik az online hegedű óra...

Ezt mégis hogy? Vagy mindenféle végzettség nélkül ezt bárki simán megoldja? Elég kellemetlen a tanárokra nézve...

A szülőknek a dupla, tripla munkáért nem jár fizetés??


2020. ápr. 22. 17:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
És jelen helyzetben azt hogyan ellenőriznéd, hogy melyik szülő foglalkozik a gyerekével, és melyik nem? Vagy egységesen adnád mindenkinek? Mondjuk plusz 20 ezer/gyerek/hó? Tehát a 8 gyerekes kisebbségi család, ahol a gyerekek ki vannak zavarva az utcára, hogy játszanak, oda küldenél plusz 160 ezret?
2020. ápr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
56%

"És jelen helyzetben azt hogyan ellenőriznéd, hogy melyik szülő foglalkozik a gyerekével, és melyik nem? "

A tanárnak visszaküldött kész megoldásokon, munkákon, vagy vissza nem küldött munkákon, a munkák minőségén hidd el, hogy meglátszik, hogy kivel van foglalkozva és kivel nem.

2020. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom egy hónap alatt kétszer kért tőlem segítséget. Minden héten kapnak visszaigazolást a tanártól, és mindig jó értékelést kapott. Úgyhogy ide nekem a pénzt! Ez semmiképp sem lenne igazságos. Mert egy jó képességű, önálló gyerekkel alig kell foglalkozni ugyanolyan minőségi munkáért, míg egy másik gyerekkel akár napi több órát.
2020. ápr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
65%

19:17: nem kért senki az áldozatvállalásodból, túlnépesedett a bolygó. Ha kinéznél méhedből, rájönnél te is. Ha gyereket szülsz, azt magadért teszed, az a saját önmegvalósításod, nem közügy.


Amúgy meg szarrá támogatja a gyerekeseket a Vitya. Soroljam? Babaváró hitel, csok, csok hitel, gyed extra, diplomás gyed, családi adókedvezmény. Mi kéne még?

2020. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
65%
17-es, GYED, GYES, Családi pótlék, adókedvezmény, ingyen étkezés, tankönyvtámogatás, CSOK, babaváró hitel. Mit vársz még cserébe, amiért szültél az országnak?
2020. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem járna több,sőt én egy ft-ot sem adnék nekik.
2020. ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
83%
26-os, van gyerekem, úgy írtam a családtámogatásokról. Mert vannak, nem is kevés. És igen, aki jól keres, az kap több GYED-et, és az kap több adókedvezményt, mivel többet tesz bele a közösbe. Aki meg keveset keres, az kap ingyen étkezést, ingyen tankönyvet, és egyéb támogatásokat. Attól, hogy valaki leírja, hogy ezek léteznek, még nem sajnálja senkitől. De akkor szerinted is igazságos, hogy aki a semmire szült 5 gyereket, nem dolgozik és nem is foglalkozik a gyerekkel, az most kapjon egy csomó plusz pénzt? Vagy mi alapján döntenéd el, hogy ki kapjon? A gyerek munkája alapján? Tehát az alkoholista apa üvölt a gyerekével, hogy tanuljál, mert nem kapunk több pénzt utánad, ha meg rosszul sikerül a házi és nem kapnak pénzt, akkor el is veri a gyereket, mert miatta van?
2020. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
23%

Miért lenne a sportolás luxus? Van két versenyszerűen sportoló gyerekm iszonyatos mozgásigénnyel. Egy darabig elrohangálnak a kertben, de az kevés. Pont a versenyszezon elején tört ki a káosz, nem akarjuk mi sem még az edzők sem veszni amit már elértek. Így nálunk délutánonként online edzések vannak még ny óra, akkor az igazi amikor a kettő egyszerre van.

A csók, babaváró és egyéb logóját meg hagyjuk. Egy normálisan kereső kisiskolásokat nevelő családnak a legtöbbet nincs lehetősége igénybe venni.

2020. ápr. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
69%

26: nekem is van gyerekem. Kettő is. Ettől még nem támogatom a jelenlegi adózási és társadalompolitikai intézkedéseket, mert nem annak kedveznek, akinek kellenek. Növelik a társadalmi egyenlőtlenségeket, átörökíttetik a szegénységet, a jobban kereső réteget teszik még tehetősebbé. A legjobb példa a babaváró hitel, amit az emberek fele állampapírba tett, ergo semmi szüksége nem volt rá.


Emellett eszem ágában sincs társadalmi jótéteménynek beállítani, hogy szültem. Az én döntésem volt. És az én gyerekeim elsősorban emberek, és csak másodsorban a jövő adófizetői.


24es voltam

2020. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
66%

#26 Nekem ugyan nincs gyerekem (pont a hozzád hasonló alkalmatlan szülők miatt akiknek a lelkisérült gyerekei az enyémet nyomorítanák meg), viszont rengeteg családos ismerősöm van.

Érdekes módon egyik sem panaszkodik. Illetve ez így nem igaz, egyik sem panaszkodik aki nem "így szokás, ez az élet rendje" vagy "semmit nem tettem még le az asztalra, szülni kell" vagy "már a szomszéd Marikának is van gyereke" vagy "kell 5 perc hírnév" vagy "cseszegetnek vele anyámék" motivációkból vállaltak gyereket. Annyira érdekes, hogy azok akik valóban alkalmasak szülőnek, akik azért vállalták a gyereket mert VALÓBAN szerették volna minden negatívumával együtt azok nem panaszkodnak. Illetve azok akik mielőtt bevállalták biztosra mentek, hogy reálisan látják a gyereknevelést. Nem is értem hogy vállalhat valaki úgy gyereket, hogy nem is készül rá, hogy akár élete végéig csak a gyerekről kell hogy szóljon mindene, hogy akár sok-sok évig is csak vele tud foglalkozni. Mert baleset éri, mert betegen születik vagy megbetegszik, sajátos nevelési igényű lesz, bármi egyéb. Ez nem az én gondolatom eredetileg, az egyik legjobb barátnőmé aki 2 gyerek anyukája. Ő úgy van vele, hogy ő erre készült, ő tudta amikor bevállalta a gyereket, hogy bármikor lehet olyan, hogy fel kell adnia magát, a munkáját, az életét miatta. Aki ezzel nem számol annak nem való gyerek.

2020. ápr. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!