Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Kaphatok családi pótlékot ha...

Kaphatok családi pótlékot ha nem egyezik az állandó lakcímem a gyerek lakcímével?

Figyelt kérdés
Válás után heti váltásban neveljük a gyerekeket. 50-50%ban vennénk igénybe a családipótlékot és a családi adókedvezményt. Én albiba költöztem, a férjem maradt a családi házban. A gyerekek lakcimét nem változtattuk meg.Ezáltam az én és a gyerekek lakcime eltérő. Igy is megkapom a családit?
2020. aug. 5. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Tudomásom szerint nem lehet felesben igényelni. Egyikőtök kell higy kérje, méghozzá az, aki a saját háztartásában neveli és ez itt az apa lesz a lakcim alapján. Csaladinadokedvezmenyt is csak igy lehet.
2020. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tevedtem:


Mikor kerülhet sor a családi pótlék megosztására?


Általános szabályként ugyanazon gyermek után járó családi pótlék csak egy jogosultat illet meg. Kivétel: ha a szülők időszakonként felváltva gondozzák gyermeküket és a szülői felügyeleti jog mindkét szülő esetében fennáll. Ilyen esetben a családi pótlékra 50-50 %-os arányban mindkét szülő jogosultságot szerezhet. A családi pótlék megosztása iránti kérelemhez csatolni a szülők arról szóló közös nyilatkozatát, hogy a gyermek gondozásáról, neveléséről saját háztartásaikban felváltva gondoskodnak.

2020. aug. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Igen, jó a második válasz, de még sem értek egyvalamit.

Nekem nincs most munkahelyem, a gyerekem apja vette volna igénybe a családi adókedvezményt, de nem lehetett, mert nem egyezik a lakcíme a lanyunkkal. Sok évvel ezelőtt külön mentünk, de közös a felügyeleti jog. Gyerektartást fizet, ráadásul mindennap találkozik is a lányunkkal.

Úgyhogy szeptemberben majd én tudok élni a családi adókedvezménnyel.


Kérdező, én viszont úgy tudom, hogy aki a családi pótlékot igénybe veszi, meg kell egyezzen a lakcím a gyerek lakcímével.

2020. aug. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3!


Nálatok más a helyzet. A kérdezőnél felesben lesz a gyerek, az a megosztott felugyelet. Nálatok te vagy a gondozó szülő, nem felesben nevelitek, ez közös felügyelet.

2020. aug. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Köszönöm szépen. :)

Csak sajnálom valahol ezt, mert amit én most pár hónapig nem tudtam igénybe venni munka hiányában, az ugrott, hiába, hogy az édesapja dolgozik.

2020. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5, nem ugrott. Attól mèg, hogy akkor nem volt munkád, ès nem volt miből igènybe venned, mèg jogosult voltál rá abban az időszakban is. Jövőre az adóbevallással vissza tudod majd igènyelni.
2020. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pumukli211 válasza:
Mi már igényléskor is ugy adtuk be papirt, h. eltero, kaptuk is a pénzt egy evig (ev vegeeig febr-tol) aztán kuldtek papirt, h. nem egyezik tarozkodási cimünk (anyuka és gyerek), pedig igényléskor is ez volt. Elkoltoztunk még majus vegen, oda mindenki b lett jelentve, de decemberben mégis kikuldték hiánypotlást, ami régi cimre ment, amit nem vett át senki, aztan a megszunteto nyilatkozatot és most igy 1 evre nem kapunk családi potlekot, csak visszamenoleg jan1-tol tudjak utalni....állitolag..tartozkodási cimet kell nézni, ezek szerint....nem számit állando cim....
2021. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!